TUS-COIN : Tamam mı Devam mı?

Önemli Bildiri ve Duyurular

TUS-Coin sistemine devam edelim mi?

Maaşlar yüksek tutulacaksa,coinimiz bol olacaksa devam edelim bence
57
22%
Hayır ya,yeni sisteme bir türlü ayak uyduramadım gitti.Eski sisteme dönelim hadi
206
78%

Toplam oy: 263

Kullanıcı avatarı
kermitkalp
VIP
VIP

TUS-COIN : Tamam mı Devam mı?

Mesaj gönderen kermitkalp » Sal Tem 17, 2018 1:06 pm

Merhaba, basta sistemi tam anlamamis biri olarak ben de karsi cikiyordum. Cunku tam vip olmak icin kafamda bi seyler kararlastirmistim ve engel gibi gorunuyordu. Ancak oyle olmadigini iki guncel kitap ekleyip vip olduktan sonra fark ettim. Kitaplari coinli yuklemistim sonucta belli bi emekle taratip yukledim ve her tiklanmada bi miktar coin kazanarak emegimin karsiligini aliyordum. Sonradan bunun gercekten iyi bi fikir oldugunu fark ettim.

Tek problem alternatif olayi. Benden indirdigini alternatif haline getirip daha dusuk coine yukleyen arkadaslar oldu. Bi sekilde hallettik ama gercekten moral bozucuydu. Alternatif olayina cozum bulunursa daha iyi olabilir.
Ayrica bazi linklere 40 coin, 20 coin gibi ucretler gormustum. İnsan ister istemez cekiniyor biraz. En azindan 15 coine filan dusurulebilir max deger. Ya ds ses kaydi 10 coin, not 5 coin vs bi sekilde kategoriyle coin ucretlenmesi yapilabilir.

Emeklerinize saglik, kolayliklar diliyorum

caglar221
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caglar221 » Sal Tem 17, 2018 1:23 pm

HekimBaba yazdı:
Sal Tem 17, 2018 12:40 pm
caglar221 yazdı:
Sal Tem 17, 2018 12:23 pm
anket süper yalnız. bir kişi istediği kadar oy atabiliyor.
güzel hocam eleştiri yapmadan önce iyice kontrol edin lütfen.
sadece ilk oy geçerli sayılıyor.
o zaman denk gelmiş zira ben seri tıkladığımda yükseliyordu oylar.

Kullanıcı avatarı
lockpicker
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lockpicker » Sal Tem 17, 2018 1:31 pm

theknight yazdı:
Sal Tem 17, 2018 12:56 pm
bence sistemin bir eksiği de paylaşılan şeyin görülmemesi. örneğin bir kitap paylaşılıyor indirince farkediyorsun aynısı sende var ve daha önce paylaşılmış.Belki üzerine çok çalışıldıktan sonra gelebilir ama şu şartlarda bence doğru değil.
kesinlikle katılıyorum. 2018 kayıtları deniyor 2017 çıkıyor, renki deniyor siyah-beyaz çıkıyor. linkin indirilmeden öne tanıtılması gerekiyor bu da mümkün değil.

bruce wayne
VIP
VIP

Mesaj gönderen bruce wayne » Sal Tem 17, 2018 1:48 pm

ben de devam edersek herkese daha fazla coin verilecek ve coin sıkıntısı olmayacak söylemine bir eleştiri getirmek istiyorum.Bu durum devletin para basıp vatandaşlara dağıtması gibi olur.Herkesin daha fazla coin e sahip olması durumunda; paylaşım yapan, herkesin daha fazla coini olduğu için 10 coin yerine 100 coin ister ve coin sisteminde enflasyona yenik düşeriz. :grinning: (bkz :emekliye bayram öncesi yardım yapılması sonucu enflasyon artışı ile yardımın alım gücüne yansımaması)

Honor
VIP
VIP

Mesaj gönderen Honor » Sal Tem 17, 2018 3:27 pm

Bir sistem getirildi ama kurallar bile belli değil, paylasıma yöneltmek istiyorsunuz, paylasım yapılıyor bazı kitapları indirmek için, aynı linki indiren biri coinsiz veya daha ucuza paylasıyor. İlk paylasan kazanamıyor.
Vip plusa kitaplar alınıyor, biz göremiyoruz. Plus için 2000 coin lazım o da 1 aylık.. plus olursan cepte birşey kalmıyor.

angrydoc
VIP
VIP

Mesaj gönderen angrydoc » Sal Tem 17, 2018 4:52 pm

Sistem başlangıçta fena değil gözükse de uzun vadede linkler uçacak coin veya ATP sistemden çekilmiş olacak.Sıkıntı da bu linkler kapalı olduğundan uçmuş olduğunu farketmek bazılarına pahalıya mal olacak.İkinci sıkıntı bir kişi yeni kitabı 40 Coine paylaşırken diğeri ses kaydını 4 coine paylaşıyor.Herkesin kafasına göre değer biçtiği ortamda standartizasyon olmazsa fırsatçılık kol gezecek.Hele bir de alternatif linke değer biçmek var.Üçüncü sıkıntı herkes coin biçerek bir dosya paylaşıyor ama herkes açık bir şekilde ne paylaştığını yazmıyor.Data fizyoloji diyip 10 coin diyor.İçinde ses kaydı mı var video mu var slayt mı var belli değil.Bu kapalı paylaşımlar yanlış anlaşılma yöntemiyle kötüye kullanılabilir.Bütün bunlar çözülebilirse sisteme devam etme iyidir ama bu kadar kompleks olaylarlar uğraşıp sitenin ana amacından sapacaksa bence eski sistem daha iyidir.

mdsolo

Mesaj gönderen mdsolo » Sal Tem 17, 2018 5:14 pm

angrydoc yazdı:
Sal Tem 17, 2018 4:52 pm
Sistem başlangıçta fena değil gözükse de uzun vadede linkler uçacak coin veya ATP sistemden çekilmiş olacak.Sıkıntı da bu linkler kapalı olduğundan uçmuş olduğunu farketmek bazılarına pahalıya mal olacak.İkinci sıkıntı bir kişi yeni kitabı 40 Coine paylaşırken diğeri ses kaydını 4 coine paylaşıyor.Herkesin kafasına göre değer biçtiği ortamda standartizasyon olmazsa fırsatçılık kol gezecek.Hele bir de alternatif linke değer biçmek var.Üçüncü sıkıntı herkes coin biçerek bir dosya paylaşıyor ama herkes açık bir şekilde ne paylaştığını yazmıyor.Data fizyoloji diyip 10 coin diyor.İçinde ses kaydı mı var video mu var slayt mı var belli değil.Bu kapalı paylaşımlar yanlış anlaşılma yöntemiyle kötüye kullanılabilir.Bütün bunlar çözülebilirse sisteme devam etme iyidir ama bu kadar kompleks olaylarlar uğraşıp sitenin ana amacından sapacaksa bence eski sistem daha iyidir.
angrdoc hocamızın dediklerine bizzat katılıyorum. sistem uzun vadede iş yapabilir fakat tam anlamıyla oturtulmuş bir düzende değil. kişilerin kendi kafalarında koydukları fiyatlar farklı olduğu için bu bayağı bi mağduruyiet yaratabilmekte ayrıca alternatifi oluştururken coinli koyan arkadaşlar asıl paylaşan arkadaştan daha düşük coinlere koyması zaten asıl paylaşının emeğine hakaret oluyor ki doğru değil. Evet linklerin ömürlerini koruyor bir süre fakat ya hocamızın dediği gibi o link patlamışsa millet boşuna coin vermiş oluyor. Eğer bu sistem devam edilecekse birincisi paylaşımlara ve alternatif link oluşturacaklara coin için sınır konulmalı. yani kitap pdf si için 25 coin offline için 40 coin ses kayıtları için 15 er coin gibi. yönetim bu konuda en tabandan fiyat belirleyip devam ettirebilir. ayrıca alternatif oluşturanlar ana paylaşımı yapandan daha ucuza coin koyarsa o link yada mesaj silinmeli ve uyarılmalıdır.
ikincisi sistemde patlayan linklere karşı önlem için moderatör arkadaşlar sürekli kontrol edip güncelleme yapılarak bu mağduriyetinde önüne geçilebilir.
bunlar tamamen şahsi fikirlerdir .iyi çalışmalar :)

caglar221
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caglar221 » Sal Tem 17, 2018 6:13 pm

vatandaş sandıkta cevabını vermiş gibi gözüküyor. vıpler gözleri yaşlı izmir sandıklarının açılmasını beklerken coın hesaplamaktan ay sonunu getiremeyen kayıtlı üyeler oturumlarını kapatıp konvoya çıkmaya hazırlanıyor.

yarcansoylu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen yarcansoylu » Sal Tem 17, 2018 6:25 pm

linkler bozuk çıkarsa iade var mı??

Kullanıcı avatarı
yunus21
VIP
VIP

Mesaj gönderen yunus21 » Sal Tem 17, 2018 6:28 pm

Hocam sistemin çok eksiği var, eksiklerini gidermekten ziyade sistemi kaldırmaktan çok kolay, gönülden paylaşım yapmak isteyen arkadaşlar zaten paylaşıyorlar , ha yapmak istemeyen alternatif linki, link sahibinden daha pahalıya koyuyor.umut ediyorum ki kaldırılır bu sistem.
Ve açsak, yorgunsak, alkan içindeysek eğer
ve hâlâ şarabımızı vermek için üzüm gibi eziliyorsak
kabahat senin,
— demeğe de dilim varmıyor ama —
kabahatın çoğu senin, canım kardeşim!

NAZIM HİKMET RAN