Ses kayıtları ve Kul hakkı?

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Vefa123
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ses kayıtları ve Kul hakkı?

Mesaj gönderen Vefa123 » Cmt Oca 06, 2018 10:12 am

Dersaneye 5000-10000 tl odeyecek gucu olmayinca insanin ne yapmasi lazim, her kes odeyemiyo o fiyati. Hakklarini helal etmemek yerine fiyatlari dusurseler

Kullanıcı avatarı
Sinancino
VIP
VIP

Mesaj gönderen Sinancino » Cmt Oca 06, 2018 11:49 am

dr.zuzu yazdı:
Cmt Oca 06, 2018 6:13 am
Tusemin hocalarından bizzat kendim duydum, tusdatanın da şube sorumlusu söyledi bana: kesinlikle hocalar haklarını helal etmiyormuş. İsteyen herhangi bir hocaya sorabilir. Vip arkadaşların yazdığı yorumlar mantık dışı. Sen bir acilde 7 nöbet tutuyorsun ve maaşını alıyorsun. Devlet, nasıl olsa maaşını alıyor, hadi git başka acilde de 15 nöbet daha tut diyor mu? Adamlar o çevirilere ve kitap tasarımlarına yıllar harcıyorlar, bunu da basit bişey olarak görmek ayrı bir saçmalık. Velhasıl alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste.
bir gurup koca yürekli insan gonul vermis karşıksız destek vermeye imkanı olman öğrencilere ne zamandır ki karşılıksız al uzatmak mazlumun ahını almış olmak artı ses kaydı yapan yücegönüllü insanlar gidip bedava kayıt yapmıyor biz karşılık beklemeden yardım etmeyi mazlum ahını almak olarak görmüyoruz kul hakına girdiğini düşünen uyelerin kul hakkına girip girmemesi kendi elinde

drtsnd

Mesaj gönderen drtsnd » Cmt Oca 06, 2018 6:04 pm

+

dromato
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dromato » Cmt Oca 06, 2018 7:05 pm

İşin doğrusu bununla ilgili kul hakkı değildir şeklinde fetva vereni gördüm ( yoruma acıktır ben bilmem) ama gönlüm pek razı değil benim şahsi kanaatim bunun sıkıntılı olduğu yönünde

smyy06
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen smyy06 » Cum Şub 23, 2018 10:07 pm

Aslında burda kişisel fikirler değil hocaların veya dersanelerin ne dedikleri önemli. Hakkımı helal etmiyorum derse bitmiştir :) bize diyecek birşey kalmaz

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Cum Şub 23, 2018 10:51 pm

Yukarida biri cok guzel ifade etmis. Eger kitapta hatalar varken millete satiyorlarsa hakkimi helal etmiyorum vs hikaye. Her kitapta da hatalar var, ondan gerisi bos. Selman hocanin rahatsiz oldugunu dusunmuyorum bu arada. Derste ses kaydi alinmasindan rahatsiz degildi kendisi

drderek
VIP
VIP

Mesaj gönderen drderek » Cum Şub 23, 2018 11:10 pm

Tanıtım derslerinde verilen sözler, yapılan göz boyamalar.. Ama iş icraate gelince en vasat hocaları göndermeler, offline için yetersiz bilgisayar ayırmalar, vaka kampını bile sınıfta ekrana yansıtmayıp offline'a verip de daracık offline salonuna sıra alarak girmeler.. Ben bir şey diyeyim mi hocam asıl biz hakkımızı helal etmiyoruz dersek o zaman onlar düşünsün!

çavuş
VIP
VIP

Mesaj gönderen çavuş » Cum Şub 23, 2018 11:20 pm

Ben sunu anlamadim dershane hocalari bu ise emek harcamis insanlar bunun da karsiligini maddi olarak almak istiyorlar.bu adam bilim adami degil .tus dershaneleri de ilim irfan yuvasi degil. Hayîr kurumu hic degil... ses kaydini alinca veya off lanelari calinca ders kitaplarinin soru bankalarinin adamlarin rizasi olmadan paylasilmasi tamamiyla kul hakkidir.

çavuş
VIP
VIP

Mesaj gönderen çavuş » Cum Şub 23, 2018 11:23 pm

Hatta o dershanelerin doktorlari her firsatta kazikladigi,kaziklamaya calistigi da maalesef dogrudur.tus sonuclarinin aciklanmasinin gecikmesi icin ayri ayri davalar acmalari vs turlu yollarla hekimlere zarar verdikleri de dogrudur.buna ragmen bu ses kayitlarini sahsin rizasi olmadan almak cogaltmak paylasmak kul hakkidir.

çavuş
VIP
VIP

Mesaj gönderen çavuş » Cum Şub 23, 2018 11:24 pm

Ama bana sorarsan hic takilma abicim hepsini izle catir catir. 1 kurus para da verme... gunahsa da gunah olsunn.. :)