orjinali mi fotokobisi mi?

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

orjinali mi fotokobisi mi?

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Ağu 08, 2018 9:23 pm

merhaba arkadaslar bu kez ben sorucam :) kardeşim dersaneye gitmeme kararı aldı,bunda benim dersaneye düzenli gidip 45 almış olmamın sonra evde kendim çalışıp başarmamın da katkısı var tabi :9 benim kitaplarımı da daha önünde 2 yıl oldugu için ve kitaplarım hep not dolu çizili oldugu için istemiyor. ( ben olsam bu kitapların üzerine 10 tekrar daha atabilirim :D )
sonuç olarak bu kıza ya kitap sipariş vericez, ya da buradan pdflerle fotokobicinin yolunu tutucaz. ama tabi bilemiyorum o fotokobi çektirelim diyor ama ben hiç fotokobiden çalışmadıgım için siteden sipariş verelim diyorum. o da kararsız kaldı. biraz da masraf çıkartmak istemiyor deli bi kız ( halbuki ablası bonkör :d)
aranızda fotokobiden çalışan var mı? ttsleri kastetmiyorum. konu kitabı fotokobi olanlar var mı? bir de bu kitaplar zaten 400-500 sayfa. fotokobi de hemen hemen aynı hesaba gelmiyor mu?

saçma ve gereksiz soruma şöyle sayfayı yenileyip de girip görmüşsen bi cevap da yazarsan çok sevinicezz

Kullanıcı avatarı
tipasa
VIP
VIP

Mesaj gönderen tipasa » Çrş Ağu 08, 2018 9:41 pm

renkliden çalışmak daha akılda kalıcı, ama yazılı not demek altın değerinde bence yeni çıkartmakla hata ediyor, seninkinden çalışıp sonra bol bol soru çözsün :D

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Çrş Ağu 08, 2018 9:46 pm

Hocam renkli fotokopi orjinalden daha pahalıya geleceğinden dolayı siyah-beyaz fotokopi düşündüğünüzü varsayıyorum:) Konu kitaplarının çoğunun orjinal olmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Örnek olarak mikrobiyolojide sürüsüne bereket tablo ve şema var bunlar renklendirilmiş dolayısıyla ben siyah-beyaz fotokopinin görsel olarak daha anlaşılmaz olacağını ve görsel hafızada daha az yer edineceğini düşünüyorum.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Ağu 08, 2018 9:55 pm

tipasa yazdı:
Çrş Ağu 08, 2018 9:41 pm
renkliden çalışmak daha akılda kalıcı, ama yazılı not demek altın değerinde bence yeni çıkartmakla hata ediyor, seninkinden çalışıp sonra bol bol soru çözsün :D
mükemmeliyetçi hanımefendi :D son baskı olacakmış.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Ağu 08, 2018 9:57 pm

SamTzu61 yazdı:
Çrş Ağu 08, 2018 9:46 pm
Hocam renkli fotokopi orjinalden daha pahalıya geleceğinden dolayı siyah-beyaz fotokopi düşündüğünüzü varsayıyorum:) Konu kitaplarının çoğunun orjinal olmasının daha mantıklı olacağını düşünüyorum. Örnek olarak mikrobiyolojide sürüsüne bereket tablo ve şema var bunlar renklendirilmiş dolayısıyla ben siyah-beyaz fotokopinin görsel olarak daha anlaşılmaz olacağını ve görsel hafızada daha az yer edineceğini düşünüyorum.
aynen siyah beyaz :d
çok mantıklı. teşekkürler :)

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Percy » Çrş Ağu 08, 2018 10:32 pm

Siyah beyazsa daha ucuza geliyor. Örneğin 3 kuruştan ele alırsan 500 sayfalık kitap 15 lira iken orjinali 75 tl olur

Tusem kaynakları için söylemem gerekirse mikrop dersi hariç renkli renksiz farketmiyor. Zaten resim bile yok gibi diğerlerinde.

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Çrş Ağu 08, 2018 10:39 pm

Ben evde kendim çıktı alıyorum gidip spiral yaptırıyorum normal kitaptan farkı olmuyor ve uyguna geliyor

Kullanıcı avatarı
AlpErTunga
VIP
VIP

Mesaj gönderen AlpErTunga » Prş Ağu 09, 2018 4:31 am

Orjinal kitaptan calismak inasana daha cok calisma istegi uyandirir. Daha cok para gidince daha cok degerlenir gozunde kitap. Okumayacaksa bile daha cok okur. En azindan bana oyle geliyor :D dersaneye de gitsin bence. Ortam degisikligi iyi gelir.

Kullanıcı avatarı
tipasa
VIP
VIP

Mesaj gönderen tipasa » Prş Ağu 09, 2018 9:36 am

gsad1905 yazdı:
Çrş Ağu 08, 2018 10:39 pm
Ben evde kendim çıktı alıyorum gidip spiral yaptırıyorum normal kitaptan farkı olmuyor ve uyguna geliyor
ben de çıktı alıyorum pek çok kaynakta ama kartuş ve kağıt masrafı fotokopi masrafına eş hatta daha pahalı oluyor gibi gelmeye başladı bu konuda napıyorsunuz hocam?

Kullanıcı avatarı
tipasa
VIP
VIP

Mesaj gönderen tipasa » Prş Ağu 09, 2018 9:37 am

Ezgisu yazdı:
Çrş Ağu 08, 2018 9:55 pm
tipasa yazdı:
Çrş Ağu 08, 2018 9:41 pm
mükemmeliyetçi hanımefendi :D son baskı olacakmış.
tusem nerdeyse hiç değiştirmiyor ki bence tusdatanın sürekli yenilemesinin tek nedeni ticari kaygı , o nedenle son baskı bile olsa tusdata daha yeniisini çıkartıcaktır kardeşin sınava girene kadar, ek not vs :D

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir