mutlaka bakılması gereken faydalı kaynaklar?

FalanFilan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

mutlaka bakılması gereken faydalı kaynaklar?

Mesaj gönderen FalanFilan » Cum Eki 12, 2018 3:27 pm

konu fasikülleri ve tts dışında , uts veya ihsan/ahmet altun hocanın farma konu-soru kitabı tarzında mutlaka bakması faydalı gördüğünüz kaynaklar var mıdır ?

ek olarak elimde uts genel cerrrahi 5.baskı var sanıyorum 6.baskısı çıkmış çok bir fark var mıdır 6yı almaya değecek kadar.

teşekkürler.

aliyye
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aliyye » Cum Eki 12, 2018 4:47 pm

FalanFilan yazdı:
Cum Eki 12, 2018 3:27 pm
konu fasikülleri ve tts dışında , uts veya ihsan/ahmet altun hocanın farma konu-soru kitabı tarzında mutlaka bakması faydalı gördüğünüz kaynaklar var mıdır ?

ek olarak elimde uts genel cerrrahi 5.baskı var sanıyorum 6.baskısı çıkmış çok bir fark var mıdır 6yı almaya değecek kadar.

teşekkürler.
yabancı kaynaklara texbooklarada bakılması faydalı son sınav bıze dersane kaynaklarının yetersız oldugunu gösterdı daha degısık perspektıften sorulara yaklasımı saglayacak kaynaklar lazım

FalanFilan
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen FalanFilan » Cmt Eki 13, 2018 7:17 pm

aliyye yazdı:
Cum Eki 12, 2018 4:47 pm
FalanFilan yazdı:

teşekkürler.
yabancı kaynaklara texbooklarada bakılması faydalı son sınav bıze dersane kaynaklarının yetersız oldugunu gösterdı daha degısık perspektıften sorulara yaklasımı saglayacak kaynaklar lazım
hocam ben sizinle farklı düşünüyorum. ben 2018 ağustos için 1.5(yarımı farma biyokimya fizyo) tekrar ve tus kampıyla 60 aldım ama tabii ki puanlar uçtuğu için bir yere yerleşemedim. tus kampında söylenenler %95 soruldu tekrar atmasam kampa gitsem 55 alırdım heralde yani beklenen çoğu soru soruldu bu sınavda bence.Textbooklara bakmak ise imkansız şuanda 1. sınıf öğrencisi olmak gerekli maalesef. Ben soru kitapları serisi olarak sormak istemiştim aslında...

çok fazla soru bankası var ama çoğu güncel değil(gibi), hangisi, hangi dershane/seri kafam karışık :upside_down:

aliyye
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen aliyye » Cmt Eki 13, 2018 8:36 pm

FalanFilan yazdı:
Cmt Eki 13, 2018 7:17 pm
aliyye yazdı:
Cum Eki 12, 2018 4:47 pm
FalanFilan yazdı:

teşekkürler.
hocam ben sizinle farklı düşünüyorum. ben 2018 ağustos için 1.5(yarımı farma biyokimya fizyo) tekrar ve tus kampıyla 60 aldım ama tabii ki puanlar uçtuğu için bir yere yerleşemedim. tus kampında söylenenler %95 soruldu tekrar atmasam kampa gitsem 55 alırdım heralde yani beklenen çoğu soru soruldu bu sınavda bence.Textbooklara bakmak ise imkansız şuanda 1. sınıf öğrencisi olmak gerekli maalesef. Ben soru kitapları serisi olarak sormak istemiştim aslında...

çok fazla soru bankası var ama çoğu güncel değil(gibi), hangisi, hangi dershane/seri kafam karışık :upside_down:
ok benım lafım daha önce texbook bakanlar ıcındı yanı öğrencılık yıllarından aşina olanlar bır kez daha bakmalı anlamındaydı yoksa bu saatten sonra sıfırdan bakılmaz soru kıtabı olarak kımın ne eksıgı var bence kısıte göre degısır bana a dersanesı ıyı gelır belkı sana b dersanesı yanı senın ve benım eksıklerımız farklı olabılır ve bbenım eksıgımı kım bılır hangı dersane kaynagı gıderıyordur bılınmez ben olaya bu acıdan bakıyorum

gnaidk
VIP
VIP

Mesaj gönderen gnaidk » Cmt Eki 13, 2018 9:40 pm

Ben yeterli olduğu görüşüne katılmıyorum dershanenin temel kaynaklarının. Bi arkadaş paylaşmıştı; katzung son sınavda 72-76 soruya referans olmuş. Textbook için uygun zaman olmasa bile en azından tüm denemeler çözülmeli.