Tus Destek

mecburi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Tus Destek

Mesaj gönderen mecburi » Sal Tem 17, 2018 3:29 pm

Hocam cevaplarınız için çok teşekkürler.Size o mesajları yazanlar buraya hayır yapıyorum diye gelip devleştim diyerek insanların paralarını alanları hak ediyor.Siz üzmeyin kendinizi başta ben olmak olmak üzere bir çok kişinin faydalandığını düşünüyorum yazdıklarınızdan.Son zamanlarda sitede öyle seviyesizlikler vardı ki bence bu bi kaç gün sitenin havasını değiştirdiniz umut kattınız :)Lütfen yazmaya devam edin..

Nodex
VIP
VIP

Mesaj gönderen Nodex » Sal Tem 17, 2018 3:55 pm

Merhaba,
Mesajlarınız için teşekkürler. Şu son günlerde gerçekten güzel bir motivasyon kaynağı, güç arttıran bir destek oldunuz.
Benim sorum şu olacak,

45'ten 63'e ne kadar sürede, nasıl çıktınız ? 63'ten 70'e olan kısmı okudum ama ilk yükselmeyi kaçırdım galiba..

Kendi durumum şu,

Haziranda derse başladım, öncesinde en yüksek 43 almıştım,1 sene oldu.
offline ve ses kayıtları aracılığı ile dersleri çalıştım. fizyoloji, anatomi ve küçük stajlar kaldı.
Bu dersleri de sınava 19 gün kala bitirmiş oluyorum.

Malesef soru çözmedim hiç, sadece bu dersleri, ses kayıtlarından, hocaların önemli dediği yerleri kitabıma doldurdum.

Şimdi nasıl bir tekrar yapmalıyım onu düşünüyorum bu son 19 gün için.
soru mu çözmeli ?
yoksa temeli bir kere daha tekrar edip (her derse 2, anatomi 1 gün verip 11), klinikte de çıkmış soru (dahiliye Pediatri genel cerrahi 2şer, kadın Doğum küçük staj 1er gün) çözüp sınava öyle mi girmeliyim ?

Hedefim Şubat tusunda 70 almak, bu sınavda ise olabildiğince yüksek almak, 60a ulaşmak istiyorum. O yüzden sizin 45-63 yükselmenizi merak ettim.
Sizce bu şekilde 60'a ulaşmak ne kadar olası ?

Görüşlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.

drgozde12
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drgozde12 » Sal Tem 17, 2018 7:38 pm

63 ten 70 e çıktığınız mecburi sürecinizi yazmanızı dört gözle bekliyorum hocam :)

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Tem 18, 2018 9:55 am

drgozde12 yazdı:
Sal Tem 17, 2018 7:38 pm
63 ten 70 e çıktığınız mecburi sürecinizi yazmanızı dört gözle bekliyorum hocam :)
Yazmıştım 🙄

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Tem 18, 2018 10:02 am

45-63 ve 63-70 nasıl yükselttiğim mesajlarımda var, onları okuduktan sonra tekrar sormak istedikleriniz olursa onları cevaplarım.
Nasıl hızlanmalıyım sorusuna cevabım sanıyorum 20 gün var bu süreçte ders çalışmak için uyanıp, yarın erken klakıp çalışabilmek için uyumak lazım. Bu saatten sonra planlarınızı değiştirmeyin sakın ama aynı program baktınız sizi finald götüremeyecek bazı tavizler verin. Mesela ben olsam şu 20 günde kadın dogum ve kstaja zaman ayırmam. Yine pato en
İyi yaptıgımdı onu da çıkarırdım. Siz de böylece eksik olan derslere daha çok zaman ayırabilirsiniz.
Nöbetteyim :/
Herkes bugün güzel çalışsın aynı programa devam !

Kullanıcı avatarı
xenesy
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen xenesy » Çrş Tem 18, 2018 12:20 pm

nası nöbettesin ya 70 aldın acil mi yazdın yoksa lol

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Tem 18, 2018 1:31 pm

xenesy yazdı:
Çrş Tem 18, 2018 12:20 pm
nası nöbettesin ya 70 aldın acil mi yazdın yoksa lol

Acilde pratisyen olarak nöbet tutuyorum. Sağolsunlar bırakmadılar agustosta polde görüşürüz ':)

dryeppudaa
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen dryeppudaa » Çrş Tem 18, 2018 2:00 pm

Merhaba ben intörnlüğe yeni başladım. Ben de Tusem e gidiyorum,dönem 5 te tüm kitapları offline dan dinleyip doldurdum. Şu ana kadar sadece Patolojiyi bitirebildim,normal verdiğim gün sayısının 2 katı bir sürede :( Dinleyip doldururken bir sıkıntıyla karşılaşmadim ama şimdi onları oturup okurken çok sıkılıyorum,yani 5 sayfa olmadan kafamı kaldırasim geliyor. Sizce ne yapmalıyım bunun için?

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Tem 18, 2018 2:35 pm

dryeppudaa yazdı:
Çrş Tem 18, 2018 2:00 pm
Merhaba ben intörnlüğe yeni başladım. Ben de Tusem e gidiyorum,dönem 5 te tüm kitapları offline dan dinleyip doldurdum. Şu ana kadar sadece Patolojiyi bitirebildim,normal verdiğim gün sayısının 2 katı bir sürede :( Dinleyip doldururken bir sıkıntıyla karşılaşmadim ama şimdi onları oturup okurken çok sıkılıyorum,yani 5 sayfa olmadan kafamı kaldırasim geliyor. Sizce ne yapmalıyım bunun için?
Eyvah konu beni aşmaya başlamış ':) bunun için ne yapılır bilmiyorum, dersten uzaklaştıran etkenleri belirlemek lazım. Çok iyi çalışan arkadaş çevresi lazım filan. Bir de sanırım hedefin yok. Bir hedef belirlersen daha güzel çalışırsın bence.
İntörnlük zor bir süreç ama mecburi kadar zor değil :grimacing: hele hele mecburide ders çalışmak zorunda kalmak var ki evlerden ırak.
5te yaptıklarımız çok önemli, dönem 5 olan arkadaşlara selam olsun iyi çalışın

mecburi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen mecburi » Çrş Tem 18, 2018 6:41 pm

Hocam nasıl konsantre oldunuz?45 ten 63 e çıkarken de 70 e acil sıkıntısıyla uğraşırken de?
Benim hep telefona bakasım geliyor,arkadaşlarımla konuşasasım geliyor..