Dersane fiyatları

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
karacellat58
Global Moderatör

Dersane fiyatları

Mesaj gönderen karacellat58 » Prş Ara 21, 2017 4:38 pm

Ama diğer ülkelerde eğitim sistemi ile sınav sistemi paralel işliyor. Yani sistem oturmuş tarzda... ABD, İngiltere, Almanya, Japonya v.s. dershane sistemi duydunuz mu hiç? Ya da Noroloji uzmanı olmak isteyen bir doktorun USADATA'ya gittiğini? Biz bu durumu kanıksadık maalesef,10.000 tl dershane fiyatı bile bize makul gelir oldu...

sedat
VIP

Mesaj gönderen sedat » Prş Ara 21, 2017 8:42 pm

https://www.kaptest.com/medical-prep/usmle
Sınav varsa hazırlık kursu ve materyali olur.

Kullanıcı avatarı
Eculizumab

Mesaj gönderen Eculizumab » Prş Ara 21, 2017 8:59 pm

karacellat58 yazdı:
Prş Ara 21, 2017 4:38 pm
Ama diğer ülkelerde eğitim sistemi ile sınav sistemi paralel işliyor. Yani sistem oturmuş tarzda... ABD, İngiltere, Almanya, Japonya v.s. dershane sistemi duydunuz mu hiç? Ya da Noroloji uzmanı olmak isteyen bir doktorun USADATA'ya gittiğini? Biz bu durumu kanıksadık maalesef,10.000 tl dershane fiyatı bile bize makul gelir oldu...
abd de usmle var ve kaplan kursları var. sadece yabancılar için degil.
güney kore de de desaneler var. evet rusyada sınav yok ama uzmanlık için para ödüyorsunuz. evet hem nöbettesiniz hem de para ödüyorsunuz.
Путь в один лье начинается с одного шага

Kullanıcı avatarı
karacellat58
Global Moderatör

Mesaj gönderen karacellat58 » Prş Ara 21, 2017 9:28 pm

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/USMLE Bu sınav zaten eğitim sisteminin bir parçası. Bu sınavdan geçmeden ABD deki bir fakülteden mezun olsanız dahi doktorluk yapmak zaten mümkün değil diye biliyorum. Yanlış biliyorsam kusura bakmayın şimdiden...

Bahsettiğiniz uzmanlıkta ödenen para olayı ise tamamen normal. Eğitim bizdeki gibi ücretsiz değil , lisans programları dahi ücretli.

Bu tartışma uzadıkça uzar :) Biz burda sabaha kadar eğitim sistemlerini tartışalım hiçbir şey farketmez. Ülkemizde eğitimi alanındaki kişiler yönetmiyor boşverelim :) Konuyu açan arkadaştan özür dilerim biraz konu saptı :)

Kullanıcı avatarı
Eculizumab

Mesaj gönderen Eculizumab » Prş Ara 21, 2017 10:14 pm

karacellat58 yazdı:
Prş Ara 21, 2017 9:28 pm
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/USMLE Bu sınav zaten eğitim sisteminin bir parçası. Bu sınavdan geçmeden ABD deki bir fakülteden mezun olsanız dahi doktorluk yapmak zaten mümkün değil diye biliyorum. Yanlış biliyorsam kusura bakmayın şimdiden...

Bahsettiğiniz uzmanlıkta ödenen para olayı ise tamamen normal. Eğitim bizdeki gibi ücretsiz değil , lisans programları dahi ücretli.

Bu tartışma uzadıkça uzar :) Biz burda sabaha kadar eğitim sistemlerini tartışalım hiçbir şey farketmez. Ülkemizde eğitimi alanındaki kişiler yönetmiyor boşverelim :) Konuyu açan arkadaştan özür dilerim biraz konu saptı :)
hocam ben de özür dilerim. tabikide gönül isterdi ki en iyiyi eğitim bizde olsun.
Путь в один лье начинается с одного шага

Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
Bölüm Moderatörü

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Cum Ara 22, 2017 1:13 am

mehmetsabancj yazdı:
Prş Ara 21, 2017 10:32 am
Bkz:Müslüman mahallesinde kilise tarifi sormak

SEsli güldüm hocam allah ta seni güldürsün :D
Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
Bölüm Moderatörü

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Cum Ara 22, 2017 1:15 am

Ezgisu yazdı:
Prş Ara 21, 2017 10:58 am
Yeni mezunum, 2de indirimli 4bine kayıt oldum, 6,5tu normalde. 5.sınıfta kaydolanlar 9bine oldu, şuan 13-15 bin 2 yıl sonra 17yi bulur.
Hocam 17 bini antitusife bagıslasılar dershaneyi hocalarla beraber buraya taşırlar :D yazık günah ya 17 bine parabolik mikrofon alır dershaneden canlı yayın yapılır 7/24 :D
Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK