TUS'A NASIL ÇALIŞMALIYIZ?

Dr_esin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

TUS'A NASIL ÇALIŞMALIYIZ?

Mesaj gönderen Dr_esin » Pzr Eyl 23, 2018 10:30 am

Merhaba hocam, ağustos tusundan 52 aldım tercih konusunu düşündükten sonra bir tus daha çalışmak istediğimi anladım.bu arada ders çalılmadan 6 hf geçmiş oldu.puan düşürmeden yeniden tusa hazırlık nasıl olmalı? Çalışmak istediklerime ve kalan zamana bakınca , çalışacak çok şey var fazla dağılmadan çalışmak gerekiyor.
Bu konuda önerileriniz neler olur? Teşekkür ederim.

braddock
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen braddock » Pzr Eyl 23, 2018 7:57 pm

Ben de bu sene yeni mezun oldum tusda 52 aldım ama istediğim bölüme yetmiyo.Zorunlu görev de doğuda biraz kötü bi yere çıktı ne yapacağım konusunda kararsızım:(( Hiç gitmeyip müstafi olup tusa çalışmak mı? Yoksa gidip zorunluda tusa çalışmak mı? Herkes zorunluda tus çalışamazsın diyor ama kalsam şubatta da 65 üstü yapacağımın garantisi yok.Tecrübeli biri yorum yapsa bana yol gösterici olur gerçekten.Teşekkürler simdiden.

dusau1
VIP
VIP

Mesaj gönderen dusau1 » Pzr Eyl 23, 2018 8:52 pm

Hocalarım, önemli olan çalışmaya başlamak ve çalışmak. Çalışında nasıl çalışırsanız çalışın. Bu işin raconu çalışmak.
-Öncelikle 11 dersin kitabı edinilir
- Hedef Koyulur
- Edinilen kitaplar, derste ,offlinedan ya da ses kaydından çizilir
-Daha sonra tekrar atılır ve soru çözülür. Soru çözmeden kitabı okumanın faydası yok.
-65 üstü hedefiniz yoksa ve konuları iyi bilmiyorsanız anatomi ve kadın doğumu eleyip 9 ders üzerinden girebilirsiniz.
Ama en önemli olan oturup çalışmak. Çalışmaya başlayın elbette kazanırsınız.

Kullanıcı avatarı
Staz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Staz » Pzr Eyl 23, 2018 9:07 pm

Tts hangi yayınınkini çözelim?

braddock
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen braddock » Pzr Eyl 23, 2018 10:44 pm

dusau1 yazdı:
Pzr Eyl 23, 2018 8:52 pm
Hocalarım, önemli olan çalışmaya başlamak ve çalışmak. Çalışında nasıl çalışırsanız çalışın. Bu işin raconu çalışmak.
-Öncelikle 11 dersin kitabı edinilir
- Hedef Koyulur
- Edinilen kitaplar, derste ,offlinedan ya da ses kaydından çizilir
-Daha sonra tekrar atılır ve soru çözülür. Soru çözmeden kitabı okumanın faydası yok.
-65 üstü hedefiniz yoksa ve konuları iyi bilmiyorsanız anatomi ve kadın doğumu eleyip 9 ders üzerinden girebilirsiniz.
Ama en önemli olan oturup çalışmak. Çalışmaya başlayın elbette kazanırsınız.
teşekkürler hocam.Bugün başlıycam direk.

drkim321
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drkim321 » Çrş Eyl 26, 2018 9:16 pm

Yazınız için elinize sağlık. Fikirleriniz işin teşekkür ederim. Ben 5. Sınıf öğrencisiyim. Okul başarı durumumda son sıralara doğru olabilrim, sınıf geçme odaklıyım,tam sınırdan.

Bi dersaneye kayıtlıyım. Hafta sonu dersine gidip hafta içi de gördüğüm kısımları okuyup tekrar etmeyi düşünüyorum. Şu anki düşüncem bu şekilde sizce başka eklemeler yapmalı mıyım?