Hangi derste hangi hoca dinlenmeli ? hangi konu ve soru kitabı iyi?

Kullanıcı avatarı
kreker5
VIP
VIP

Hangi derste hangi hoca dinlenmeli ? hangi konu ve soru kitabı iyi?

Mesaj gönderen kreker5 » Prş Tem 05, 2018 10:17 pm

farmada ihsan bahçıvan nacizane tavsiyemdir efenim..

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Pzr Tem 08, 2018 11:13 pm

Herkes üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri söylemiş ama yine de tüm hocaları dinlemiş biri olarak söz sahibi hissediyorum :)

Öncelikle temelde tusem klinikte data yer yer doğru
Farmanın hakkını ihsan veriyor, zaten ondan dinledikten sonra altun dinleyemedim. Bünye kabul etmedi:)
Mikropta altan da idris de iyi ama ben altancıyım :)
Pato emrullah iyidir mehmet sar da iyi anlatır ama 1 sar dinlediysem 5 emrullah dinledim (2,5 yılda :) )
Anatomi bence hepsi de çok başarılı, tusemin selmanı, ve eray hoca çok iyiler aslında ama kitapları kötünün kötüsü. Atanomi kitabı gibi değil biyokimya sanki:) hasan ozan desen evet çok iyi anlatıyor ama komiteci prof kafasıyla anlatıyor. Burada bence yapılacak tek şey nşmet olan smt offlinelar
Biyokimya da yine saygından dinleyince diğerleri dinlenmeyen bir ders oldu bende ama tustime yavuz hocası da fena değildi. Datanınkini hiç sevmememiştim
Fizyo ise anatominin yerini aldım cidden çalışsan da olmuyor çalışmasan daha iyi yapabilirsim boyutunda. Gerçi sadece oytundan dinlemiş olmamın da etkisi olabilir. Tamam oytun hoca güzel spot veriyor ama o spotlar da soru yakalamıyor son tuslarda. Belki zamanı olan dayanabilirse tayfun dinlesin. Ben şimdiye kadar oturup da hepsini dinlediğim olmadı. Ya önce yarısını dinledim, sonra fizyo kitabını fırlatıp attım ya da ikinci yarıdan başlayıp ertesi gün bıraktım...

Klinik için ise genel geçer kural kadın dogum tusemdir, gerisi data. Fakat ben pediatride özgür hocanın soru yakalamada daha başarılı oldugunu düşünüyorum. Evet dersi anlatış tarzı murat hocanın çok daha güzel ama sorular kazık olunca bu pediatri sevimliydi murat hoca anıları? Haniii? Oluyorsun.... yine de alışan alıştıgından çalışmalı tabiki
Dahiliyede ise data çok daha iyi, özellikle kadir hocanın anlattıgı dersler harika. Tusemin genç dahiliyecileri çok derinlere dalıyor en ayrıntısını öğretmeye çalışıyor dolayısıyla soru da çok yakalıyor ama önce datadan dinleyip temeli oluşturmak lazım
Genel cerrahi çoğuna levent kodaldir fakat ben keşşafçıyım
Küçik staj datanın salih hocası iyi. Aslında kstaj ttslik bir ders dinlemekle zaman harcamayın,
Kasın doğumsa elbette şüphesiz oktay hocamızın işi...

Eyorlamam bu kadar :)

kaya499
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kaya499 » Pzr Tem 08, 2018 11:21 pm

kafa karıştırmak gibi olmasın ama bunu sen belilemen lazım çünkü herinsanın anlama şekli farklı ama kaynak olarak tusdata ya çalışmanı öneririm çünkü ben tuseme çalışıyorum istemeye istemeye çalışıyorum şikayetçi olduğum kısım ise tusdatanın daha çok sınava odaklı konu ve soru açıklamaları olmasıdır

Kullanıcı avatarı
dr_break
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen dr_break » Pzt Tem 09, 2018 10:39 am

Ezgisu yazdı:
Pzr Tem 08, 2018 11:13 pm
Herkes üç aşağı beş yukarı aynı şeyleri söylemiş ama yine de tüm hocaları dinlemiş biri olarak söz sahibi hissediyorum :)

Farmanın hakkını ihsan veriyor, zaten ondan dinledikten sonra altun dinleyemedim. Bünye kabul etmedi:)
Pato emrullah iyidir mehmet sar da iyi anlatır ama 1 sar dinlediysem 5 emrullah dinledim (2,5 yılda :) )
Anatomi bence hepsi de çok başarılı, tusemin selmanı, ve eray hoca çok iyiler aslında ama kitapları kötünün kötüsü. Atanomi kitabı gibi değil biyokimya sanki:) hasan ozan desen evet çok iyi anlatıyor ama komiteci prof kafasıyla anlatıyor. Burada bence yapılacak tek şey nşmet olan smt offlinelar
Biyokimya da yine saygından dinleyince diğerleri dinlenmeyen bir ders oldu bende ama tustime yavuz hocası da fena değildi. Datanınkini hiç sevmememiştim
Fizyo ise anatominin yerini aldım cidden çalışsan da olmuyor çalışmasan daha iyi yapabilirsim boyutunda. Gerçi sadece oytundan dinlemiş olmamın da etkisi olabilir. Tamam oytun hoca güzel spot veriyor ama o spotlar da soru yakalamıyor son tuslarda. Belki zamanı olan dayanabilirse tayfun dinlesin. Ben şimdiye kadar oturup da hepsini dinlediğim olmadı. Ya önce yarısını dinledim, sonra fizyo kitabını fırlatıp attım ya da ikinci yarıdan başlayıp ertesi gün bıraktım...

Klinik için ise genel geçer kural kadın dogum tusemdir, gerisi data. Fakat ben pediatride özgür hocanın soru yakalamada daha başarılı oldugunu düşünüyorum. Evet dersi anlatış tarzı murat hocanın çok daha güzel ama sorular kazık olunca bu pediatri sevimliydi murat hoca anıları? Haniii? Oluyorsun.... yine de alışan alıştıgından çalışmalı tabiki
Dahiliyede ise data çok daha iyi, özellikle kadir hocanın anlattıgı dersler harika. Tusemin genç dahiliyecileri çok derinlere dalıyor en ayrıntısını öğretmeye çalışıyor dolayısıyla soru da çok yakalıyor ama önce datadan dinleyip temeli oluşturmak lazım
Küçik staj datanın salih hocası iyi. Aslında kstaj ttslik bir ders dinlemekle zaman harcamayın,

Hhocam kitaplarıda yazsaydın tam olurdu ;)

Kullanıcı avatarı
SamTzu61
VIP
VIP

Mesaj gönderen SamTzu61 » Pzt Tem 09, 2018 11:08 am

Tayfun hoca fizyolojide başarılı oytuna oranla daha iyi anlatım tarzı var ve daha az geyik yapıyor bence ve sistematik anlatması hoşuma gidiyor.
Patolojide emrullah hoca kitaba çok bişe katmıyor gibi bir his var bende mehmet sar daha dolu dolu anlatıyor ama emrullah hoca da akıcı bir şekilde bitiriyor dersleri ve önemli yerleri vurguluyor.
Mikrobiyoloji için altan hoca tercihimdir. Tus için ideal bir tarzı var bence.
Dahiliyede tusdata kitapları daha okunaklı ve tekrarı daha kolay gibi geliyor. Hocaları diğer dershanelerle karşılaştıramayacağım.
Biyokimyada saygın hoca zaten tartışılmaz bir isim olmuş durumda :)

Yukarıdaki kişisel fikirlerim dışında tustime denemeleri tavsiye eden çok arkadaşım oldu.Hatta abartıp tustime denemeleriyle tusa çalış diyen bile oldu :)

Kullanıcı avatarı
xenesy
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen xenesy » Pzt Tem 09, 2018 1:12 pm

tek kaynak bol tekrar kuralını bu forumda kimse uygulamıyor heralde nereye kafamı çevirsem millet en az 2-3 kaynaktan takip etmiş bunun sebebi mükemmelliyetçilik arayışı mı acemilik midir yoksa tek kaynak tek hoca vs. takip edenlerin mi işbilmezliğidir?

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Tem 11, 2018 4:58 pm

dr_karahan yazdı:
Pzt Tem 09, 2018 10:39 am
Ezgisu yazdı:
Pzr Tem 08, 2018 11:13 pm

Hhocam kitaplarıda yazsaydın tam olurdu ;)
Benim tüm kitaplarım tusemdi. Ama tabi dediğim hocaların kitaplarını kullanın. Ek olarak ttsler ve deneme dısında da soru çözmedim. 45ten 70e çıktım intörnlükten mecburide girdiğim şubat tusuna kadar. Yandal vs bakmadım. Son 1 ay hiç soru çözmedim zaten.
Spotlarımı okudum, son hafta da hızlı bir tekrar yaptım. Sınava 1 ay kaldıgı için tavsiyem budur. Soru işleri çok daha öncesinde bitirilmiş olmalı. Ben son ay sadece ocaktaki dersanelerin online denemelerine katıldım o kadar. Onlar da moral bozuyor zaten:) önermem

Meat
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Meat » Çrş Tem 11, 2018 7:26 pm

@Ezgisu hocam bir senelik donemde mi ciktiniz acabasizde kac saat calistigi iz taktiklerinizi soyler misiniz diger baslikta hergun 1 amatomi videosu izledim demissiniz

Kullanıcı avatarı
PlastikCerrah
VIP
VIP

Mesaj gönderen PlastikCerrah » Çrş Tem 11, 2018 9:47 pm

xenesy yazdı:
Pzt Tem 09, 2018 1:12 pm
tek kaynak bol tekrar kuralını bu forumda kimse uygulamıyor heralde nereye kafamı çevirsem millet en az 2-3 kaynaktan takip etmiş bunun sebebi mükemmelliyetçilik arayışı mı acemilik midir yoksa tek kaynak tek hoca vs. takip edenlerin mi işbilmezliğidir?
Hocam tek kaynaktan kasıt her ders için tek bir kaynak olması. Aynı ders için zaten 2 farklı kitaptan çalışılmaz. Ama farklı derslerin kitaplarının farklı dersanelerden seçilmesi sorun oluşturmaz bence.

Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP
VIP

Mesaj gönderen Ezgisu » Çrş Tem 11, 2018 11:39 pm

Meat yazdı:
Çrş Tem 11, 2018 7:26 pm
@Ezgisu hocam bir senelik donemde mi ciktiniz acabasizde kac saat calistigi iz taktiklerinizi soyler misiniz diger baslikta hergun 1 amatomi videosu izledim demissiniz
Aslında bir ajandam var musait oldugumda onu paylaşırım. Maalesef hala başlamadıgım için mecburide sürünüyorum :(
Şimdilik şunu söyleyebilirim saate çok şartlanmayın, bugün bunları yapmam lazım diyip onları yapmadan uyumyorsanız bence o gün 24 saat çalışmışsınızdır zaten:) ben kronometre ile çalıştıgımda kendimi mesaisinin dolmasını bekleyen memur gibi hissediyordum. Sonunda fırlatıp attım saate de bakmadım. Sadece sabah 6 da uyanıp akşam 11e kadar bilfiil çalıştım. Ve son 5 ayımda ayda 8 nöbet tutarak çok strestli bir acilde çalışarak bunu yaptım. Herkes yapabilir. İntörnken 45 almıştım, agustos sınavına 2 ay kala taktik almak için başlık açtıgımda alaylarla karşılanmıştım. 55 alırsan öp alnına vur diyenler olmuştu. O sınavda da 60 üstü aldım ama hedefime uzaktı tekrar denedim. Kısacası nolur kendinizi tanıyın. Asistanlıkta boş zamanlarım olunca ben de bir tus coaching yapabilirim :D bedava hem. Şimdi hasta gelmeden bi kahve içmem gerek 😅