Linkler ölmesin!

Önemli Bildiri ve Duyurular
Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin
Site Admin

Linkler ölmesin!

Mesaj gönderen HekimBaba » Cum Ara 22, 2017 10:26 pm

Merhaba sayın üyeler, uzun zamandır size anlatmak isteyip de bir türlü fırsat bulamadığım bir konu var. Kısmet bugüneymiş...
Sitedeki bazı linklerin deaktif ve cansız olduğuna çoğu kez şahit oluyoruz hepimiz. Peki neden? Kim kıymış olabilir bu linklere? Kim bu linkler katili?
-Biziz. Evet doğru duydunuz. Katil biziz. Çoğu kez farkında olmadan kendimiz kapatıyoruz paylaştığımız linkleri. Ara sıra dershanelerin de şikayet ederek kapattığı linkler oluyor ama çoğu kez bizzat paylaşan arkadaşlar tarafından kapatılıyor.Ve ya cloud hesapta yeri değiştiriliyor. Ve ya paylaşan arkadaş yeni bir şeyler eklerken yeterli bellek bulamadığı için eskilerden bir şeyler siliyor.
Bu konuda herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz. Lütfen paylaştığımız linkleri canlı tutalım.Linklere alternatifler üretelim
Hem gerek mega.nz olsun gerekse de yandex,mail.ru ve google drive gibi siteler olsun tüm hesapları ücretsiz alıyoruz. Eski cloud hesabın belleği dolduğunda silmek ve ya değiştirmek yerine yeni bir hesap açmak daha mantıklı değil mi? Ve açtığımız hesapları sıralı olarak numarlandırırsak hiç bir sorun yaşamayız. Örneğin;
[email protected],
[email protected],
[email protected],
[email protected]... diye sayısız hesap açabiliriz.
Link paylaştığımız hesaptan dosya,klasör ismini ve ya yerini değiştirdiğimizde linkler deaktif olabiliyor. Linkini aldığımız dosyalar üzerinde lütfen işlem yapmayalım.

Linklerin sağlamlığı konusunda herkesten daha dikkatli olmasını rica ediyoruz.Başlıkta deaktif link olduğunda lütfen başlığa "ölü link" diye yorum atarak başlığı güncelleyin ki paylaşan arkadaş durumu farkedebilsin.
P.S.Daha önce de belirttiğim gibi VIP olduktan sonra paylaşımları deaktif olan arkadaşların VIP'liği pek tabii olarak geri alınacaktır.

CompuTurk
VIP
VIP

Mesaj gönderen CompuTurk » Cum Ara 22, 2017 11:24 pm

Hocam, direk üzerime alındım. eski sitede vip idim, burada da kısa bir süre vip idim. Şu anda değilim. viewtopic.php?f=35&t=248&p=270&hilit=computurk#p270 adresinde benim megaya yüklediğim link paylaşılmış. halen megada duruyor, ve link çalışıyor. Bu link eskiden yeterli idi de şimdi yetersiz mi oldu? Yoksa link silindi sanıp viplikten mi çıkardınız?

Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen HekimBaba » Cmt Ara 23, 2017 12:57 am

CompuTurk yazdı:
Cum Ara 22, 2017 11:24 pm
Hocam, direk üzerime alındım.
Genel foruma hitap ediyorum.
CompuTurk yazdı:
Cum Ara 22, 2017 11:24 pm
Bu link eskiden yeterli idi de şimdi yetersiz mi oldu? Yoksa link silindi sanıp viplikten mi çıkardınız?
İkisi de değil.Profilinizle ilgili bilgi sahibi değilim ama eski site veritabanında VİP üye olduğunuz gözüküyor.Onun için VİP üyeliğiniz geri iade ediyoruz.
Dipnot : Konuyla ilgili şahsıma daha önce mesaj atsaydınız VİP üyeliğinizi kısa zamanda geri almış olurdunuz.

CompuTurk
VIP
VIP

Mesaj gönderen CompuTurk » Cmt Ara 23, 2017 1:55 am

Yoğunluktan özel mesaja bakamayacağınızı tahmin ederek, bahsettiğim sayfada moderatöre bildirim yapmıştım.
Geneli ilgilendiren mesaja şahsi cevap yazdığım için kusura bakmayın. İsterseniz bu başlıktaki mesajlarımı silebilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Kullanıcı avatarı
indiecandy
VIP
VIP

Mesaj gönderen indiecandy » Cmt Ara 23, 2017 8:20 am

yüksek müsaadenizle serbest çağrışıyorum:

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus
TAG: ice.

Mesaj gönderen mercq » Cmt Ara 23, 2017 10:49 am

Hekimbaba'nın önerisine katılıyorum, arşiviniz konusunda hassassanız ya da benim gibi pinpirikli biriyseniz alternatif bir hesap kullanmak en mantıklı yol.

Ben de öyle yapıyorum... Mega'da kullandığım bir pro hesabım var, kendi arşivimi orada tutuyorum ve sitede paylaştığım linkler için kullandığım ikinci bir ücretsiz hesabım var. Paylaşabileceğim yeni içerikleri pro'dan diğer hesaba aktarıp linki oradan oluşturuyorum. İndirip yeniden yükleme gibi bir angaryası yok nasılsa. Tek yapacağınız oluşturduğunuz linki ikinci hesabınızın açık olduğu tarayıcıda açıp "bulut sürücüme yükle" işlemini yaptıktan sonra yeni bir link oluşturmak. Copy-paste işleri max 10 saniye sürüyor. (Bu şekilde ücretsiz hesaptaki link şikayetle bloke olsa dahi yeniden pro'dan aktararak download+upload işlemlerine gerek kalmadan güncel linkle aktifleyebiliyorsunuz.)

Linklerde kusur varsa özel mesaj atalım bir de mümkünse, konu sahibinin ilgilenmesi daha kolay oluyor. Ölü link yazarsanız da arşivinde olan bir babayiğit destek çıkar elbet. ;)
the day you stop running is the day that you arrive...

Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen HekimBaba » Çrş Nis 18, 2018 7:45 am

.