orjinali mi fotokobisi mi?

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

orjinali mi fotokobisi mi?

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ağu 09, 2018 9:45 am

tipasa yazdı:
Prş Ağu 09, 2018 9:36 am
gsad1905 yazdı:
Çrş Ağu 08, 2018 10:39 pm
Ben evde kendim çıktı alıyorum gidip spiral yaptırıyorum normal kitaptan farkı olmuyor ve uyguna geliyor
ben de çıktı alıyorum pek çok kaynakta ama kartuş ve kağıt masrafı fotokopi masrafına eş hatta daha pahalı oluyor gibi gelmeye başladı bu konuda napıyorsunuz hocam?
Bende de fotokobi makinesi var ama arkalı önlü yazdırmıyor

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ağu 09, 2018 9:50 am

AlpErTunga yazdı:
Prş Ağu 09, 2018 4:31 am
Orjinal kitaptan calismak inasana daha cok calisma istegi uyandirir. Daha cok para gidince daha cok degerlenir gozunde kitap. Okumayacaksa bile daha cok okur. En azindan bana oyle geliyor :D dersaneye de gitsin bence. Ortam degisikligi iyi gelir.
Değişik biri, haftasonu 8:30da derste olması imkansız. Gece boyu ayakta filan. Ne hali varsa görsün :)

Kullanıcı avatarı
Bulut Genç
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen Bulut Genç » Prş Ağu 09, 2018 10:22 am

Ezgisu yazdı:
Prş Ağu 09, 2018 9:45 am
Benimkisi de giriş seviyesi bir model :D olduğu için çift yönlü yazamıyor ama ayarlarında "Elle çift yönlü yazdır" diye bir seçenek var. Bir yönüne yazıp işlem bitince ekrana bir uyarı veriyor, gösterdiği gibi çevirip tekrar koyuyorum kağıtları arka yüzlerini de tamamlayarak çift yönlü hâle getiriyor. Böyle bir seçenek olabilir, ayarları incelemenizi öneririm.

tipasa yazdı:
gsad1905 yazdı:
Ben evde kendim çıktı alıyorum gidip spiral yaptırıyorum normal kitaptan farkı olmuyor ve uyguna geliyor
ben de çıktı alıyorum pek çok kaynakta ama kartuş ve kağıt masrafı fotokopi masrafına eş hatta daha pahalı oluyor gibi gelmeye başladı bu konuda napıyorsunuz hocam?
Kartuş satın almak yerine mürekkep alıp kartuşu kendiniz doldurursanız maliyet epey düşer. Ama kartuş kullanan yazıcılarla kitap çıktısı almaya çalışırken kartuş bitebilir (bende öyle oluyor). Tonerli yazıcı kullanmak lazım o iş için.

Kullanıcı avatarı
tipasa
VIP
VIP

Mesaj gönderen tipasa » Prş Ağu 09, 2018 10:25 am

Bulut Genç yazdı:
Prş Ağu 09, 2018 10:22 am
Ezgisu yazdı:
Prş Ağu 09, 2018 9:45 am
Benimkisi de giriş seviyesi bir model :D olduğu için çift yönlü yazamıyor ama ayarlarında "Elle çift yönlü yazdır" diye bir seçenek var. Bir yönüne yazıp işlem bitince ekrana bir uyarı veriyor, gösterdiği gibi çevirip tekrar koyuyorum kağıtları arka yüzlerini de tamamlayarak çift yönlü hâle getiriyor. Böyle bir seçenek olabilir, ayarları incelemenizi öneririm.

tipasa yazdı:
gsad1905 yazdı:
Kartuş satın almak yerine mürekkep alıp kartuşu kendiniz doldurursanız maliyet epey düşer. Ama kartuş kullanan yazıcılarla kitap çıktısı almaya çalışırken kartuş bitebilir (bende öyle oluyor). Tonerli yazıcı kullanmak lazım o iş için.
ev tipi tonerli yazıcı olduğunu bilmiyordum, teşekkür ederim bir araştırırım :) kardeşim yeni başlıyor üniversiteye ona daha da lazım olucak

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Prş Ağu 09, 2018 10:48 am

Ben de epey zamandır kendi notlarımı kendi yazıcımla yazdırıyorum.Fotokopiciden yazdırdığınızla kendi çıkardığınızın arasındaki kalite farkını tartışmaya gerek bile yok.Fotokopicilerin çoğu sürümden kazanma mantığında olduğundan mecburen sineğin yağını bile hesap ediyor.Önceden mürekkepli yazıcım vardı ama mürekkepli yazıcılar yavaştır ve kartuşları daha kısa sürede biter lazerlilere göre.Benim yazıcının kartuşu da hemen hemen 130 sayfada biterdi.Kartuş bitince ya yeni kartuş alacaksın ya da kartuşu doldurtacaksın.Bir yeni kartuş fiyatı yazıcının fiyatıyla aynı olduğundan ben de doldurtmayı seçtim :D.Dışarıda bir defa doldurmak beş liraydı o zamanlar.Kartuşun aldığı mürekkep ise 3-4 ml.Baktım bu iş böyle olmayacak 20 liraya 1 litre evet bir litre mürekkep alıp kendim doldurmaya başladım.Kartuş dolduranların sizi ne oranda kazıkladığını düşünün.Ama yoğun bir zamansa kartuş doldurmak zor olabiliyor.Ben de yeni bir yazıcı alma gereği duydum.Tam o sırada yazıcı çıkaran şirketler kartuş satamayınca tanklı mürekkep yazıcıları çıkardılar.Ama onlar da çok pahalıydı.Satamadığı kartuşun parasını peşinen üstüne koymuş gibiydi hem yine yavaştı.Ben de lazerli yazıcı aldım mürekkepli tanklı almak yerine.Lazerli yazıcının avantajı mürekkepliden daha kaliteli yazdırır ve çok daha hızlı yazdırır.Kendiniz de doldurabilirsiniz ben de kendim dolduruyorum memnunum çok şükür.Elimin altında ne istersem yazdırıyorum hem de istediğim kalitede.Çift taraflı yazmıyor sadece onu da kendim hallediyorum.Kendiniz yazdırınca baskı kitap gibi olur çıktılar fotokopicininki yanından bile geçemez.Sonra bi de spiral taktırırsınız mis gibi kullanıma hazır.
Resim

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Prş Ağu 09, 2018 12:07 pm

Benim yazıcım canon mf3010. İyi birşey aslında, fakültede hep kendi notumu kendim çıkarırdım ama tabi arkasına yazdıramazdım :) elle çevir varsa öyle yapalım madem. Özellikle soru kitaplarını ve şekil az olan kitapları yazdırmayı deniycez. Sonra zaten benim kitaplarım da var şekil anlamazsa onlara bakar artık. orjinalleri gereksiz pahalı geldi. Herşeyim tam olsun desen dersane parasına denk geliyor. Hepinize teşekkürler arkadaşlarım :)

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Prş Ağu 09, 2018 1:22 pm

tipasa yazdı:
gsad1905 yazdı:
Hocam benim yazıcı mürekkep tankı olan bir yazıcı bittikçe mürekkep dolduruyorum, kartuş ile baş edilmez ama mürekkep ile uyguna geliyor.

Kullanıcı avatarı
maxian
VIP
VIP

Mesaj gönderen maxian » Prş Ağu 09, 2018 2:03 pm

Dolarla birlikte kağıt fiyatları çok arttı. Buna paralel dersane kitapları daha da pahalanacak, bu gidişle fotokopi kitaplr daha makul gelecek tus öğrencisi için.

Kullanıcı avatarı
gsad1905
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen gsad1905 » Prş Ağu 09, 2018 2:46 pm

Bu arada çift taraflı renkli çıktı alacak arkadaşlara navigator marka kağıdı öneririm, en memnun olduğum marka o oldu şimdiye kadar

Kullanıcı avatarı
Son_Tus_Bükücü
VIP Plus
VIP Plus

Mesaj gönderen Son_Tus_Bükücü » Prş Ağu 09, 2018 3:36 pm

Ezgisu yazdı:
Prş Ağu 09, 2018 12:07 pm
Benim yazıcım canon mf3010. İyi birşey aslında, fakültede hep kendi notumu kendim çıkarırdım ama tabi arkasına yazdıramazdım :) elle çevir varsa öyle yapalım madem. Özellikle soru kitaplarını ve şekil az olan kitapları yazdırmayı deniycez. Sonra zaten benim kitaplarım da var şekil anlamazsa onlara bakar artık. orjinalleri gereksiz pahalı geldi. Herşeyim tam olsun desen dersane parasına denk geliyor. Hepinize teşekkürler arkadaşlarım :)
ben de canon un aynı serisinden başka modeli kullanıyorum hocam toner doldurma işini hallederseniz kafanız rahat bir şekilde bastırırsınız o konuda yardım isterseniz mesaj atabilirsiniz bana
Resim

“Destek NLP” sayfasına dön

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: tusiko ve 3 misafir