yanlış mı çalışıyorum

itshkilickaya
VIP

yanlış mı çalışıyorum

Mesaj gönderen itshkilickaya » Sal Ara 12, 2017 9:39 am

Herkese merhaba ben tus calismaya yeni basladim. Yaklaşık 2 hafta oldu. Sitedeki kaynaklarla çalışıyorum ve 5. sınıftayım. Ses kayıtlarını dinlerken bir sıkıntım yok ancak pomodoro yönteminin modifiye edilmiş halini kullanıyorum yani bir ajandam var ona her gun hangi kitaptan hangi sayfaları çalıştığımı yazıyorum ve bunu günlük ve haftalık tekrar ediyorum. Vakti geldiginde aylık ve 6 aylık tekrarlar da yapmayı planlıyordum fakat haftalık tekrarlar da işin içine girince iyice yavasladim tekrar atmam cok kisa surmuyor. Bir günlük tekrar 1.5-2 saat sürüyor en az aylıklar da eklenince günde 6 saat tekrara gitmiş olacak keza şimdi de 3.5-4 saat sürüyor ve bir yandan staj dersleri (ve tabi sınavları) devam ederken tus çalışmamı çok yavaşlatıyor. Hedefim intornlüğe kadar kitapları bitirip tekrarlarla beraber bir kısmına 3 bir kısmına 4 kez bakmaktı. Sözün özü sizce yanlış mı çalışıyorum. Herkes ilk bakmayı hızlıca yap sadece ses kayıtlarını dinle çiz geç diyor. Sizce doğrusu nedir ne yapmalıyım ? Şimdiden teşekkürler

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Sal Ara 12, 2017 11:31 am

2 haftadır ders çalışan birinin yanlış mı dogru mu sorusunu sorması çok yanlış. Herkesin çalışma şekli farklı. Ben 2 yılda anladım yanlış çalıştıgımı. Sen 2 haftada nasıl anlayacaksın ve nasıl ve neyi değiştireceksin? Tek tavsiyem çok büyük planlar yapmayıp haftalık planlarla gitmen. Ve bu yıl kitapları doldurup tekrar etmen olur. Onun dısında tanımadıgım birine tavsiye vermem zarar olur.

itshkilickaya
VIP

Mesaj gönderen itshkilickaya » Sal Ara 12, 2017 11:54 am

Ne kadar çirkin bir yorum siz 2 yılda anladınız diye ben de mi uzun sürede anlamak zorundayım. Madem böyle düşünüyordunuz yorum yapmasaydınız keşke çok talihsiz olmuş. Size kısa vadeli planlarınızla mutluluklar dilerim. Gölge etmeseniz yeter.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Sal Ara 12, 2017 1:35 pm

Ne kadar saygısız birisin, aklı başında biri ne demek istediğimi anlar. Yorumumdan ders çıkarmak yerine gölge etme ne alaka ne halin varsa gör. Buradaki aklı başında insanlar da sana al şu programı yap demez. Ki dememişler de
Hayret bişey !

itshkilickaya
VIP

Mesaj gönderen itshkilickaya » Sal Ara 12, 2017 2:01 pm

Kim kimin yazdığını anlamamış apaçık kimseden program istemedim metodum doğru mu yoksa hızlanmak adına değiştireyim mi dedim bu kadar sizin 2 sene yanlış çalışmanız gibi hatalar yapmamak için her şey gidin 2 senenizin hesabını kimden istiyorsanız ondan sorun başlığı açtım ki benden daha tecrübeli insanlardan bir şeyler öğreneyim çekilmez benliğinizle daha fazla muhatap olmak isteniyorum hayatta başarılar

wenegra1

Mesaj gönderen wenegra1 » Sal Ara 12, 2017 3:07 pm

itshkilickaya yazdı:
Sal Ara 12, 2017 2:01 pm
Kim kimin yazdığını anlamamış apaçık kimseden program istemedim metodum doğru mu yoksa hızlanmak adına değiştireyim mi dedim bu kadar sizin 2 sene yanlış çalışmanız gibi hatalar yapmamak için her şey gidin 2 senenizin hesabını kimden istiyorsanız ondan sorun başlığı açtım ki benden daha tecrübeli insanlardan bir şeyler öğreneyim çekilmez benliğinizle daha fazla muhatap olmak isteniyorum hayatta başarılar
Dostum daha bi yoruma tahammülün yok . Bence sen kendın ne biliyorsan yap . İyi niyetle yazılmış birşeyi nereden bu hale getirdiysen artık .. neyse

lockpicker

Mesaj gönderen lockpicker » Sal Ara 12, 2017 3:42 pm

itshkilickaya yazdı:
hocam sakin. size ters bir şey yazılmamış, siz fazla tepki vermişsiniz.
2 haftalık çalışmanızın öncesinde deneme çözdüyseniz şimdi bir deneme daha çözün. bakalım bir değişiklik var mı?
tekrarı zaman kaybı olarak görüyorsunuz fakat belki de kazançlısınızdır?
deneyin kendinizi, öneridir.

itshkilickaya
VIP

Mesaj gönderen itshkilickaya » Sal Ara 12, 2017 4:25 pm

lockpicker yazdı:
Sal Ara 12, 2017 3:42 pm
itshkilickaya yazdı:
hocam sakin. size ters bir şey yazılmamış, siz fazla tepki vermişsiniz.
2 haftalık çalışmanızın öncesinde deneme çözdüyseniz şimdi bir deneme daha çözün. bakalım bir değişiklik var mı?
tekrarı zaman kaybı olarak görüyorsunuz fakat belki de kazançlısınızdır?
deneyin kendinizi, öneridir.
çok teşekkür ederim

drmattilda

Mesaj gönderen drmattilda » Sal Ara 12, 2017 9:40 pm

takrara devam et

Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
Bölüm Moderatörü

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Çrş Ara 13, 2017 1:50 am

Bknz programı yetişmeyen intörnün hezeyanları :) hocam arkadasa demissin de bence hıncını cıkarmaya calısan sensin gibi az sakin ol kalp kırmaya değmez. Programını okurken ben yoruldum gerisini sen düsün emrullah hocanın dedigi gibi 1 tekrarın 3 ay sürecegine 1 ay sürsün 2 ay gez daha iyi hadi kolay gelsin
Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir