Site Yönetiminden Önemli Duyuru

Önemli Bildiri ve Duyurular
Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin

Site Yönetiminden Önemli Duyuru

Mesaj gönderen HekimBaba » Pzt Eki 23, 2017 12:53 am

Merhaba sayın değerli üyelerimiz. Son bir kaç gündür bazı arkadaşların VIP sistemini değil de site işleyişini tam kavrayamadıkları için sürekli isyan dolu başlıklar,sohbet kutusu mesajları, özel mesajlar yazdıkları için böyle bir duyuru yazmaya karar verdik.
"Paylaşım yaptım neden hala VIP değilim,Ey Yönetici sen ne işe bakıyorsun, ya hu böyle haksızlık olmaz paylaşımım VIPe alındı neden hala VIP değilim, nerede adalet, nerede özgürlük,nerede temel hak ve hürriyetler, bak beni VIP yapmazsanız paylaşımlarımı siler giderim, nedir sizden çektiğimiz ya,şu işi parasıyla yapın parayı verip alalım işte şu VIP denen illeti,sınava hazırlanıyorum çok acil VIP olmam lazım, yöneticiye mesaj attım hala geri dönüş yapmadı, ey admin sen kimsin ya, VIPe almayacaksanız peşinen söyleyin işimizi bilelim kapıda bekletmenin alemi yok" bu ve benzeri mesaj atan arkadaşlara buradan bir kez daha seslenmek istiyorum. Ne burası bir şirket ne de biz şirket personeliyiz. Görevli tüm arkadaşlar karşılıksız olarak bu işi yapıyor. Bizler de sizler gibi nöbete kalıyoruz,tus çalışıyoruz,evli olanlar aileleri ile ilgileniyor veya günlük yapmak zorunda olduğumuz işlerle uğraşıyoruz. Paylaşımınıza, mesajınıza hemen geri dönemeyiz lütfen bunu anlayışla karşılayın artık. Paylaşım yaptıysanız lütfen incelememize fırsat tanıyın. Paylaşımınızı önce kendimiz indirip incelemezsek nasıl karar verebiliriz. Başkasının paylaşımını alıp ilk kez ben yükledim,kendim tarattım ve ya kendi kayıtlarım diyen nice üye gördük.
Telif hakkı nedeniyle sorunlu paylaşımı elbette genel bölümden kaldıracağız veya VIPe taşıyacağız. Ama dediğim gibi müsait olur olmaz inceleyip değerlendirdikten sonra gerekiyorsa VIP yapacağız.
Sitede bölümler üzerinde federal yönetim teklifi sunmuştuk hatırlarsanız. Ama üyelerden sitede moderatör olarak kaç kişi görev yapmak istedi biliyormusunuz? Söyleyeyim hiç kimse.
Yok bu bir sitem değil tabi ki de.Herkes bu işin ne kadar sorumluluk gerektiren bir iş olduğunu biliyor. Gerçeği söylemek gerekirse yönetici olarak VIP üyelerden pek farkımız yok sonuçta aynı paylaşımları görüyoruz ama site üzerindeki sorumluluk her gün epey zamanımızı alıyor. Katlanıyoruz çünkü bu işe gönül verdik ve gönüllü olarak yapıyoruz.
Değinmek istediğim bir başka konu daha var.Sitede bazı üyelerin VIP olduktan sonra paylaştıkları linkleri deaktif ettiklerini gördük. Tespit ettiğimiz an tereddütsüz VIPten atılacaklar.
Sitede bazı üyelerin VIP üye olamadıkları için paylaştıkları linkleri deaktif ettiklerini gördük. VIP olmamaya devam edecekler. Sadece VIP karşılığında paylaşım yapan daha paylaşımını incelememizi bile beklemeden "linklerimi siliyorum arkadaş" diyecek üyeyi VIP olarak aramızda görmekten mutluluk duyacak değiliz zaten. İş adalet konuşmaya geldi mi feryat figan koparanlar, başkalarının paylaşımından faydalanıp kendi paylaşımını herkesten saklıyorsa site yönetimini sorgulamadan önce kendi özeleştirisini yapmak zorundadır.
Bir başka önem arzeden konu ise bazı VIP arkadaşların kullanıcı adı ve şifrelerini eş,dost,akrabaya hediye ettiğini öğrendik.IP adresinden durum tespiti halinde tereddütsüz VIPten atılacaklardır. Aynı durum VIP dosyalarını çeşitli facebook ve whatsapp gruplarında paylaşanlar için de geçerli.
Son olarak ise belirtmek isterim ki sitemizde konuşma ve ifade özgürlüğünden sonuna kadar faydalanabilirsiniz.Ama tehdit,hakaret,karalama ve iftira gibi durumlarda müdahale eder,gerekirse üyeye uyarı verir ve/veya siteden engelleriz.
Diyeceklerim bu kadar
Hepinize iyi forumlar

Kullanıcı avatarı
Miyozin 5
Global Moderatör

Mesaj gönderen Miyozin 5 » Pzt Eki 23, 2017 9:21 am

İnternet bulundu bulunalı,forumlar kuruldu kurulalı bu alanda böylesine kaliteli bir yazı şimdiye kadar ne yazılmış,ne görülmüş,ne de duyulmuştur.

vip haricinde işine gelen tüm dosyaları hunharca indirip paylaşacağı tek dosyayı da ''vip yapmayacaksanız bilelim'' diyen kardeşlere de burdan selam yolluyorum...

insanlık sizinle var olmadı,sizsiz de varlığından bir şey kaybetmeyecek.

gönülden paylaşmasını bilen tüm dostlara da gönülden selam olsun

KEYFİX
VIP

Mesaj gönderen KEYFİX » Pzt Eki 23, 2017 10:32 am

güzel yazı...

dr.aisha
VIP

Mesaj gönderen dr.aisha » Sal Eki 24, 2017 12:39 pm

Verdiginiz emekler icin tesekkurler. Site olarak her tusiyerin hayatinda bir iz bir emek biraktiniz. hep var olun dilerim. Basarilar dilerim her kese

Kullanıcı avatarı
Bulut Genç

Mesaj gönderen Bulut Genç » Cmt Eki 28, 2017 1:17 am

Derdinizi gerçekten çok iyi anlatmışsınız. Ortada parayla satılan birşey olmamasına rağmen "Parası neyse verelim, olsun bitsin. Benim acelem var." şeklinde yaklaşanların olması ilginç. :upside_down:
Buna benzer bir anı anlatmak istiyorum. Ders için yanına gittiğimiz bir hoca telefonda konuşuyordu. Telefonu kapatınca bize dönüp şunları anlattı. Bir hasta gelmiş. Ameliyat edilmesi gerektiğine karar vermiş. Hasta ve yakınları "Paramız yok." vs diyerek hocayı ücret almadan ameliyatı kendisi yapmaya ikna etmişler. Ama ameliyathanenin de bir programı var. Hoca sıraya almış. Hasta da verilen tarihi beğenmediği için hocayı arayıp "Parası neyse verelim, bize erken tarih verin hocam." diyormuş. Öyle hastaya böyle doktor lazım belki de...

qqq
VIP

Mesaj gönderen qqq » Çrş Kas 01, 2017 8:33 pm

uzun zamandır etrafta göremediğim bir söz vardı:
"cebinizde milyonlar olmasa da antitusif hep yanınızda"

aslında cebinizde milyonlar olması antitusifin tüm imkanlarıyla yanınızda olacağı anlamına gelmiyor. antitusifi ayakta tutan şey reklam ya da üyelik aidatı değil, kullanıcıların yaptığı paylaşımlar. yani vip meselesi antitusif için olmazsa olmaz bir durum.

vip, paylaşımların çoğalması için önemli bir motivasyon. ama daha da önemlisi, linkler bu haliyle bile şikayet edilip silinebiliyor, gördüğümüz linki imkan dahilinde başka bir cloud'a daha yükleyip alternatif sunmamız gerekiyor. açıkta linklerin bir gün bile dayanması imkansız hale gelirdi.

bir an önce tüm linklere erişme isteğini anlayabiliyorum ve haklı buluyorum. ama bu paylaşım ortamını verimli ve önemli kılan, antitusifi antitusif yapan bu zenginliği de geliştirmek için katkıda bulunmak gerekiyor. herkes bir şeyler paylaşmazsa hiçbirimiz kazanamayız. bu nedenle vip, bir şeye erişimi kısıtlamak değil, sadece başkalarının da paylaşmasını sağlamak için üretilmiş bir çözüm.

krbtk2

Mesaj gönderen krbtk2 » Çrş Kas 08, 2017 12:26 am

Elinde hiç kaynak olmayan bir insan faydalanamasın mı yani içeriklerden?

pflaster

Mesaj gönderen pflaster » Çrş Kas 08, 2017 8:30 am

krbtk2 yazdı:
Çrş Kas 08, 2017 12:26 am
sitenin genel içeriği zaten faydalanmaya müsait.
amaç; herkes birer kaynak koysun ortaya, hep beraber istifade edelim.
ayrıca bir hekimin elinde kaynak olmaması mümkün değil, şayet yoksa neden tusa hazırlanıyor. geçelim artık şu bencil tavırları, adamlar gayet iyi niyetle defaatle anlattılar VİP olayının esprisini , siz hala mağdur kafasındasınız.

orti_jordan

Mesaj gönderen orti_jordan » Çrş Kas 08, 2017 8:31 am

krbtk2 yazdı:
Çrş Kas 08, 2017 12:26 am
Bu yazıdan bunu mu çıkardın arkadaşım? Siteden güncel olmasa bile ders notları, ses kayıtları, videolar, sorular, hemen her şey mevcut zaten...

Uveys

Mesaj gönderen Uveys » Çrş Kas 15, 2017 5:44 pm

peki elimizdekileri nereye nasıl paylaşıyoruz nasıl VIP uyesi olabiliyoruz

“Bildiri ve Duyurular” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: merve.aydın ve 1 misafir