Denklik icin 6-6.5 ay staj yapmak zorunluymus

Moderatör: Doktorumtrak

Kullanıcı avatarı
Janar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Denklik icin 6-6.5 ay staj yapmak zorunluymus

Mesaj gönderen Janar » Cum Eyl 08, 2017 9:12 pm

hocamlar merhaba

belki bu konu vardi forumda, ben mi goremedim. ama dun YOKe gittim, eksik evragim vardi. yeni haber ogrendim - dediler ki STSden basarali olduktan sonra artik hemen denklik belgesini vermiyorlarmis.

artik bu sistem varmis > STS 40+ puan + 6-6.5 ay staj = denklik belgesi

ben mesela dun ogrendim, hala ogrenmeyenler varsa, size mujde haber

Kullanıcı avatarı
Janar
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Janar » Cum Eyl 08, 2017 10:25 pm

EDIT: mesaj butonu buldum. ama yine de soruya cevap faydali diye bu mesaj kalsin burda.

hocamlar ozel mesaja nedense cevap butonu bulamiyorum.

gelen soru suydu: ulkeye gore degisiyor mu diye?

cevabim da su: onu bilmiyorum, ama YOKte benden, mesela, mezun oldugum ulkeyi sormadan staj meselesin soylediler. benim intornlugum vardi, dedim ki, intornlugum var hocam, niye staj yapiyim diye? intornluk o baska, staj yapcaksiniz dediler.

bana mantikli gelmedi. cunku intornlugum turkiyede gecti. intornlugum varken staj yapmak sacma.
En son Janar tarafından Cum Eyl 08, 2017 10:34 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen HekimBaba » Cum Eyl 08, 2017 10:36 pm

Aynen STS de başarılı olduktan sonra 6-6.5 ay bazen de 9 ay kadar staj yapmak gerekiyor denklik almak için

cansusofia
VIP
VIP

Mesaj gönderen cansusofia » Cmt Eyl 09, 2017 9:40 pm

evet ülkeden ülkeye göre değişiyor bazen 6 ay bazen de 9-9,5 ay staj yapma zorunluluğu en son denklik belgesi veriliyor malesef

Vefa123
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Vefa123 » Prş Eki 19, 2017 12:05 am

Benim bildiyim sinav yapiyolar basarili olduysan denklik veriyolar

delphi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen delphi » Sal Oca 09, 2018 4:59 pm

Merhaba
Gülhane Eğitim ve Araştirma Hastanesinde eğitim görüyorum.
Deneyimimi paylaşmak istiyorum.
Önce yakınlardaki bir ev kiraladım. Burada keyifli bir emlakçi çalışıyor – Volkan bey. Benim için harika bir daire buldu. Pahalı değil. Evim hastanenin hemen yanında. İşte onun cep telefonu numarası - 0542xxxxxx9. Birisi burada okumaya karar verirse. Yani, ulaşım masrafım yok. Aşagi eglence mahallesi huzurlu bir yerdir. Burada ailelerle çok sayıda insan yaşıyor. İyi bir okul, PTT, mağazalar, halk pazarı ve yiyecek fiyatları uygun fiyatlı.
Hastane çok güzel. İnsanlar samimi ve saygılıdır. Bu benim için önemli. Her sabah tüm hastaları geziyoruz. Ardından hastaları intörnlerle ve assistanlarila tartışıyoruz. Onlara klinik çalışma yapmalarında yardımcı oluyorum. Bildiğiniz gibi stajın asıl amacı Türkiye tıp sistemine uyum sağlamaktır. Hastaların tedavisinden uzak duruyorum. Çünkü benim için yasak. Bununla birlikte, uzman gözetiminde hastaları inceliyorum. Tedavi tartışması sırasında aktif olarak katılıyorum. Öğleden sonra bir öğretim sınıfımız var. Belki başka öğrenme faaliyetlerinden bahsetmeyi unutmuşumdur.
Çevresi temiz. Birçok öğrenci TUS'a hazırlanıyor. Hoşuma gitmeyen kışa rağmen burada benim için her şey harika. Önemli ölçüde dil becerilerimi geliştirdim. Her zaman çay mevcuttur. Bazen atıştırmalıklar var. Genel olarak bu staj faydalı buluyorum.

Sevgiler

Kullanıcı avatarı
Pineala
VIP
VIP

Mesaj gönderen Pineala » Sal Oca 09, 2018 10:16 pm

ne zaman karar çıktı? staj eğitiminin içeriği nedir biraz açıklar mısınız lütfen..

Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
VIP
VIP

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Sal Oca 09, 2018 10:52 pm

Arkadaslar bu yeni bir durum değil. 2016 şubat ayından sonra basvuran herkese bu staj kararı cıktı hatta stajda olanlar bile var suan yeni olan artık staj için bizim üniversitelere aylık 1600 tl para ödememiz gerektiği

eski mezunlar 20 subat 2016 öncesi basvuru yapanlar staj yok ancak 20 şubat 2016 tarıhınden sonra basvuru yapmıs herkese 6-9 ay arası staj yaptırıyorlar klinik rotasyon seklınde kadın dogum - dahılıye- cerrahi- acil vs gibi intörnlük gibi sınav yok ama gecti kaldı dıye degerlendırme var yani hoca bırakırsa bir daha baska bır unıvde deneme sansınız var sonra oradan da kalırsanız red yıyorsunuz bu yabancı yada Türk vatandası fark etmeden yurt dısında bıtırmıs herkes ıcın gecerlı Turkıye de okumus olan yabancılar haric
Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
HekimBaba
Site Admin
Site Admin

Mesaj gönderen HekimBaba » Çrş Oca 10, 2018 12:32 am

@delphi hocam, ne güzel anlatmışsın :) Hikaye tadında olmuş :)
Ama asgari ücret olarak aylık 1600 tl talep etmeleri biraz ayıp kaçıyor bence.
Numarayı kamufle ediyorum izninle hoca.
Birisi ulaşmak isterse özelden size yazar.

volkan.md
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen volkan.md » Çrş Oca 10, 2018 10:51 am

yani denklik sınavını geçtikten sonra ayrıca 6-9 ay staj yapacaz ve aylık hastaneye 1600 tl para ödeyecez öyle mi ?