Büyük ANTİTUSİF projesi

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
forujo
VIP
VIP

Büyük ANTİTUSİF projesi

Mesaj gönderen forujo » Prş Mar 29, 2018 10:31 pm

Merhaba değerli arkadaşlar

Hepinize iyi akşamlar diliyerek başlıyorum, aklımdan geçen minik bir projeyi paylaşmak istiyorum, öncelikle ben yurtdışı mezunuyum, ve birbuçuk senede yurtışında görev yaptım, oralardayken USMLE deneyimim oldu, tabiki hazırlık sürecinde çok şey öğrendim, hedefime ulaşamasamda çok yenilik ve katkı elde ettim, ve USMLE ye girip sonrada TUS a girmek beni çok yordu.

Okuyanlarınız da hak verecektir, USMLE soruları TUS a göre çok daha zor ve detaylı, aynı zamanda direkt bi soru değil, iki üç basamaklı sorudur hepsi, yani kısacası TUSda (Bilgiyi biliyormusun) kısmı daha ağırken, USMLE sorular daha çok (Bilgiyi kullanabiliyormusun) sorusuna daha ağırlık veriyor, hep hayatta gördüğümüz klinik senaryolar, çok özenle hazırlanmış konuları ele alıyor, ve soru sonunda her şıkkı ayrı ayrı ele alarak neden doğuru ve neden yanlış tartışmasıda yapıyor!! Hem klinik hayatımızda, hemde TUS için çok faydalı olduğunu düşünüyorum!!

Bu konuda malesef bizim TÜRKİYE kütüphaneleri bu şekilde soru bankalarına çok fakir, bi kaçtane vaka kampı sorularında başka bi kitap yok, ve onlardaki bilgilerde bu bankalarda olan bilgi ve senaryoların yanında bi HİÇ kalıyor.

Ben bu portaldan yararlanan bi kişi olarak, böyle bi projeyi açmak istiyorum, bi fikir paylaşımı, belki bana yardım etmek isteyen olabilir, bu soru bankalarını herkesin yararlanabilmesi için yavaş yavaş türkçeye çevirmeyi düşünüyorum, AMA tek yapmak çok zor, bu portalda inglizce bilen arkadaş çok, yardımcı olabilirim diyen arkadaşlarımız çıkar elbette, bu konuda bi fikirlerinizi yoklamak isterim!

Bu bankalar hakkında bilgisi olmayan arkadaşlar için kısa bi bilgilendirmede bulunmakta istiyorum, temel ve klinik olarak ikiye ayrılıyor aynı tus gibi, tabi bizim gibi DATA TİME TUSEM var onlarda UWORLD, KAPLAN, BECKER vs. ben UWORLD kullandım, ve KAPLAN kullandım, hem temelde hemde klinikte aşağı yukarı her birisinde 1000 soru var, farklı konuları ele alan, bu konuda beraber bi grup halinde çalışırsak, yorulmadan, yani haftada kişi başı 4-5 soru yaparak kısa bi sürede büyük bi banka oluşur elimizde)) bu konuyu tartışmaya açıyorum)) Nekadar mümkün olduğunu bilmiyorum)) Benim okuduğum üniversitede böyle gruplar vardı, burda da böyle şey yapabilirmiyiz acaba?

Hepinize iyi akşamlar diliyorum, iyi ve başarılı çalışmalar ANTİTUSİF ailesi))

sarahgreen
VIP
VIP

Mesaj gönderen sarahgreen » Prş Mar 29, 2018 10:35 pm

Haftada 7 soru falan olacaksa ben katılırım :)

sarahgreen
VIP
VIP

Mesaj gönderen sarahgreen » Prş Mar 29, 2018 10:35 pm

Başlayalım biz bir an önce ışığı gören gelir zaten :)

Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen HekimBaba » Prş Mar 29, 2018 11:06 pm

Tam destek :clap_tone1:

klopidogrel
VIP
VIP

Mesaj gönderen klopidogrel » Prş Mar 29, 2018 11:11 pm

ışığı gördüm,lakin ingilizcem yetmez,ama fikir süper :grinning:

celalşengörünpapyonu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen celalşengörünpapyonu » Prş Mar 29, 2018 11:19 pm

fikir çok iyi ve fayda sağlayıcı. beni de yazın :)

Kullanıcı avatarı
Miyozin 5
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Miyozin 5 » Cum Mar 30, 2018 12:35 am

Gerekli desteği verenler vip üyelik ile ödüllendirilebilir,proje çok güzel :)

Kullanıcı avatarı
dexter18
VIP
VIP

Mesaj gönderen dexter18 » Cum Mar 30, 2018 10:30 am

Ben de yardımcı olmak isterim. Whatsup grubu filan kuracaksak beni de yazın hocam

drserkan2007
VIP
VIP

Mesaj gönderen drserkan2007 » Cum Mar 30, 2018 11:18 am

ne zaman başlanacak..süre ne kadar..tarihlar hakkında bilgi verseniz..stajlarımın yoğunluğuna göre ya da yaz mevsiminde elimden gelen desteği vermeye çalışırım..ayrıca bu güzel proje için tebrik ediyorum sizi hocam.

Lumos
VIP
VIP

Mesaj gönderen Lumos » Cum Mar 30, 2018 12:07 pm

Haftada 4-5 soru ben de yapabilirim