VIP Bölümü Hakkında

Önemli Bildiri ve Duyurular
Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

VIP Bölümü Hakkında

Mesaj gönderen SamTzu61 » Cum Haz 15, 2018 6:16 pm

Belli bir ücret karşılığı veya tc kimlik no gibi güvenlik tedbirleriyle vip olabilsek keşke.Hem çalışan hem dershaneye gitmemiş biri olarak vip olmam zor ve vip olmadan da içeriklere erişim çok zor...

Kullanıcı avatarı
majezik
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen majezik » Cum Haz 15, 2018 6:23 pm

Hocam burada kimse ticaret usulu calismiyor burasi karsiliksiz destek sunuyor tabi telifler vs. Yuzunden site zor durumda buna ragmen sitenin devami icin @bigbangtheory olsun @gsad1905 olsun calosiyorlar ve baslik aciyorlar asagidaki linkteki kitaplardan birini bu kisilere soylerek fotokopicide renkli taratin zaten hemen vip oluyorsunuz bizzat ben oyle oldum saygilarimla
viewtopic.php?f=198&t=4667

Kullanıcı avatarı
tipasa
VIP
VIP

Mesaj gönderen tipasa » Pzt Haz 18, 2018 7:17 pm

"mesaj için yaptığınız bildiri kapatıldı" ne demek acaba ? bu tarz şeyleri bilmediğimden birilerine mesaj atıp rahatsız da etmek istemedim

DoğuhanVolkanGül
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen DoğuhanVolkanGül » Pzt Tem 16, 2018 2:07 am

bu vip sistemini samimi bulmadığımı belirtmek isterim. Şartları görünce istenen dokümanların erişimleri çoğunlukla dersane öğrencilerinden veya onların kendilerini kırmayacak arkadaşlarından sağlanıyor(sonuçta para bayılıyorlar vermemekte haklılar veya şikayet etmekte). Bu durumda TUS kitaplarını veya notlarını arkadaşından ödünç almaktan bir farkı kalmıyor. VIP şartlarında bakıldığında sadece torrentten indirdiğim pdf leri paylaşabilirim ki onları ben buluyorsam herkes bulur. O yüzden bence forumdaki sorun avantajlı konumda olan üyelerin daha avantajlı hale geçmesi. Yani biraz TUS materyaline erişimi olanın önü açılıyor ama hiç erişimi olmayanları ki olmayabilir benim gibi eski materyallere mecbur bırakıyorsunuz. Sonuç olarak para almıyoruz gibi bir söylemin yerini TUS verin ki TUS alına vermiş durumda ve bu durumda forumun altındaki karşılıksız destek sunan tek platform yazısı anlamını yitirmiş durumda. Bunları söylemek istedim.
Sırf bir şey paylaşmadan konuşmak güzel diyenler için birkaç ingilizce textbook paylaştım son baskı forum da baktım benzer paylaşımlar vardı ama en son baskı değillerdi. Demek istediğim bu kadar üye arasında bizim katkı verecek şekilde sıyrılmamız çok zor. Benim ders notumdan hayır gelmez AGNOm 2 civarıydı, dersaneye de gitmiyorum, VIP'e taşınan linke de alternatif oluşturamam. Yapabildiğim de komik yani. Bu efektif değil ki bu saçma sapan bir farming.
NOT: Kendimden örnek verdim ama TUS'a hazırlanmayı pek düşünmüyorum sadece high yield materyel edinmek hoşuma gidiyor.

Kullanıcı avatarı
dexter18
VIP
VIP

Mesaj gönderen dexter18 » Pzt Tem 16, 2018 10:53 am

Ben VIP olmuştum iki kitap yükleyerek listeden, ama şu an VIP gözükmüyorum hocalarım destek olabilecek biri varsa sevinirim saygılar.

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Pzt Tem 16, 2018 10:06 pm

dexter18 yazdı:
Pzt Tem 16, 2018 10:53 am
Ben VIP olmuştum iki kitap yükleyerek listeden, ama şu an VIP gözükmüyorum hocalarım destek olabilecek biri varsa sevinirim saygılar.
Vip üyeliğiniz verilmiş fakat renkli yüklemeniz gereken kitapları renksiz yüklemişsiniz onu da belirteyim

tutus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tutus » Pzt Tem 16, 2018 10:30 pm

ÖNEMLİ OLAN ELİNDE MATERYAL VARSA ONU PAYLAŞMAK AMA YOKSA NE YAPACAZ :ZATEN OLSAYDI ARAMAZDIK))))))))))))))))

drirfandurmus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drirfandurmus » Sal Tem 17, 2018 12:34 am

gereksiz bir uygulama olduğunu düşünüyorum.
insanlar birşeyler paylaşmak için kendini kasmamalı.
illa bir getirisi olsun diye platforma dosya yüklemek insana eziyetten başka bir şey değil.

ayrıca ben bir dosya yüklüyorum herkes faydalansın, bilgiye ulaşım kolay olsun , vatandaş işini görsün diye.ardından gelip onu VİP e atıyorsunuz. yükleyen adama sordunuz mu acaba VİP'e taşıyoruz dosyanızı izin veriyor musunuz diye?

kısa dönem getirisi olan ama, yeni üye kaydı giderek azalacağından, uzun dönemde hit kaybettirecek uygulama...

Kullanıcı avatarı
dexter18
VIP
VIP

Mesaj gönderen dexter18 » Sal Tem 17, 2018 8:57 am

gsad1905 yazdı:
Pzt Tem 16, 2018 10:06 pm
dexter18 yazdı:
Pzt Tem 16, 2018 10:53 am
Vip üyeliğiniz verilmiş fakat renkli yüklemeniz gereken kitapları renksiz yüklemişsiniz onu da belirteyim
Hocam öncelikle renkli olduğunu bilmiyordum, kusura bakmayın. Tusa az bir zaman kaldı, kütüphaneye git gel bir kitabı taratmamış sonra diğeri için derken 1 günüm gitmişti , tustan sonra yeni listeden bir kitap alıp taratmak sözüm olsun. Herkese kolay gelsin 😊

nervium
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen nervium » Sal Tem 17, 2018 7:06 pm

karacellat58 yazdı:
Cmt May 19, 2018 1:15 pm
VIP Nedir?

VIP bölümü dershanelerin ses kayıtlarının, dökümanlarının, offlinelarının olduğu forum bölümü. Yalnızca VIP,VIP PLUS, ONUR ÜYESİ ve YÖNETİCİLER tarafından görüntülenebilir.

VIP Neden Var?

Bunun iki sebebi var:
1) Yapılan paylaşımların telif hakkı olduğu için herkese açık bir şekilde paylaşmak hukuki bir sorun getirir.
2) Site için emek veren; kitap taratan, ses kaydı alan, yükleme yapan, aktif olan üyelerimiz ile tabiri caizse google'dan gelen üyeler arasında bu emeğin farkını vermek için.

VIP Ücretli midir?

Kesinlikle VIP kullanıcı grubu ücretsizdir! Burası bir paylaşım platformu para verilerek VIP olunmaz.

VIP Nasıl Olunur?

1) Güncel ses kaydı, offline, kitap paylaşarak.
2) Yapılan paylaşımlara alternatif link oluşturarak.
3) Sitede aktif olarak(Forumda ve sohbet kutusunda).
4) Zaman zaman yapılan site etkinliklerine katılarak.

Not: Burada unutulan dikkat edilmeyen nokta üyelerin bize mesaj yolu ile ulaşıp "bunu paylaşırsam VIP olur muyum" demesi; Bu yanlış bir tavır. Bizim amacımız paylaşım yapmak.
*Tek bir kitap paylaşmak, ses kaydı yollamak, tek bir alternatif oluşturmak SİZİ VIP YAPMAZ. Sadece görmek istediğimiz şey sitede aktif paylaşımda bulunuyor olmanız.
*Eksik olan kitapları, ses kayıtlarını paylaşmak tabi ki avantajlıdır ve eksikleri forumda belirtiyoruz zaten.
*Kitap taratmadan önce sitedeki yöneticilerle iletişime geçip sitede kitabın var olup olmadığını lütfen öğrenin!

VIP Olma Talebi?

1) Yaptığınız paylaşımda Mesajı Bildir butonuna tıklayın
Resim
2)Gösterilen boşluğa "VIP OLMA TALEBİ" yazın
Resim
3)Yapılan paylaşımın incelenmesini ve cevabını bekleyin.

Not: İnceleme bilgisayar tarafından değil şahıslar tarafından yapıldığı için uzun sürebilir tahmini 1 hafta sürebilir.
arkadaşlar başka bi yerde yazmıştım ama yeri burası sanırım. site moderatörlerinin farkında olmadığı durum şu. bu iş saadet zinciri misali bir süre sonra tıkanacak.bir süre sonra eklenebilecek veri kalmayacak her yıl binlerce arkadaşımız tusa hazırlanmaya başlıyor peki binlerce yeni paylaşmaya değer dosya bulabilecekmisiniz ( ki bir tane paylaşmakta yetmiyor vip olunca bile hala paylaşmak gerekiyor.) bir diğer sorunda şu. zorunlu hizmette olan arkadaşlarımız var gitmeyen görmeyen vardır belki ama periferde bazen herhangi bir kaynağa ulaşmak mümkün olmuyor. zaten bu işin asıl amacıda bu.olayın özünü kaçırıyosunuz.eskidende insanlar paylaşımda bulunurdu. ihtiyacı olanlarda girer indirirdi. biz doktoruz hayatta herşeyin karşılığı maddi olmamalı. periferde çalışan bir doktorun, belkide sizin arkadaşınızın bi hayır duası yetmeli bence.imkanı olan yüklesin. ama bişeyleri karşılık bekleyerek yapmanız mesleğinize yakışmıyor.zaten üstte de belirttiğim gibi beklediğiniz karşılık bir süre sonra sistemi tıkayacaktır. tabi bi de insanlar vip olduktan sonra bu statüyü kaybetmemek için sürekli bişeyler yükleme telaşıyla enerjisini boşa harcamaya başlayacaktır. esas işi ders çalışmak olan insanlar.