Geçici Görevlendirme

Kullanıcı avatarı
GnTevfikSağlam
VIP
VIP

Geçici Görevlendirme

Mesaj gönderen GnTevfikSağlam » Pzt May 01, 2017 9:28 pm

Arkadaşlar gecici görevlendirme ile ilgili bilgisi olan varmı ,mesela ben 2 şer aylı görevlendirmeler olduğunu ve bunu yılda iki defayı geçemeyeceği biliyorum.Daha dataylı bilgisi olan varsa yazsın lütfen mesela sağlık ocaklarında nasıl görevlendirme oluyor isterlerse sürekli isteğiniz dışında görevlendirilebiliyormusunuz,kanuna uygunluğu nasıl bilen varsa yazarsa sevinirim.
by dr_erdi

Kullanıcı avatarı
GnTevfikSağlam
VIP
VIP

Mesaj gönderen GnTevfikSağlam » Pzt May 01, 2017 9:28 pm

GENELDE 2 TÜRLÜ GÖREVLENDİRME VARDIR:
1.SÜRE BELİRTMEKSİZİN İHTİYACA BİNAEN YAPILAN GÖREVLENDİRME...BUNUN SONUCUNDA GENELDE KALICI TAYİNİNİ İHTİYAÇ DUYULAN YERE YAPARLAR...
2.SÜRE BELİRTİLEREK YAPILAN GÖREVLENDİRMEDE İSE SÜRE BİTİMİNDE KADRON BULUNAN YERE DÖNERSİN...GENELDE BU TİP GÖREVLENDİRMELER SOSYALLEŞTİRME YASASINA GÖRE YAPILIR VE HER İKİSİDE VALİLİK OLURU İLEDİR....GENELDE GÖREVLENDİRMELERDE İLGİLİ YERDE İHTİYAÇ SÜREKLİ İSE SÜRE YAZMAZLAR...İHTİYAÇ GEÇİCİ İSE SÜRE YAZARLAR VEYA BİRKAÇ KİŞİYİ DÖNERLİ OLARAK İLGİLİ YERE GÖNDERİRLER...

by nero123

Kullanıcı avatarı
GnTevfikSağlam
VIP
VIP

Mesaj gönderen GnTevfikSağlam » Pzt May 01, 2017 9:29 pm

dostum ben tam 3 yıl valilik oluru ile çalışdım süresis.birde süreli çalışdım 3 ay.olay ney valilik istediğini istediği yerde çalıştırır.samimi söyliyorum bunun hakkı hukuku yoktur.12 eylül anayasası ile yönatilen ülkemizde maalesef böyledir.birde torpilliler şehir merkezine kimsesizler köye görevlendirir.istediğin yere sor benim yazdığım geçerlidir .DOSTUM AMAN SAĞLIK MÜDÜRLÜKLERİNE DİKKAT ET personele bakan şubeye sakın güvenme ,en gariban kimse affetmez görevlendirir vallahi.adamın varsa durdurursun görevlendirmeni. siyasetten olsun adamın.aman müdürlüğün personeline güvenerek iş yapma dediğimi yap.Birçok arkadaşım müdürlüklerden kazık yemişdir.vakdin varsa git milletvekilinin yanına anlat derdini.kolay gelsin.

by YARİS

Kullanıcı avatarı
GnTevfikSağlam
VIP
VIP

Mesaj gönderen GnTevfikSağlam » Pzt May 01, 2017 9:29 pm

"............kimsesizler köye görevlendirir.."
;D ;D

aynen katılıyorum kanunen bir aylık görevlindirme hakkı var diye biliyorum il sağlık müdürlüğünün bide sözleşmeli isen görevlendirme vermemeleri lazım ama kanunen diyorum malesef istedikleri gibi görevlendiriyolar böyle şeyler yüzünden istifa eden bir çok arkadaş tanıyorum....

by oz2008

Kullanıcı avatarı
GnTevfikSağlam
VIP
VIP

Mesaj gönderen GnTevfikSağlam » Pzt May 01, 2017 9:30 pm

ben 3 aydır cezaevi dr olarak görevlendirildim.yeni görevlendirmeler 3 ay ile sınırlı süresiz gönderme bakanlık oluru ile olabilir..ayrıca 657 sayılı ek 19 maddesinde geçici grv memurun muvaffakatı ile olur denmiştir. dikkat burda ki inceliğe,ayrıca görevlendirme tebliği gelirse karşı dilekçe yazarak ilgili nedenlerden dolayı grv yapamayacam diye dilekçe ile aynı yolla geri dilekçe göndermelisin.tebliği ettiğin imzanın altına.... nedenlerden dolayı muvakkat veremiyorum diye şerh koymalısın...bye...

av.tanir m.d

Kullanıcı avatarı
GnTevfikSağlam
VIP
VIP

Mesaj gönderen GnTevfikSağlam » Pzt May 01, 2017 9:31 pm

ben 3 aydır cezaevi dr olarak görevlendirildim.yeni görevlendirmeler 3 ay ile sınırlı süresiz gönderme bakanlık oluru ile olabilir..ayrıca 657 sayılı ek 19 maddesinde geçici grv memurun muvaffakatı ile olur denmiştir. dikkat burda ki inceliğe,ayrıca görevlendirme tebliği gelirse karşı dilekçe yazarak ilgili nedenlerden dolayı grv yapamayacam diye dilekçe ile aynı yolla geri dilekçe göndermelisin.tebliği ettiğin imzanın altına.... nedenlerden dolayı muvakkkat veremiyorum diye şerh koymalısın...bye...

av.tanir m.d
şerh koyduktan sonra da geçici görevlendirme yapılabilir, nitekim idareci bu durumda "makemeye gidin" önerisinde bulunur, mahkeme de en iyi ihtimalle 4-5 ayda sonuçalancağından lanet olsun deyip geçici göreve gitmekten başka şansınız yok

by huskor84
En son GnTevfikSağlam tarafından Pzt May 01, 2017 9:31 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
GnTevfikSağlam
VIP
VIP

Mesaj gönderen GnTevfikSağlam » Pzt May 01, 2017 9:31 pm

genel olarak konuşayım ; devlet memurluğu kölelik gibidir. yasalarda -özellikle doktora- herşeyi yaptırmanın bir yolu vardır , siyasi bir gücünüz yoksa başınıza her türlü görevlendirme gelebilir ve bundan kurtuluş yoktur.

hele de siyasilerle takışırsanız , bu durum acımasızca ceza aracı olarak da kullanılır , yıllar önce bir arkadaş ancak tusu kazanarak kurtulabilmişti geçici görevlendirmelerden...

by solan

Kullanıcı avatarı
imerhev
VIP
VIP

Mesaj gönderen imerhev » Sal May 02, 2017 2:10 am

Maalesef geçici görevlendirme, mecburi hizmetin büyük sorunlarından birisi. Ben de 2 hafta sınır köye görevlendirilmiştim. Süre kısa olabilir ama köye bağlı ilçeden ve ona yakın diğer ilçeden değil - ki oralarda da fazla hekim olmasına rağmen- en uzak ilçelerden birisi olarak beni ve yanımdaki diğer hekim arkadaşı dönüşümlü görevlendirdiler. Daha sonra sorumlu hekim olarak bu görevlendirme işinden kurtulmuştum.

Tsm hekimiyseniz ve sorumlu hekim değilseniz görevlendirme her an olabilir. (tabi siyasetten tanıdığı olan ve il-ilçede tanınan yakını olan arkadaşlar istisna)

Arkadaşların da dediği gibi eğer il müdürüyle veya siyasilerle bir polemiğiniz olmuşsa maalesef görevlendirmelerden başınızı kaldıramazsınız. Ancak tus veya istifa ile kurtulabilrsiniz.Ha bir de aile hekimliğine de geçebilirsiniz tabi o da bir seçenek. Eğer istifa ve tusu düşünmüyorsanız hukuki olarak hakkınızı arayın derim. Dava açıp kazanan kişileri de duydum belki biraz uzun sürüyor ama hakkınızı alabilirsiniz.