SON 2 AYDA 65'E ÇIKABİLMEK İÇİN PSİKOLOJİK DESTEK :(

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
dr_fege
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

SON 2 AYDA 65'E ÇIKABİLMEK İÇİN PSİKOLOJİK DESTEK :(

Mesaj gönderen dr_fege » Pzt Haz 18, 2018 11:54 pm

tani yazdı:
Pzt Haz 18, 2018 11:45 pm
dr_fege yazdı:
Pzt Haz 18, 2018 10:45 pm
Sizlerin de yollari acik olsun. Cok guzel seyler olacak. Inanin😇 kolayliklar
Hıcam ezber yaptım demişsiniz kısa aralıklarla hep tekrar mı ettiniz peki kaç günde bir mesela

Hyr hepsi bitti sonra ikincisine. Ama unuttugumu dusundugum seyleri(sorulardan fark ediyordum) hizlica okuyup konuma geri donuyordum.aklima takilana mutlaka bakiyordum. Onumdekini bitirip sonra donerim demiyordum ( kesin kalir cunku😬)

tani
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tani » Sal Haz 19, 2018 12:24 am

Sorulardan geri dönülse bile hocam bazen geri dönmeden tekrar edilmeden unutulmadı mı hepsini bitirmek tüm dersleri baya zaman alır sizde demişsiniz zaten genel cerrahi 17 gün sürdü diye misal

tani
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen tani » Sal Haz 19, 2018 12:25 am

dr_fege yazdı:
Pzt Haz 18, 2018 11:54 pm
tani yazdı:
Pzt Haz 18, 2018 11:45 pm
dr_fege yazdı:
Pzt Haz 18, 2018 10:45 pm
Sizlerin de yollari acik olsun. Cok guzel seyler olacak. Inanin😇 kolayliklar
Hıcam ezber yaptım demişsiniz kısa aralıklarla hep tekrar mı ettiniz peki kaç günde bir mesela

Hyr hepsi bitti sonra ikincisine. Ama unuttugumu dusundugum seyleri(sorulardan fark ediyordum) hizlica okuyup konuma geri donuyordum.aklima takilana mutlaka bakiyordum. Onumdekini bitirip sonra donerim demiyordum ( kesin kalir cunku😬)
Sorulardan geri dönülse bile hocam bazen geri dönmeden tekrar edilmeden unutulmadı mı hepsini bitirmek tüm dersleri baya zaman alır sizde demişsiniz zaten genel cerrahi 17 gün sürdü diye misal

Kullanıcı avatarı
Urapidil
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Urapidil » Sal Haz 19, 2018 12:25 am

Hocam youtube'dan inglizce aratdığında bulursun çok güzel motivasyon vidyoları var , motivasyonum kaybolduğunda onları izleyerek gaza gelmek gibi bir huyum var, önerim onları her sabah izle ve daima unutma, zafer ona inananlarındır. Gercekten inanmazsan hiçkimse sana yardım edemez

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Sal Haz 19, 2018 12:35 am

Bazen bence konuştuklarımıza dikkat etmek gerekiyor
1-Evet şu hayatta ölüm dışı imkansız bir şey yoktur
Ama gidip insanlara ben 2 tekrarla tus 5.si oldum vs demek ne kadar doğru
Evet bu doğru olabilir ama bunu kaç kişi başarabilir bu aşırı extrem bir örnek
Tus derecelerine bakarsanız temelde en az 50-60 tekrar atmışlar. Söyledikleri 3 tekrar yalan, kocaman yalan. Hani amaçları ne, kendilerini üstün göstermeye mi çalışıyorlar. Çıkıp köpek gibi çalıştım bile diyemiyorlar. Bari doğruyu söylemeyecekseniz çıkmayın oraya, onların hepsi günde 1 kitap 2 kitap çok rahat bitiren insanlar

dr_fege
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr_fege » Sal Haz 19, 2018 12:48 am

Bireysel tartismaya girmeyecegim, zira yapimda yok. Daha once belirttigim gibi kimsenin kimseye ustunlugu de yok. Inandirmak gibi bir kaygim da yok. Amacim motivasyon ve olabilirligi gostermek. Forum vs isim de olmaz normalde. Yola ciktigimda bir ornek aradim cok, sadece moral ve motivasyon icin. Belki birilerine umut olur diye yazdiklarim. Tus kisiye ozgudur, bireyseldir. Benim dogrum size yanlistir. Herkes kendine uyani alsin. Kimseye soyle calistim boyle calistim sunu yaptim diye anlatmaya gelmedim. Sorulana, merak edilene cevap verdim. Birilerinin gazina, ovgusune ihtiyacim yok😉 hadi kolay gelsin

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Sal Haz 19, 2018 1:26 am

Kimsenin kimseye üstünlüğü yok gerçeği yalan, herkesin iyi olduğu alanlar farklıdır. Sen 2 kez de okuyup anlayabilirsin başkası 5 kez. Başkası işitseldir başkası yazarak anlar

2 tekrarla tus 5.si oldum bir motivasyon örneği değil. İnsanlar dönüp kendini daha kötü hisseder bir defa, ben 5 kez okuyorum unutuyorum, çözemiyorum. Kıza bak, 2 tekrarla 5.olmuş

Başarıların geçmişine baktığın zaman özel kişiler dışında ki - hatta buna özel kişiler de dahil sistematik çalışmanın ve doğru adım atmalar sonucunda gelmiştir.

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Sal Haz 19, 2018 1:29 am

dr_fege yazdı:
Sal Haz 19, 2018 12:48 am
Bireysel tartismaya girmeyecegim, zira yapimda yok. Daha once belirttigim gibi kimsenin kimseye ustunlugu de yok. Inandirmak gibi bir kaygim da yok. Amacim motivasyon ve olabilirligi gostermek. Forum vs isim de olmaz normalde. Yola ciktigimda bir ornek aradim cok, sadece moral ve motivasyon icin. Belki birilerine umut olur diye yazdiklarim. Tus kisiye ozgudur, bireyseldir. Benim dogrum size yanlistir. Herkes kendine uyani alsin. Kimseye soyle calistim boyle calistim sunu yaptim diye anlatmaya gelmedim. Sorulana, merak edilene cevap verdim. Birilerinin gazina, ovgusune ihtiyacim yok😉 hadi kolay gelsin
Emin misin acaba...

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Sal Haz 19, 2018 1:39 am

İnsanlar en iyisi ben bilirim, kendi bildiğim yoldan devam ederim, kafa yapısından vazgeçtiği an başarılar gelecektir

Bu hayatın her alanında öyledir. Sporculara bakın, herkesin bireysel antrenörleri vardır, takımda mentörler vardır. Çalışma zekayı yener, zeka çalışmadığı sürece. Lebron james nasıl antreman yapacağını bilmiyor mu, serena willimas .. istediğin kadar çoğalt

Daha 2 -3 ay öncesine kadar ki netimle şuanki netim arasında 2 katlık fark var. Bunun nedeni kendimi hocanın dediklerine teslim etmemden kaynaklanıyor
Ygs, lys ile şuanki Tus farklı. Şuan seçilmiş insanlarla birlikte yarışıyorsun. İnsanların en büyük hatası çalışma sistemlerini değiştirmemesi.

Senin örnekten ele gitsek konulara 2 kez bakmışsın. Normal bir insanda insan en yakın zamanda baktıklarını hatırlar, en son farma çalıştıysa onun yüzde 70 ini çok rahat çözebilir. Ama 5 ay önce çalıştığı fizyolojiyi ise çözemez. Çünkü unutmak fizyolojik. Senin çıkıp ekstrem olman bir şeyi değiştirmez, insanların %99.9 u o sistemde başarısız olur.

Çıkıp ben 2 tekrarla kazandım demekle insana motivasyon vermiyorsun yani

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Sal Haz 19, 2018 1:47 am

Bunu son bir kez spor örneği vererek konuyu kendi adıma kapatacağım

Futbolda 2008de 3. olduk ondan sonra kayıbız. Almanya ise hep oralarda hep finalde

Motivasyon mu istiyorsunuz, örnek mi istiyorsunuz, gidip orada Almanyayı mı örnek alırsınız yoksa Türkiyeyi mi... Oysa Türkiye de alabildi 3.lüğü

Özetle başarı belirli bir planlamayla gelir.