Bedelli Askerlik Tecrübeleri

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP

Bedelli Askerlik Tecrübeleri

Mesaj gönderen eps » Pzr Eki 07, 2018 5:38 pm

Ilk celpten terhis oldum, sorunuz varsa yardimci olmaya calisirim...

Belgelemek kaydiyla tus dus ales vs sinavlarina katilabilirsiniz, ancak bir gun askerliginiz uzar..
Yatak istirahati 2 gunden fazla alinan her gun icin askerligi uzatir, ama dilekce ile iyilestim deyip egitime devam edecegim diyebilirsiniz, uzamasini istemezseniz..
Kamuflaj ve ikiser ic camasiri disinda birsey (esofman iclik terlik banyo havlusu vs) verilmiyor hazirlikli gitmelisiniz..
Onceden alinmis diz bel vs tahlil raporunuz varsa egitim spor istirahati icin yaninizda bulundurun..
Katilim tarihinde saat 17:00 diye bir sınır yok geceye kadar sure var, celbin 3 ve 4. günü asiri yogunluk oldugu icin bu gunlerde katilacaklar 5den sonra gitmesini o gun hic ugrasmamasini tavsiye ederim, 3. gun saat 14:30 gibi sadece nizamiyeden girmem 3 saat civari surdu..
En son eps tarafından Prş Eki 11, 2018 10:00 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

[*]Alternatif linkler için açıklama: Sitede daha güncelleri bulunabilir, vip dışına çıktığı zaman alternatifler iş görür ve/veya ses kalitesi belki daha iyi olur mantığıyla alternatif yapıyorum. Konu tarihine bakmadan indirmemenizi tavsiye ederim...

Kullanıcı avatarı
drdevil
VIP
VIP

Mesaj gönderen drdevil » Pzr Eki 07, 2018 9:47 pm

Ders çalışılacak ortam var mi hocam ?

yahya pamuk
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye
TAG: dryahi

Mesaj gönderen yahya pamuk » Pzr Eki 07, 2018 11:02 pm

Benim de kafama takılan soru çalışabileme ihtimalimiz var mı.

ortobro
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ortobro » Pzr Eki 07, 2018 11:16 pm

sınavın varsa dilekçe yazıp celbi ertelebiliyorsun diye duydum.

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus
TAG: ice.

Mesaj gönderen mercq » Pzt Eki 08, 2018 12:53 am

ortobro yazdı:
Pzr Eki 07, 2018 11:16 pm
sınavın varsa dilekçe yazıp celbi ertelebiliyorsun diye duydum.
bilginin kaynağı nedir hocam? öğrencilere mazeret sınavı yapılacağı söyleniyordu en son, ösym sınavları için de sınav günü izinli saymak haricinde bir incelik gösterirler mi emin değilim. :)
the day you stop running is the day that you arrive...

Kullanıcı avatarı
msgs66
VIP
VIP

Mesaj gönderen msgs66 » Pzt Eki 08, 2018 1:07 am

ders çalışılcak ortam varmı diye saçma soru sormayım ama eğitimler nasıl onu sorayım ? yorucumu ?

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP

Mesaj gönderen eps » Pzt Eki 08, 2018 6:36 am

Ilk celp ve ankara oldugum icin midir bilmiyorum, yarbayin ozetle deyip dedigi iki sey sizi torene hazirlamak ve sagsaglim evinize gondermek...
Surekli ictima yapilip bol bol kuyrukta bekledigimiz icin vakit ayakustu bol, yaninizda kitap olmasini tavsiye ederim, sohbete dalmayip 30-40 dk ne baksam kardir derseniz toplamda uzun sureler elde edersiniz, bunun disinda oturup calisacaginiz pek vakit yok, yer hic yok, silah icin verilen tikaclarla yataginizda calisabilirseniz... Spor zorlu egitim normal acemilere yapilan herhangi birseyi beklemeyin sadece toren yuruyusu calismasi hergun bol bol...
[*]Alternatif linkler için açıklama: Sitede daha güncelleri bulunabilir, vip dışına çıktığı zaman alternatifler iş görür ve/veya ses kalitesi belki daha iyi olur mantığıyla alternatif yapıyorum. Konu tarihine bakmadan indirmemenizi tavsiye ederim...

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP

Mesaj gönderen eps » Pzt Eki 08, 2018 6:48 am

Revire yazilip size sira gelene kadar kenar bi yer bulup o gun guzel bir kaytaris ve ders imkani bulabilirsiniz, sizi arayip gel diyecek birinin olmasi lazim. Bazi gunler revir asiri kalabalik oldugu icin sira gelmeyip ertesi gune kaldigi da oldu (dr arkadas 3 gun raporu cakip askerlik uzayacak korkusuyla milletin ayagini kesmisti)
Hastaneye sevk guzel hos tarif edilemez o 21 gun icin :) tek carsi izniniz budur :)
Askercell almayin bosuna, nizamiye girisinde iceride kontrol ediliyor telde bu bandrol olmayanlar sıkıntı yasar vs gibi pazarlamalara aldanmayin... Ilk giriste akilli tel zor ama ziyaretci ile sokan cok kisi var, son gune kadar samimi olmadiklarindan bile sakladilar bu konu cok da gevsek degil... Kamerali tel de yasak...
Mehmetcik sigortasi zorunlu degil, yine bunu yapanlarin zorunlu diye pazarlamasina aldanmayin.. Para sehit gaziye gider mantigiyla yaptirmistim ama normal sigorta firmasi sizin paraniz fazladan kimseye gitmiyor firmaya kaliyor, simdi olsa bosuna gunesin altinda o kadar sira bekleyip yaptirmam tercih sizin...