Tıp Öğrencisinin Meçhulü "ERASMUS"

Kullanıcı avatarı
rumour
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Tıp Öğrencisinin Meçhulü "ERASMUS"

Mesaj gönderen rumour » Sal Nis 25, 2017 2:05 am

Merhaba arkadaşlar,
Ben tıp 4. sınıf öğrencisiyim. Arkadaşlar uzun bir zamandır Erasmus yapmak istiyorum lakin deneyimlerinden yararlanabileceğim, bize yol gösterecek bir abi/abla bile bulamayınca son çare buradaki büyüklerime danışayım dedim. Aranızda Erasmus yapmış arkadaş varsa fikirlerini paylaşabilir mi acaba? Ben Almanya' yı öncelikli olarak düşünüyorum ama başka ülkelerde Erasmus yapmış arkadaşlar varsa onlar da değerli fikirlerini bizlerle paylaşırlarsa çok mutlu olurum. Zaten cevap gelmesinden pek umutlu değilim ama "Fakirin ekmeği umut ye ye bitmez demişler", ben de umuyorum ki bir giden olmuştur :D
by paladin32

UPLOAD İÇİN ÖNERİLEN SİTELER viewtopic.php?f=5&t=514

Kullanıcı avatarı
rumour
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen rumour » Sal Nis 25, 2017 2:05 am

fakültende turk-msic gurubu yokmu benim mezun oldğm zamanlarda hem 1 aylık yurtdışı stajlarında hemde 6 aylık erasmus programlalarına o gruptaki arkadaşlar bakiyordu.2006 da slovenya da bulunmştm 1 aylığına tıp fak. de yaptığım en doğru işlerdendi (göndermede önayak olan arkadşlarıma tekrardan buradan teşekkür ediyorm ne 1 aydı ama :)... ), şimdiki aklım olsa o zamanlarda elimden geleni ardıma koymiyip Erasmusu kovalardım..:)kaçirma sakın :).bizde erasmusla almanyaya da giden çok oldu portekiz e de hepsi de çok memnun kaldılar.
by sentinus

Kullanıcı avatarı
rumour
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen rumour » Sal Nis 25, 2017 2:06 am

Fizyolog dostum, kimliğim fazla deşifre olmasın diye özelden yazdım ;) Ama özetlemek gerekirse Erasmusa her halükarda gitmek iyidir... Hatta ingilizce bilmeyen ülkelere gidilirse italya ispanya portekiz gibi, o dilleri öğrenme şansı da oluşur :D O yüzden herkese tavsiye ederim. Dersten geri kalacağım diye endişe etmesin kimse, çünkü dahiliye ve pediatri gibi ana branşları zaten fakülteler genelde dışarıda yapmanıza izin vermiyor
by drmemo

Kullanıcı avatarı
rumour
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen rumour » Sal Nis 25, 2017 2:06 am

Konu biraz eski ama görmüşken bende bir kaç bir şey yazmak istedim belki bakan olur diye. Erasmus okuduğunuz üniversitenin anlaşmalı olduğu okullar arasında oluyor. Gitmek için başvurup test ve sözlü olarak dil konusunda belli bir yeterlilik göstermeniz gerekiyor. Öyle çok da zorlamıyorlar en azından bizi zorlamadılar. Her şey hallolup gidilince her şey size bağlı diyebilirim. Genelde gördüğün erasmus öğrencilerini çok sıkmıyorlar. Ama sana engel de olmuyorlar, tamamen sana kalmış neler alacağın. Her gece partilerde eğlenen de gördüm , imkanları değerlendirip bilgisini geliştiren de... Sadece eğitim olarak bakmamak lazım erasmusa orada edindiğin dostluklar ve tecrübeler eğitimin çok çok üstünde. İmkanı olanlar denemeli kesinlikle zaten mesleğe başladığınızda böyle şanslar geçmeyecek elinize.

Şöyle de bir şey olmuştu yarım dönem giden bir arkadaş Türkiye'de ki fakültesine göre 1 staj fazla yapmıştı ikinci dönem 1 ay yatmıştı doğal olarak :D:) Böyle sürprizler de olabiliyor :D
by GoTcHa

Kullanıcı avatarı
drcanary
VIP
VIP

Mesaj gönderen drcanary » Sal Ara 05, 2017 12:50 pm

Erasmus'la 3. sınıfın ikinci yarı döneminde İtalya Genova Üniversitesi'nde eğitim alan arkadaşlar 6 ay boyunca hem gezip tozdular, hem de bazı arkadaşların fakültede kaldığı Kadın Doğum, Genel Cerrahi gibi branşlarda İngilizce sınav ve sözlü olup yüksek notlarla ortalama yapıp, hiçbir zaman kaybı olmadan geri döndüler. Tabiki herkes bu kadar şanslı olamaz; ama böyle örnekler de var, o yüzden şu anda öğrenci olan herkesin denemesi lazım şansını bu fırsatlar bir daha gelmiyor :(

drmsg63
VIP
VIP

Mesaj gönderen drmsg63 » Pzt Mar 26, 2018 10:10 am

erasmus diye biseyi sakin kacirmayin

Kullanıcı avatarı
elcastillodeldiablo
VIP
VIP

Mesaj gönderen elcastillodeldiablo » Pzt Mar 26, 2018 10:57 am

transilvanya bölgesindeydim (şehri muhtemelen duymamışsınızdır :) ) 6 ay erasmus yaptım, hayatımın en güzel 6 ayı ve en doğru kararıydı. malesef çok eski ama çok kötü olan torpil manyağı bir taşra tıpında okuduğum için bana ilaç gibi geldi. öğrencilere nasıl davranıldığını ve eğitimin ne olduğunu orada gördüm. kesinlikle tavsiye ediyorum. şu an bile aklıma geliyor, çalışıp para kazanıyorum ancaak oradaki sefil ama mutlu halimi yirmi kere tercih ederim:)

“Yurtdışı Uzmanlık-Çalışma” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir