SDÜ BEYİN VE SİNİR CERRAHİ

Paladin32
VIP
VIP

SDÜ BEYİN VE SİNİR CERRAHİ

Mesaj gönderen Paladin32 » Pzt Ağu 13, 2018 9:53 pm

Herkese Merhabalar;
Beyin ve Sinir Cerrahisi düşünen arkadaşlara kliniğimizi eksisi ile artısı ile elimden geldiğince anlatmak istedim. Umarım merak eden arkadaşlara faydam dokunur.
Kliniğimizde 1 Profesör 2 Doçent , 3 Dr. Öğretim üyesi ve 4 Asistan mevcut. Vaka çeşidi olarak Isparta gibi küçük bir ilde olmamıza rağmen şanslı olduğumuzu düşünüyorum, çünkü Afyon - Burdur ve hatta Uşak tarafından epey vaka alıyoruz. Yoğun bir branş değiliz, diğer üniversitelerdeki beyin cerrahilere nispeten biraz daha rahatız ama yeterince de vaka görüyoruz. Genelde günde 5 vaka alıyoruz, çarşamba günleri eğitim günümüz olduğu için vaka almıyoruz. Nöbetlerde ortalama 3-5 güne bir acil vaka aldığımız oluyor. Nöbetlerimiz genelde yorucu olmaz, gece uykumuzu alıp sabaha başlarız :)
Kliniğimiz özellikle son 2 yıldır ciddi anlamda koordineli, düzenli ve titiz çalışmakta. Her çarşamba cerrahi konsey yapılmakta ve preop bütün hastalar değerlendirilmekte. Ameliyat kararı tüm Hocaların fikirleri doğrultusunda ortak bir şekilde verilmekte. Bu yönden bizim için hem eğitici hem de ileriye yönelik yol gösterici oluyor.
Asistan ortamı olarak da iyi olduğumuzu düşünüyorum. 4 asistanız ve sabah 7:30 da vizit yapıyoruz, genelde 17:00 gibi de akşam vizitini yapıp dağılıyoruz. Gereksiz bir hiyerarşi yok, rahatlıkla muhabbet edebiliyor, soru sorabiliyorsunuz. Elbette yeni başlayan arkadaşın biraz daha angarya iş yükü olabiliyor ama arkadaşların büyük çoğunluğu genelde işleri beraber yapma bilincinde.
Benim söyleyeceklerim bu kadar arkadaşlar. Aklınıza takılan bir şey olursa yazın, cevap vermeye çalışırım aklıma geldikçe :)

infundibulum
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen infundibulum » Pzt Ağu 13, 2018 11:06 pm

Öncelikle bilgiler için teşekkürler. Benim sormak istediğim 2 şey var: Her yıl asistan geliyor mu?( İş yükünün artmaması ve bahsettiğiniz koordinasyon için bunun da önemli bir basamak olduğunu düşünüyorum) Cerrahi diğer branşlarla kıyaslandığında maaşları tatmin edici buluyor musunuz?(Özellikle kıyas şeklinde yazdım öbür türlü çok ucu açık bir soru oluyor sanırım :D)

Paladin32
VIP
VIP

Mesaj gönderen Paladin32 » Pzr Ağu 19, 2018 9:40 pm

Önceki Anabilim dalı başkanımız kadro talebinde bulunmadığı için olsa gerek sanırım gelen olamıyormuş. Fakat şu anki Hocamız her Tus dönemi için kadro istiyor. Ayrıca şu an 4 kişi olduğumuz için bence yeni arkadaşların gelme ihtimali daha da yükseldi çünkü 4 kişi işler rahatlıkla yürüyor zaten bir arkadaş daha gelirse işler daha da kolaylaşacaktır. İşin aslı her yıl asistan gelip gelmeyeceği bu yıldan itibaren netlik kazanır, zira düzenli kadro istemine yeni başlandı :)
Maaşlara gelince ben açıkcası diğer branşlar ne kadar kazanıyor bilmiyorum fakat bizim maaşlar totale bakarsak bana kalırsa yeterli :)