Bilgi Bilek Büker WhatsApp Paylaşım Grubu

Bilgi Bilek Büker
Onur Üyesi

Bilgi Bilek Büker WhatsApp Paylaşım Grubu

Mesaj gönderen Bilgi Bilek Büker » Pzt Oca 01, 2018 11:31 am

Değerli meslektaşlarım;
Kısa bir süre önce başlayan WhatApp grubumuz dolu dizgin devam ediyor. Her gün 3 veya 4 bilgi "Bilgi Bilek Büker" tarafından sınavda gelebilecek soru versiyonlarıyla derinlemesine yorumlanmakta ve klinik derslerde bilgiye yaklaşım açısından farkındalık oluşturulmaktadır.

Aşağıdaki görselde grup ile ilgili detaylı bilgi yer almaktadır.

Paylaşımlara gerçekten emek verip zaman ayırdığım için bunun haklı kazancını talep etmenin kimseyi rahatsız etmemesi gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca bu sitede maddi bir talep içinde bulunmak nahoş karşılanabilir "(eğer olaya sadece para nazarında bakacaksak)" ancak site yönetiminin neredeyse tamamı beni tanır ve bugüne kadar hem bu sitede hem antitusif, tuskopat, tuslıne facebook sayfalarında verdiğim emeğin farkında oldukları için gerek site etiğine gerekse de sitenin kurucuları adına bir sorun oluşturmadığını düşünüyorum.

Resim

Saygılar, sevgiler...
En son Bilgi Bilek Büker tarafından Pzr Oca 07, 2018 4:17 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

akbalus

Mesaj gönderen akbalus » Pzt Oca 01, 2018 5:32 pm

ayıptır bu site maddi cıkarlar icin kurulan bir site değildir.

Mahmure
VIP

Mesaj gönderen Mahmure » Pzt Oca 01, 2018 6:08 pm

Zaman ve emek harcıyor kendisi. Çalışan üreten bir insan için çok önemli kavramlardır bunlar. Ancak aynı durumda olan biri anlayabilir.

Bilgi Bilek Büker
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Bilgi Bilek Büker » Pzt Oca 01, 2018 6:33 pm

akbalus yazdı:
Pzt Oca 01, 2018 5:32 pm
ayıptır bu site maddi cıkarlar icin kurulan bir site değildir.
Site içinde yazılarım, yüzlerce özelden beklentim olmadan yanıtladığım soru ve instagramda 500'den fazla KARŞILIKSIZ hiçbir yerde olmayan özgün paylaşımlarım var. ayrıca tek tek her yaptığım paylaşım ve her kullandığım görselin telif hakkını ödeyen biriyim. aldığım ödediğimi bile karşılamıyor farkında mısın acaba. bu aldığım 2 ay için 100 tl'nin bile vergisini ödeyen biriyim. sen gördün mü böyle iş yapan birini bu sektörde acaba. usulsüz tek kelimemi bulamazsın. her paylaşım görseli için ayrı ayrı elsevier, lange gibi dev tıp yayın evlerine mail atan ve izin aldıysam yayınlayan biriyim. ayıp öyle mi kardeşim. ben sana anlatayım ayıp ne.
ayıp karşılıksız yardım etmek istediğin birinin sana farklı niyetler içindeymişsin gibi yaklaşmasıdır
ayıp beklentin olmadan kişinin yanıtladığın onlarca sorusuna karşılık saygısızca ve edepsiz teklifler etmesidir
ayıp günlerce takip ettiğin, elinle yazdığın çizdiğin programı kişinin tus dereceniz yok ama diyerek elinin tersiyle itmesidir
ayıp yüzlerce gönülden karşılıksız yaptığın paylaşımların yapmak zorundaymışsın gibi algılanmasıdır
ayıp haklı kazancı talep ettiğin kişinin bu isteğine saygı duymamasıdır.
bu sitenin tüm yöneticileri beni tanır. nasıl bir kalitede hizmet sunacaklarımdan ve sunduğumdan da şüphelerinin olmadığını biliyorum. eğer herhangi biri gibi yazsaydım hemen kaldırırlardı zaten. neredeyse 5 aydır her paylaşımı kendi sayfam dışında tuskopat, antitusif ve tusline gruplarında da sıkılmadan usanmadan ayrı ayrı paylaşıyorum. olur da bir kişi daha faydalanır diye. sen önce benim yaptığımın onda birini yap koy ortaya sonra çamur at abicim. beni tanıyanlar gayet iyi tanırlar sen keyfine bak.

dromato

Mesaj gönderen dromato » Pzt Oca 01, 2018 7:23 pm

Dershanelere 10-12 k veriliyor. Burada kendi başına birşeyler yapmak isteyen, bundan karşılık beklemeyen bununla beraber insanların kabaca davranışlarına maruz kalan biri böyle bişey yaptığında onu çıkarcılıkla suçlamak çok saçma

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Sal Oca 02, 2018 11:08 am

Zorlama yok ki makul bulan katılır, kime ne

Bilgi Bilek Büker
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Bilgi Bilek Büker » Pzr Oca 07, 2018 4:18 pm

(Giriş yazısı güncellenmiştir)

Kullanıcı avatarı
dr.tilsim
VIP
İletişim:

Mesaj gönderen dr.tilsim » Pzr Oca 07, 2018 4:52 pm

Günün birinde dostumuzun büyük bir Tus office , Tus danışmanlık ,Tus kitapları hatta dersane açacak kadar nitelikli paylaşımlar yaptığını bu kabiliyette olduğunu görmekten ve söylemekten geri duramıyorum.. Emeği görünce gerçekten ücreti komik kalıyor diyeceksiniz.. Her geçen gün daha demlenmiş bilgiler daha kaliteli paylaşımlar ile alkışı hakediyor :) grupta herkes alkış atmaktan yoruldu diyebiliriz :) başka bir paradigma ile bakıyor sorulara ve soru hazırlayanın gözünden yorumları ile sadece sorulan değil soran tarafı da hissettiriyor , klasik sorularda konunun nereye kadar geldiğini ve kendisinin buna ne katkı yaptığını üstüne ne konabileceğini aktarıyor , derse yabancı birini dahi içine çekebilecek basitlikte anlatıyor , akabinde kendi ipuçları arasında da kurmaya çalıştığı bağlantılarla bakış açısı örmeye çabalıyor.. ve işin komiği inşallah TUS sınavı sayenizde daha zor bir hal almaz demek geliyor içimden.. :D Ben kendi adıma ziyadesiyle memnunum.. Tek bir olumsuz yorum dahi kabul edilebilir gelmiyor bana.. Neredeyse kendisi adına kırılacak kıvamdayız bunun bir sebebi de samimi ve efendi tavrını tarzını koruması, yardım etmeye hazır halde durması. Bunu buraya reklam amaçlı yazmıyorum diye başlamak istiyordum ilk cümlede ama iltifat etmeden anlatamayacak olmak mecburen bilmeyen birinin zihninde reklam-mış'a dönüşecek :) köşe yazıları ,instagram soruları , soru taktikleri kendi kendisinin reklamı nispetinde ve ulaşılabilir şekilde mevcut ; kuru bir teşekkürle geçirmek istemedim bu yorumu benden bilgi bilek bükere teşekkür.. Gruba girmeyi önerir misiniz diye hali hazırda gruptaki birine sormak isteyenler içinde öneri olarak burada kalsın :)
Ey, iki adımlık yerküre senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
---
...
ve tam olarak burada sen kadraja girersin
o kadar güzelsin ki nasıl demesem.

https://youtu.be/8A_4h9OBz1A

M.one

Mesaj gönderen M.one » Sal Oca 09, 2018 12:22 am

İşini fazlasıyla sahiplenerek ve tam anlamıyla içine sinerek yapmaya özen gösteren çok kıymetli bir insansınız hocam. Hoş bir muhabbet dinler gibi okuyorum paylaşımlarınızı.Asla sıkmayan ve gerçekten tıpla alakası olmayan bir kişiyi bile konuya çekip dikkat kesilir hale getirecek kendine has bir üslubunuz var. Netliğiniz ve güzel vurgularla bilgileri perçinleyişiniz bende tam bir güven hissi uyandırıyor ve asla yarı yolda kalmayacağımı hissediyorum. Böyle sevgiyle özveriyle çalışan çok nadir insanlardan biri olduğunuzu düşünüyorum. Danışmanlığınızla zorlu tus sürecinde bocalayan morali bozulanlara manevi desteğiniz , kattığınız bakış açılarının yanısıra türlü zorluklara rağmen bitmeyen güzel enerjinizle ürettiğiniz orjinal kaliteli paylaşımlar ve bilgileri çok yönlü değerlendirme şekliniz bu işe kesinlikle müthiş bir güzellik katıyor. Kaliteli bilgi edinmenin tadını alıyorum her paylaşımınızda. Bir sonraki için heyecan duyuyorum. Aldığınız alkışları takdirleri fazlasıyla hakediyorsunuz. Günün birinde sizi çok geniş kitleler karşısında görmeyi temenni ederim. Bir köşe yazınızda bahsettiğiniz o 'hayat amacı'nın her sabah size getirdiğini tahmin ettiğim bu müthiş enerjiyle o günün uzak olduğunu hiç zannetmiyorum :) Yaptığınız işin bu dünyada karşılığı olduğunu düşünmüyorum. İyi ki varsınız kıymetli hocam, daimi olun ,dualar sizinle olsun.