Hedefinize ulaşmak için

tusmer

Hedefinize ulaşmak için

Mesaj gönderen tusmer » Prş Eki 26, 2017 4:30 pm

Hedefinize ulaştığınız zaman neler göreceğinizi, neler duyacağınızı ve neler
hissedeceğinizi bilirseniz daha iyi motive olursunuz ve amacınıza ulaşmak için
daha çok ve daha istekli çalışırsınız. Eğer bir cerrah olmak istiyorsanız hayata
tutunmasını sağladığınız bir hastanın yakınlarına başarı müjdesini verirken kendinizi
hayal edebilirsiniz. İnsanların size söylediği övgü dolu sözleri işitebilir, yüzlerindeki
gülümsemeyi görebilirsiniz. Mutluluk gözyaşlarını hissedebilirsiniz. Tüm duyularınızı
o anın içerisine katarak hayalinizi canlandırın. Emin olun motivasyonunuz artacaktır.

Bu sınavlar hiçbir şeyin sonu değil, ancak pek çok şeyin başlangıcı olabilir.
Başarısızlık diye bir şey yoktur ve her şey birer öğrenme deneyimidir.
“Başarısızlık, daha zekice başlama fırsatından başka bir şey değildir.”

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Eki 26, 2017 7:20 pm

Sürekli söylüyoruz bunları da kalıcılıgı olmuyor maalesef...

Kullanıcı avatarı
ziyak
Global Moderatör

Mesaj gönderen ziyak » Cmt Eki 28, 2017 3:26 pm

O zaman şöyle düşünün, acil ya da birinci basamakta çalıştığınızda belki güvenlik görevlisi sayısı 1 ya da 2 iken hatta hiç yokken, uzman olduğunuzda bu sayı artacaktır. Bu görevlilerin ne kadar fonskiyonel olduğu tartışılır ama bazı korkuların daha fazla motive edici gücü vardır, o yüzden söyledim. Motivasyonu gerçekliğe ne kadar yaklaştırırsanız o kadar motive eder sizi o kadar gerçektir çünkü. Mesela bu örnekte mutluk gözyaşları vs.. denmiş mesela gerçeğe döndüğümde cerrahların ZMSS'sini yapmaya yanaşmayan sigorta şirketleri geliyor benim aklıma.

Başarısızlığın başarıyı getirdiği de sizin yılıp yılmama kapasitenizle doğru orantılıdır. Başarısız oldum diye bırakırsanız başarısız olursunuz maalesef. Bırakmazsanız tünelin ucunda daima o ışık yanar. Tünel uzundur kısadır o dur budur ama siz o ışığa gittikçe umut vardır.

“Köşe Yazıları” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir