Bilgisayardan TUS çalışan arkadaşlar, buyrun sinerji oluşturalım

Kullanıcı avatarı
indiecandy
VIP
VIP

Bilgisayardan TUS çalışan arkadaşlar, buyrun sinerji oluşturalım

Mesaj gönderen indiecandy » Pzt Ara 11, 2017 1:24 pm

Kullanıcı avatarı
indiecandy
VIP
VIP

Mesaj gönderen indiecandy » Sal Ara 12, 2017 10:04 am

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Sal Ara 12, 2017 11:36 am

Siteden epey uzak kalmışım bu ne oluyor arkadaşlar? Daha da dikkat dagıtmaz mı :) faydasını gören var mı? Ben çalıştıgımı biri görince daha da gerilirim, siz nasıl rahat ediyorsunuz

Kullanıcı avatarı
indiecandy
VIP
VIP

Mesaj gönderen indiecandy » Sal Ara 12, 2017 12:15 pm

Ezgisu yazdı:
Sal Ara 12, 2017 11:36 am
Siteden epey uzak kalmışım bu ne oluyor arkadaşlar? Daha da dikkat dagıtmaz mı :) faydasını gören var mı? Ben çalıştıgımı biri görince daha da gerilirim, siz nasıl rahat ediyorsunuz
elbette tercih meselesi :) ironik olarak dikkat dağınıklığım da var bu arada. kendini zaten iyi disipline eden birisinin ihtiyacı olmaz diye düşünüyorum, onlara başarılar dileriz :yum:

kütüphaneye göre avantajları:

1. yüzünüz görünmüyor, gözünüzde çapakla, saç baş dağınık, pijamayla bile oturabilirsiniz. :grinning:

2. seslerle dikkatiniz dağılmıyor, bu sistemde sadece yazışarak istediğimiz sıklıkta iletişim kuruyoruz. istemeyen chat'e hiç uğramayabilir de. ;)

3. türkiye'nin hatta dünyanın neresinde olursanız olun aynı sanal kütüphanede buluşabiliyoruz. intörn/mezun/çalışan kim varsa şehir fark etmeden katılabilir. :v: bazen yabancı arkadaşlar da uğruyor, ortamın havası değişiyor. tebdil-i mekanda ferahlık vardır. hep bir tus ortamı insanı bayabiliyor.

4. ister yayın açarak, ister yayıncıyı takip ederek belli bir düzene kavuşuyorsunuz. kütüphanede uzayan molalar burda da olabiliyor elbette fakat youtube'da hemen her zaman canlı yayında ders çalışan birileri var. kimisi uzakdoğudan, kimisi amerikadan. tıpçısı da mevcut, başka bölümden katılanı da. nöbet ertesi, gece gündüz vs demeden sürekli birisini bulabilirsiniz, benim kanalım olması şart değil. tekrar yayınları da izleyebilirsiniz hiçbir şey bulamazsanız. izlemek derken arkaplanda açık durabilir, sürekli akmak zorunda değil kota sorunu varsa :+1: . gözünüz ders materyalinde olacak zamanın %98'inde.

5. yalnız çalışmanın verdiği sıkıcılık dağılıyor. şahsen reel hayatta biraz mecburiyetten de olsa yalnız çalışmayı tercih ediyorum çünkü bazen sesli okuyarak, bazen müzik dinleyerek, bazen yemek yiyerek vs çalışıyorum. ':)

6. zamanında gün sonunda şu kadar çalıştım diye rapor veren whatsapp gruplarına katıldım, android kullananların tus kronometre uygulamasıyla halen buna benzer bir yöntem yürüttüğünü biliyorum. fakat bu benim için işe yaramadı. birincisi herhangi birisi kronometreyi açık tutup 15 saat çalıştım diyebilir, ikincisi o gün kötü geçtiyse daha da geride kalmış hissettiriyor. onun yerine nasıl oluyor da zamanı arttırıyoruz, nerde hata yapıyoruz, birebir görerek geç olmadan müdahale etme şansımız var. şu an dünyanın her yerinde elbette ders çalışan birileri var ama insana bazen bu ihtimal dışı geliyor. sanki biz zaman öldürürken herkes öldürüyormuş gibi düşünmeyi tercih edebiliyoruz. ama kpss olsun usmle olsun finaller olsun şu anda disiplinli çalışan birçok insan var, bunu gördükçe evet yapabilirim yalnız değilim hissi geliyor bana. O:-)

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Sal Ara 12, 2017 3:43 pm

Bilgisayarım olsa ben de tepeme kamera koyup katılırdım :/ erken ara vermeyi önleyebilir. Ama tus nedeniyle bilgisyardan tabletten uzaklaşıp köye yerleştim :))) subat olmazsa ben de katılırım. Başarılar

Kullanıcı avatarı
indiecandy
VIP
VIP

Mesaj gönderen indiecandy » Çrş Ara 13, 2017 9:54 am

Kullanıcı avatarı
indiecandy
VIP
VIP

Mesaj gönderen indiecandy » Çrş Ara 13, 2017 5:49 pm

Kullanıcı avatarı
indiecandy