Tekrar suresi konusunda gorus ve oneri

rdrw
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Tekrar suresi konusunda gorus ve oneri

Mesaj gönderen rdrw » Pzt Eyl 18, 2017 12:42 am

arkadaslar bir konuda fikre ve oneriye ihtiyacim var. ders tekrar etme konusunda ideal uygun sureyi merak ediyorum. kisiye gore degisse de bunun hic olmazi ve bu sekilde olabiliri nedir net bir fikre varamadim. bazilari ben calistigim dersi iki gunde tekrar ediyorum diyor, bazilari dort bes gun diyor, kimisi oku gec hemen tekrar et uzerinde durma diyor, kimisi anlamadan gecme diyor, kafam karmancorman oldu. Nasil olmali sizce? Gorusu olanlar yazabilirse cok sevinirim

medical dr.
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen medical dr. » Sal May 08, 2018 9:10 am

İlk zamanlar bir ders iki günde bitmez, mesela datanın fasikülleri üzerinden bakalım hocam, her fasikül ilk okuyuşta en az iki gün sürer bu bağlamda bir atıyorum biyokimya toplamda iki fasikulden dört gün sürer, yani tusem gibi tek kitap şeklinde ise biyokimya dört gün sürer ilk bakışlarda. Ben son zamanlarda tusem biokimya kitabına tek günde bile baştan sona bakabildim öyle söyleyeyim aşırı hızlı olunuyor son demlerde.

Sizin sorduğunuz insanların kimi yeni tekrar yapıyordur yavaştır, kimi benim gibi hızlıdır en iki kere bütün kitaplara bakmistir. Ya da gün içinde sekiz on saat arası calisiyordur hızlıdır, ama kitaplara yabancı iken o kadar saati kafa kaldırmaz aşırı yorucu oluyor. Son tekrar hızından kastedilen de bu, bir haftada temel komple dönülür hale gelir yani tabi her gün on - on iki saat çalışma ile. Zamanla çoğu yeri bu diğer kitapta da var benzer deyip geçiyorsun, biliyorum deyip geçiyorsun inan hızlanirsin . Hızlı bakabilince arada bağlantı kurma durumu da süper oluyor. Domino gibi. Önce taşları diziyorsun, hız kattiginda ise taşlar birbiri yerine oturuyor.
Ama bir de şöyle bir durum var istisna arkadaşlar , çok yavaş bakan, böyle ilerleyen hala nasıl ççalıştıklarını anlayamadığım insanlar,, ama populasyonumuzun yüzde 80 ni bu yollardan geçer.

medical dr.
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen medical dr. » Sal May 08, 2018 9:15 am

Baya zaman geçmiş üzerinden yeni farkettim, nereden gördüm de cevap yazdım acaba , neyse aklı karışan varsa mevcut benim tespitim budur, doğru mudur bilmem. Henüz tam bir hazırlık aşaması içine girip iyi bir puan almadım. Ama hizima bu yollardan geldim yani.