Tus Destek

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Tus Destek

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Tem 18, 2018 11:19 pm

Rica ederim arkadaşlar :) elimden geldiğince destekçinizim

Apoptoz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Apoptoz » Prş Tem 19, 2018 12:51 am

Hocam her şey için teşekkürler. Spotlar tekrarlar açısından önemli mi? Son 20 gün hızlı tekrara ek spot okumak fayda sağlar mı? Özellikle temel bilim için görüşlerinizi merak ediyorum

Nodex
VIP
VIP

Mesaj gönderen Nodex » Prş Tem 19, 2018 10:25 am

Nodex yazdı:
Sal Tem 17, 2018 3:55 pm

Haziranda derse başladım, öncesinde en yüksek 43 almıştım,1 sene oldu.
offline ve ses kayıtları aracılığı ile dersleri çalıştım. fizyoloji, anatomi ve küçük stajlar kaldı.
Bu dersleri de sınava 19 gün kala bitirmiş oluyorum.

Malesef soru çözmedim hiç, sadece bu dersleri, ses kayıtlarından, hocaların önemli dediği yerleri kitabıma doldurdum.

Şimdi nasıl bir tekrar yapmalıyım onu düşünüyorum bu son 19 gün için.
soru mu çözmeli ?
yoksa temeli bir kere daha tekrar edip (her derse 2, anatomi 1 gün verip 11), klinikte de çıkmış soru (dahiliye Pediatri genel cerrahi 2şer, kadın Doğum küçük staj 1er gün) çözüp sınava öyle mi girmeliyim ?

Hedefim Şubat tusunda 70 almak, bu sınavda ise olabildiğince yüksek almak, 60a ulaşmak istiyorum.
Sizce bu şekilde 60'a ulaşmak ne kadar olası ?

Görüşlerinizi bekliyorum.
Teşekkürler.
Teşekkürler.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Tem 19, 2018 1:09 pm

Apoptoz yazdı:
Prş Tem 19, 2018 12:51 am
Hocam her şey için teşekkürler. Spotlar tekrarlar açısından önemli mi? Son 20 gün hızlı tekrara ek spot okumak fayda sağlar mı? Özellikle temel bilim için görüşlerinizi merak ediyorum
Tabii ki, son ay daha önce tutulmuş spotların okunması çok önemli. Her ders için faydası olur

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Tem 19, 2018 1:21 pm

Nodex yazdı:
Prş Tem 19, 2018 10:25 am
Nodex yazdı:
Sal Tem 17, 2018 3:55 pm

Haziranda derse başladım, öncesinde en yüksek 43 almıştım,1 sene oldu.
offline ve ses kayıtları aracılığı ile dersleri çalıştım. fizyoloji, anatomi ve küçük stajlar kaldı.
Bu dersleri de sınava 19 gün kala bitirmiş oluyorum.

Malesef soru çözmedim hiç, sadece bu dersleri, ses kayıtlarından, hocaların önemli dediği yerleri kitabıma doldurdum.

Şimdi nasıl bir tekrar yapmalıyım onu düşünüyorum bu son 19 gün için.
soru mu çözmeli ?
yoksa temeli bir kere daha tekrar edip (her derse 2, anatomi 1 gün verip 11), klinikte de çıkmış soru (dahiliye Pediatri genel cerrahi 2şer, kadın Doğum küçük staj 1er gün) çözüp sınava öyle mi girmeliyim ?

Hedefim Şubat tusunda 70 almak, bu sınavda ise olabildiğince yüksek almak, 60a ulaşmak istiyorum.
Sizce bu şekilde 60'a ulaşmak ne kadar olası ?

Teşekkürler.
Teşekkürler.
Eğer bu tusa kendinize bir baraj belirlemek ve subat için üzerine birşeyler katabilmek düşincesi ile girecekseniz tavsiyem kalan sürede şubat tusuna da yatırım yapabileceğiniz birşey yapın. Bence bu sınava kadar ttsleri çözün. Açıklamalarıyla. Hepsini çözmenin zor olur, 2013 ve sonrasını çözün. Tts size ne katıyor onu görmüş olursunuz hem de subat tusuna başlarken de hazırlıgınız olmuş olur. Tts birkez bakarak çalışmaya başlamak artıdır. 20 günlük süreçte sizi 60a getirebilir mi? Deneyelim görelim derim. Tahminim 55i aştırır. Ki bu da subatta 70 alabilmek için harika bir temeldir.

Tts şöyle çalışmanızı öneririm, 2013 sonrası önce konu konu hızlıca soru kökü ve şıkları tarayın hıııı cevap buymuş tamam diyip geçin, o konuyu böyle tamamladıktan sonra başa sarıp açıklamalarını okuyun bu kez. Not tutmayın ama, onları okumaya zamanınız kalmaz demoralize olursunuz. ( oldum :D )

Bu arada mevcut planınızı allak bullak ettiysem üzgünüm, ben olsam böyle yapardım. Umarım en güzel en faydalı kararı verirsiniz.

Edit: eğer kalan dersleri de bir tekrar edeyim niyetiniz varsa en dogru hamle küçük stajlar kitabını bir süre odanızın en ücra köşesinde unutmanız olur. Fizyo bakın, anatomi bakın. Ama kadın dogum ve kstaj az ötede olsun

musical
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen musical » Prş Tem 19, 2018 2:27 pm

Hocam ben de tts ile hazırlanacağım sanırım ağustosa.Siz 45 ten 63 e olan sınavda hangi yıl itibariyle ve kaç kez okudunuz ttsleri?

Zygomaticus
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Zygomaticus » Prş Tem 19, 2018 2:52 pm

Hocam benimki biraz araya kaynadı galiba :))

Subatta 59 almıştım, 4 aydır çalışıyorum. Benim problemim tümüyle temel bilimlerde. 65 net yapmıştım subatta. Temel için tekrarlarımı yaptım 3-4 kere okudum. 30 kadar denemenin temel bilimlerini çözdüm. Tts leri 1-2 defa 2008 sonrasına baktım. Şimdi kalan 24 gün için de son 14 günü tümüyle temel bilimlere ayırarak 2 tekrar daha atmayı düşünüyorum. Günde 1 ders okuyorum. Baska ne yapmalıyım temel bilimler adına? Baya stres olmuş haldeyim. Denemelerde yaklaşık 80 net civarı gibiydim haziran ayında. Son 24 günde 85+ yapabilir miyim? Moral ve motivasyon yerlerde :) yapmak istedigim hicbir sey yetismiyor gibi hissediyorum.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Tem 19, 2018 6:48 pm

Zygomaticus yazdı:
Prş Tem 19, 2018 2:52 pm
Hocam benimki biraz araya kaynadı galiba :))

Subatta 59 almıştım, 4 aydır çalışıyorum. Benim problemim tümüyle temel bilimlerde. 65 net yapmıştım subatta. Temel için tekrarlarımı yaptım 3-4 kere okudum. 30 kadar denemenin temel bilimlerini çözdüm. Tts leri 1-2 defa 2008 sonrasına baktım. Şimdi kalan 24 gün için de son 14 günü tümüyle temel bilimlere ayırarak 2 tekrar daha atmayı düşünüyorum. Günde 1 ders okuyorum. Baska ne yapmalıyım temel bilimler adına? Baya stres olmuş haldeyim. Denemelerde yaklaşık 80 net civarı gibiydim haziran ayında. Son 24 günde 85+ yapabilir miyim? Moral ve motivasyon yerlerde :) yapmak istedigim hicbir sey yetismiyor gibi hissediyorum.
Daha ne yapacaksınız, denemelere aldanmayın sınavda daha iyi yaparsınız. Yapacagınız tek sey plana programa uymak. Stres çoksa azcık yürüyüş, bir iki iyi dostla sohbet iyi gelecektir

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Tem 19, 2018 7:49 pm

musical yazdı:
Prş Tem 19, 2018 2:27 pm
Hocam ben de tts ile hazırlanacağım sanırım ağustosa.Siz 45 ten 63 e olan sınavda hangi yıl itibariyle ve kaç kez okudunuz ttsleri?
Hmm zaman daralıyor benimkinden çok size daha makul hedefler lazım. Yukarıda da dediğim şekilde 2013 sonrası bakın derim.

musical
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen musical » Prş Tem 19, 2018 7:53 pm

Ezgisu yazdı:
Prş Tem 19, 2018 7:49 pm
musical yazdı:
Prş Tem 19, 2018 2:27 pm
Hmm zaman daralıyor benimkinden çok size daha makul hedefler lazım. Yukarıda da dediğim şekilde 2013 sonrası bakın derim.
Hocam o arkadaş başka dersleri de bitirmiş benim pek bitirdiğim ders yok temellerde anatomi ve fizyo hariç bitirdim,klinikte de k.stajlar 1 i bitirdim.Sadece tts ile bu durumda kaç yapabilirim ?2013 yeter mi?