Dersane fiyatları

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Dr.cnfsd

Dersane fiyatları

Mesaj gönderen Dr.cnfsd » Çrş Ara 20, 2017 11:49 pm

Fiyatları derece ya da temsilci değilseniz sabit mi oluyo arkadaşlar? Merkezde iyi bir fakültedeyim. derecem yok. İndirim yapmazlar mi acaba😐3. Sınıfım erken kayıt dönemleri ama yine de çok fazla fiyatlar.
Ya da şimdi kaydolmasam 2 sene sonra kaydolsam daha mı uçuk bi fiyatla karşılaşıcam? Bilgisi olanlar dönebilirse

mehmetsabancj

Mesaj gönderen mehmetsabancj » Prş Ara 21, 2017 10:32 am

Bkz:Müslüman mahallesinde kilise tarifi sormak

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ara 21, 2017 10:55 am

mehmetsabancj yazdı:
Prş Ara 21, 2017 10:32 am
Bkz:Müslüman mahallesinde kilise tarifi sormak
Kilisenin vaazlarını dinliyoruz ama müslüman mahallesinde. Dersaneler ve paylaşımcı arkadaşlar iyi ki varlar.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ara 21, 2017 10:58 am

Yeni mezunum, 2de indirimli 4bine kayıt oldum, 6,5tu normalde. 5.sınıfta kaydolanlar 9bine oldu, şuan 13-15 bin 2 yıl sonra 17yi bulur.

Kullanıcı avatarı
karacellat58
Bölüm Moderatörü

Mesaj gönderen karacellat58 » Prş Ara 21, 2017 11:18 am

Ezgisu yazdı:
Prş Ara 21, 2017 10:58 am
Yeni mezunum, 2de indirimli 4bine kayıt oldum, 6,5tu normalde. 5.sınıfta kaydolanlar 9bine oldu, şuan 13-15 bin 2 yıl sonra 17yi bulur.
Bence de haklısınız. Arz-Talep olayı tamamen... Devlet büyükleri yalnızca YGS/LYS(artık yeni adı her neyse) kapattırdı ama ülkedeki her sınavın bir Dershane Sektörü var. Madem amaç eğitimde fırsat eşitliği v.s. bu tarz kurumlara da el atılması gerekir. En azından kapatılmasa bile enerji fiyatlandırmasını ayarlayan EPDK gibi kurumlarla bu sektörün alt-üst limit fiyatlandırma politikası acilen uygulanmalı.

Dr.cnfsd

Mesaj gönderen Dr.cnfsd » Prş Ara 21, 2017 11:48 am

karacellat58 yazdı:
Prş Ara 21, 2017 11:18 am
Ezgisu yazdı:
Bence de haklısınız. Arz-Talep olayı tamamen... Devlet büyükleri yalnızca YGS/LYS(artık yeni adı her neyse) kapattırdı ama ülkedeki her sınavın bir Dershane Sektörü var. Madem amaç eğitimde fırsat eşitliği v.s. bu tarz kurumlara da el atılması gerekir. En azından kapatılmasa bile enerji fiyatlandırmasını ayarlayan EPDK gibi kurumlarla bu sektörün alt-üst limit fiyatlandırma politikası acilen uygulanmalı.
Kesinlikle katılıyorum.

Dr.cnfsd

Mesaj gönderen Dr.cnfsd » Prş Ara 21, 2017 11:50 am

Ezgisu yazdı:
Herkes kaydoluyo. Soramiyorum da kaça kaydoldun diye. Şu an 11 12 bin fiyatlar. Bakalım gidip bi konuşmak lazım.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ara 21, 2017 2:46 pm

karacellat58 yazdı:
Ezgisu yazdı:
Orası da öyle tabi ama hocaların alanında uzman kişiler olması ve bu işi yapmaya devam etmelerini teşvik için ceplerinin her haftasonu dolması gerek. Saygın hocayı örnek verirsem adam tusemin tek biyokimyacısı. Boş haftasonu yok. Şimdi bu şartlarda çalışarak al sana 1000 tl haftasonu demeyi kabul etmez. Ote yandan kira, çalışanların maaşları derken dersanecilerin bu işi devam ettirebilmesi için de kar payı gerek. Şu anki ekonomimize göre zaten 10binden aşağısı ile kurtarabileceklerini sanmıyorum ama 15bin de ucuk...

Kullanıcı avatarı
karacellat58
Bölüm Moderatörü

Mesaj gönderen karacellat58 » Prş Ara 21, 2017 3:25 pm

Ezgisu yazdı:
Prş Ara 21, 2017 2:46 pm
karacellat58 yazdı:
Ezgisu yazdı:
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Orası da öyle tabi ama hocaların alanında uzman kişiler olması ve bu işi yapmaya devam etmelerini teşvik için ceplerinin her haftasonu dolması gerek. Saygın hocayı örnek verirsem adam tusemin tek biyokimyacısı. Boş haftasonu yok. Şimdi bu şartlarda çalışarak al sana 1000 tl haftasonu demeyi kabul etmez. Ote yandan kira, çalışanların maaşları derken dersanecilerin bu işi devam ettirebilmesi için de kar payı gerek. Şu anki ekonomimize göre zaten 10binden aşağısı ile kurtarabileceklerini sanmıyorum ama 15bin de ucuk...
Benim anlatmak istediğim isterse Biyokimya anlatmak için Sayın Aziz Sancar'ı getirtsinler yine de fiyat politikasının bir limiti olmalı. Eğitimin ticarethaneleşmesi olayı, ülkemizin her anlamda bir türlü istenen seviyeye gelmesini engelliyor. Lisans eğitimi sonrası seminerler ve ya eğitimlere karşı değilim fakat sınav sistemindeki açığı bulmaya yönelik kurumlara karşıyım. Bizim eğitim politikamızda çok büyük yanlışlar var. Bu sadece sağlık alanında değil her alanda aynı durumda. Fakültenizde verilen eğitim başka, sınavda uygulanan yöntem başka...Sadece perifer üniversitelerden değil Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden çıkan öğrenciler bile dershaneye gitmeden bu sınava hazırlanmıyor. Madem eğitim sistemini düzeltemiyoruz ve uzun bir süre bunu düzeltemeyeceğimizi öngörüyoruz; o zaman eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak için çalışmak gerekir diye düşünüyorum.
Türk gençliği olarak bilim yapmak/üretmek için bilim öğrenmeye değil, sınav geçmek için bilim öğrenmeye zorlanıyoruz...

Kullanıcı avatarı
Eculizumab

Mesaj gönderen Eculizumab » Prş Ara 21, 2017 4:07 pm

karacellat58 yazdı:
Prş Ara 21, 2017 3:25 pm
Ezgisu yazdı:
Prş Ara 21, 2017 2:46 pm
karacellat58 yazdı:

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Benim anlatmak istediğim isterse Biyokimya anlatmak için Sayın Aziz Sancar'ı getirtsinler yine de fiyat politikasının bir limiti olmalı. Eğitimin ticarethaneleşmesi olayı, ülkemizin her anlamda bir türlü istenen seviyeye gelmesini engelliyor. Lisans eğitimi sonrası seminerler ve ya eğitimlere karşı değilim fakat sınav sistemindeki açığı bulmaya yönelik kurumlara karşıyım. Bizim eğitim politikamızda çok büyük yanlışlar var. Bu sadece sağlık alanında değil her alanda aynı durumda. Fakültenizde verilen eğitim başka, sınavda uygulanan yöntem başka...Sadece perifer üniversitelerden değil Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden çıkan öğrenciler bile dershaneye gitmeden bu sınava hazırlanmıyor. Madem eğitim sistemini düzeltemiyoruz ve uzun bir süre bunu düzeltemeyeceğimizi öngörüyoruz; o zaman eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak için çalışmak gerekir diye düşünüyorum.
Türk gençliği olarak bilim yapmak/üretmek için bilim öğrenmeye değil, sınav geçmek için bilim öğrenmeye zorlanıyoruz...
hiç bir üniversite\okul\lise sınava hazırlamıyor. sadece Türkiyede degil, dünyada. emin olun ki avrupa ülkelerin de de var böyle sorun.
Путь в один лье начинается с одного шага

“Genel” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir