2018 Ağustos TUS

dr.gul
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

2018 Ağustos TUS

Mesaj gönderen dr.gul » Cmt Mar 10, 2018 8:11 am

Ayrıca hatırlama usulü sorularlaydı beklediğim net 😅🤦‍♀️Tabiki şuan durum değişti, 60 60 gibi bekliyorum,gerçi ortalama puanda durum değişmedi ama neyse.

Dr.duyguu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr.duyguu » Cmt Mar 10, 2018 11:16 am

bigbangtheory yazdı:
Prş Mar 08, 2018 10:52 am
Dr.duyguu yazdı:
Prş Mar 08, 2018 5:40 am
Merhaba ben tusoffice ile ağustos tusuna hazırlanmayı düşünüyorum ama işe yarar birşey mi tam bilmiyorum bilgisi olan bar mı acaba?
Şahsi görüşüm çok gereksiz olduğu ve size çok bir şey katmayacağı.. TUS'a ne danışmanlıklarla ne de dersanelerle hazırlanılır. Onlar size bir yol gösterir ve bu yolda tek başınıza yürürsünüz. Bir doktor olarak kendi yolunuzu kendiniz çizebilir, tek başınıza da çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Dersaneye gidip çalışmadım 50 aldım. İstifa edip bir başıma çalışıp 70 aldım.

Ama bu bir takıntı olduysa, tek başınıza yapacağınıza inanmıyorsanız ( ki bence kendinize haksızlık edersiniz) tusoffice çok başarılı gibi gelmiyor bana daha iyi seçeneklere yönelmekte fayda var.

Umarım her şey gönlünüzce olur :)
Hem tavisyeniz hemde iyi dilekleriniz için teşekkür ederim sağolun😊

Dr.duyguu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr.duyguu » Cmt Mar 10, 2018 11:19 am

dr.gul yazdı:
Cmt Mar 10, 2018 8:05 am
Dr.duyguu yazdı:
Prş Mar 08, 2018 5:40 am
Merhaba ben tusoffice ile ağustos tusuna hazırlanmayı düşünüyorum ama işe yarar birşey mi tam bilmiyorum bilgisi olan bar mı acaba?
Ön görüşme yaptınız mı acaba?
Hayır henüz yapmadım emin olamadığım için😕 birde sizinle aynı problemi bende yaşıyorum hangi sıralamayla ne çalışmalıyım bu konuda biraz kararsızım malesef

dr.gul
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr.gul » Cmt Mar 10, 2018 12:44 pm

bigbangtheory yazdı:
Cmt Mar 10, 2018 12:05 pm
dr.gul yazdı:
Cmt Mar 10, 2018 8:04 am
bigbangtheory yazdı:
Prş Mar 08, 2018 10:52 am

Şahsi görüşüm çok gereksiz olduğu ve size çok bir şey katmayacağı.. TUS'a ne danışmanlıklarla ne de dersanelerle hazırlanılır. Onlar size bir yol gösterir ve bu yolda tek başınıza yürürsünüz. Bir doktor olarak kendi yolunuzu kendiniz çizebilir, tek başınıza da çok iyi yerlere gelebilirsiniz. Dersaneye gidip çalışmadım 50 aldım. İstifa edip bir başıma çalışıp 70 aldım.

Ama bu bir takıntı olduysa, tek başınıza yapacağınıza inanmıyorsanız ( ki bence kendinize haksızlık edersiniz) tusoffice çok başarılı gibi gelmiyor bana daha iyi seçeneklere yönelmekte fayda var.

Umarım her şey gönlünüzce olur :)
Cevaplarınız için çok teşekkür ederim.Aynı sorunsalı yaşıyorum,TusOffice ile sırf merakımı gidermek için görüşmek istiyorum,ve tabiki çevremde hazırlanan kimsenin olmayışı da etkili bunda. Klinik dersleri dinlemiştim güncel kayıtlardan.temelleri dinlemeliyim sanırım.kaynak güncellemeye gitmeye korkuyorum açıkcası,5 ay gibi kısa sürede sıfır kitaptan başlayamam sanırım.onun dışında,ydus soruları için tusdata kaynakları yeterli mi sizce? Şubat tusuna dediğiniz şekilde hazırlandım en çalışmadığım günde 6 saatte çalıştım ve ders eledim dediğim derslerden epey soru yaptım,spotlara bakmıştım o etkili oldu sanırım.haklısınız bu tus genel tüm derslere yoğunlaşmalıyım.Merak ettiğim bir konu daha var genelde hep bahsedilen bir şey sizin aklınızda bir ders sıralaması var mı?tts lerimi güncellendim soru konu şeklinde ilerliyorum,yorumlarınızı okumadan dediğiniz şekilde ilerlemiş olmak doğru yolda olduğumu bilmek hoşuma gitti açıkcası teşekkürler tekrardan.

Açıkçası ben bir çok sıralama denedim. Aralarında bariz bir fark görmedim. Sıkılmamak bunalmamak adına şu şekilde bir sıralama önerebilirim:

Patoloji - Pediatri - Fizyoloji - KüçükStaj - Mikrobiyoloji - GenelCerrahi - Farma - Dahiliye - Biyokimya - KadınDoğum - Anatomi

Ama kendi listemi yapacağım dersen dikkat edeceklerin,

- Konuya hakim değilsen, arka arkaya ağır dersleri koyma. (Biyokimya-Anatomi gibi)
- Önce temel , sonra klinik şekilde de asla yapma. 3 tane üst üste temel/klinik olmasın.
- Benzer dersleri arka arkaya çalışma. (Pediatri-Dahiliye gibi) Böylelikle daha çok tekrar atmış olursun.
- TUSOFFİCE'i de bence boşver. Doğru yoldasın, ihtiyacın olan azimle devam etmek.

TTS ile birlikte 4 tekrar attım ama hala 60 bile alamadım diyorsan (ki gerçekten çalışmışsan imkansıza yakın) o zaman böyle küçük şeylere takıl. TUS'un tek gerçeği:

Unutmak fizyolojik bir süreçtir , TEKRAR ETMEMEK PATOLOJİKTİR !!!
:)) bu mottoyu sevdim,tus başlı başına patolojik bir süreç bence.
Ydus için bir şey dememişsiniz?
Bir de arkadaşlardan 15 günde bir deneme denmiş bu sizce mantıklı mı? Ben ders ders deneme çözmüştüm bir öncekinde ve faydasını en azından klinikte gördüğüme inanıyorum genel denemeye bir gün bağlamış olmak çalışan için çok güç 😞 TTS İle birlikte bakıyorum ilk kez tts bakıyorum açıkcası o yüzden soruyu bilsem de açıklamasını güncelleme var mı diye okuyorum,bu da biraz zaman kaybı sanki, ikinci okuyuşta açıklama bakmayı düşünmüyorum yapamadıklarım hariç.

dr.gul
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dr.gul » Cmt Mar 10, 2018 2:41 pm

bigbangtheory yazdı:
Cmt Mar 10, 2018 12:51 pm
dr.gul yazdı:
Cmt Mar 10, 2018 12:44 pm
bigbangtheory yazdı:
Cmt Mar 10, 2018 12:05 pm

Açıkçası ben bir çok sıralama denedim. Aralarında bariz bir fark görmedim. Sıkılmamak bunalmamak adına şu şekilde bir sıralama önerebilirim:

Patoloji - Pediatri - Fizyoloji - KüçükStaj - Mikrobiyoloji - GenelCerrahi - Farma - Dahiliye - Biyokimya - KadınDoğum - Anatomi

Ama kendi listemi yapacağım dersen dikkat edeceklerin,

- Konuya hakim değilsen, arka arkaya ağır dersleri koyma. (Biyokimya-Anatomi gibi)
- Önce temel , sonra klinik şekilde de asla yapma. 3 tane üst üste temel/klinik olmasın.
- Benzer dersleri arka arkaya çalışma. (Pediatri-Dahiliye gibi) Böylelikle daha çok tekrar atmış olursun.
- TUSOFFİCE'i de bence boşver. Doğru yoldasın, ihtiyacın olan azimle devam etmek.

TTS ile birlikte 4 tekrar attım ama hala 60 bile alamadım diyorsan (ki gerçekten çalışmışsan imkansıza yakın) o zaman böyle küçük şeylere takıl. TUS'un tek gerçeği:

Unutmak fizyolojik bir süreçtir , TEKRAR ETMEMEK PATOLOJİKTİR !!!
:)) bu mottoyu sevdim,tus başlı başına patolojik bir süreç bence.
Ydus için bir şey dememişsiniz?
Bir de arkadaşlardan 15 günde bir deneme denmiş bu sizce mantıklı mı? Ben ders ders deneme çözmüştüm bir öncekinde ve faydasını en azından klinikte gördüğüme inanıyorum genel denemeye bir gün bağlamış olmak çalışan için çok güç 😞 TTS İle birlikte bakıyorum ilk kez tts bakıyorum açıkcası o yüzden soruyu bilsem de açıklamasını güncelleme var mı diye okuyorum,bu da biraz zaman kaybı sanki, ikinci okuyuşta açıklama bakmayı düşünmüyorum yapamadıklarım hariç.
YDUS için DATA'nınkiler fazlasıyla yeterli. TTS'ye gelince soruyu doğru cevapladıysanız geçin. Çok zaman kaybı oluyor. Bildiğiniz soruyu okumaya gerek yok. Denemeye gelince bomboş bir günde 3 deneme çözüp, çözümlerini kontrol edebilmişliğim var. Yani 1 deneme = 1 gün demek kolaya kaçmak oluyor. Ya aralara serpin ya da 15günde 1 oturun deneme günü yapın 3 deneme rahat rahat bitiyor..

Bahaneler bulmak yerine çözümler bulun. Pozitif düşünürseniz , asemptomatik bir süreç yaşarsınız. Metastaza izin vermeyin :)
Haklısınız hocam,çok teşekkür ederim ilgilenip cevapladığınız için.Öyle ya da böyle bir yerden başlamak gerekiyor

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Pzt Mar 12, 2018 9:38 pm

Buna en iyi örnek ben olabilirim, nisan 2017 ilk girdiğim ve hiç çalışmadıgım tustu:45 aldım. Agustos 2017 de 63,
Şubata acilde 3-4 günde 1 nöbet tutarak günde 100 hastayla, nöbet erteleri 6 saat boş günler 10 , nöbette fırsat buldukça deneme sorularıyla, ve acıdır ki son ay acil zırıltılrı yüzünden psikolojim alt üst olmuşken subat 2018 sınavdan beklediğim puan 69-70. Temeliniz var, soru agırlıklı çalışın ama bence ilk tekrarınız 2 ay geniş geniş bir tekrar olsun. Onun dısında arkadaslara katılıyorum.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Pzt Mar 12, 2018 9:44 pm

Tusoffice vs, valla ben ayda 400-500 lirayı program yapmaya afferin böyle devam geberene kadar calış aptal mısın daha çok çalış gibi gazlamalarla , her yerde bulunabilecek spot bilgilere vereceğime birsürü kitap kırtasiye malzemesi alırım daha motive çalışırım. Bir de samimi gelmiyor açıkçası. Belki de ben çok cimriyim bilmiyorum. Bir kez dener gibi oldum, ücret muhabbeti yapılırken tiksindim. Kişisel tercih. Herkes zaten tus koçu olmuş ortamlarda. 65i geçen hoca kesiliyor. İnstagramda milyon tane tus takip hesabı var, bırakın iletişmeyi ve ders çalışın.

bupropion
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen bupropion » Sal Mar 13, 2018 11:23 am

hızlı çalışmak önemli değil klinikte net yapmak için iyi dahiliye pediatri bilmek cerrahiyi güncel!!! olarak çalışmak net artışı sağladı bende temelde ise çok çok tekrar ve çıkmış sorunun faydasını gördüm naçizane sınavın en basit taktiği basit soruları kaçırmamak soru çözerek zor soruları da kaçırmıyorsunuz.

Kozetta87
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Kozetta87 » Cmt Mar 17, 2018 1:26 am

Merhabalar. Kusura bakmayin mesajiniz dikkatimi cekti. Yardimci olurmusunuz. Denklik sinavina giricem kismetse. Zamanim cok az. Nerden nasil baslayacagimi bilmiyorum. Elimdeki kitaplarla yetinmem lazim.. 😦

goodpasture
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen goodpasture » Cum Mar 23, 2018 5:38 pm

Güzel bilgiler için teşekkürler 👏👏