Literatür

Paladin32
VIP
VIP

Literatür

Mesaj gönderen Paladin32 » Çrş Nis 26, 2017 12:25 pm

Önceki Forumumuzdan.
gokyuzu: Bekliğin kabızlık, amelenin ishal olduğunu bilirdim de "mayasırım çıktı", hemoroid demekmiş gençler. Bir de "gidişmek" kaşınmak demektir, aklınızda olsun. :D

shoratan: mayasur iki yerde de kullanılıyor.

arkada ise hemoroid

ayakta ise mantar

alice: vajinal kasıntıya da mayasır diyen çooook kadın gördüm :D

gokyuzu:"eşim düştü" ne peki?
Babannemin bütün çocukluğum boyunca her soran doktora kurduğu cümle bu. Ailenin merakını gidermek için tıp okudum, hala yanıtsız. ;D

Büyükbaş hayvanların göğüs kısmına döş denir, o ordan.
Bir de dübür var. esasında "geleceğe dair düşünce, akıbet, işin aslına esasına bakmak" gibi anlamları var. hatta tedebbür, tedbir gibi kelimeler de bunun evladı.
ama hastaların dilinde gluteal bölgeyi ifade ediyor. ???

Bizim ineklerin doğum yapması büyük bir hadiseydi, başında beklerdi herkes. Biz de izlerdik. Normalde "eş düştü" dedikleri şey, buzağıdan sonra düşen parça yani plasentanın atılmasına deniyor. Köy yerinde insanlar kendi hastalıklarını da böyle anlatıyor. Ama babannem kendinde tarif ettiği başka bir şey tabi.. Bilmiyorum, herni mi diye düşündüm baya ama değilmiş. :D
Yel ve üşütmeyi anlayıp, tedavisini kolayından öğrenmediğim sürece, mahallelilerin beni doktor kabul etmesi zor ayrıca.

kwashiorkor, afrika dillerinden birinde "ikinci çocukla gelen kötü ruh" demekmiş. ikinci çocuğa yetecek kadar besin olmadığı için.

Çok beğendiğim bir forum devamını bekliyoruz. Arkadaşlarımıza teşekkür ederimm

“Mizah Eğlence” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: bannayan zonana ve 2 misafir