MECBURİDEN AĞUSTOS İÇİN İSTİFA

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
Ezgisu
VIP

MECBURİDEN AĞUSTOS İÇİN İSTİFA

Mesaj gönderen Ezgisu » Sal Oca 23, 2018 6:13 pm

Sözleşmelide pratisyenlere ohalle değişen bir yaptırım yok arkadaşlar. Usulsuz istifa edebilirsiniz. Eah vs tus cezası muahbbetleri yok. Kurum onayı vs yok. Usulsuz sadece 4 yıl sözleşmeli kadroya girememek var ki o da asistan olacak birini hiiiiç bağlamaz. Sözleşmeliye geçebildiyseniz istifayı basın istediğiniz an

lapaix

Mesaj gönderen lapaix » Prş Mar 22, 2018 12:36 pm

Ezgisu yazdı:
Sal Oca 23, 2018 6:13 pm
Sözleşmelide pratisyenlere ohalle değişen bir yaptırım yok arkadaşlar. Usulsuz istifa edebilirsiniz. Eah vs tus cezası muahbbetleri yok. Kurum onayı vs yok. Usulsuz sadece 4 yıl sözleşmeli kadroya girememek var ki o da asistan olacak birini hiiiiç bağlamaz. Sözleşmeliye geçebildiyseniz istifayı basın istediğiniz an
dilekçeyi verdikten sonra hiçbir şekilde nöbet tutmamak mı gerekir ? dilekçenin hemen işleme konmaması, sağlık müdürlüğünün işi ağırdan alması gibi durumlarda ne pozisyon almak gerekir bilginiz var mı hocam ?

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP

Mesaj gönderen mercq » Cum Mar 23, 2018 8:32 am

lapaix yazdı:
Prş Mar 22, 2018 12:36 pm
Ezgisu yazdı:
Sal Oca 23, 2018 6:13 pm
dilekçeyi verdikten sonra hiçbir şekilde nöbet tutmamak mı gerekir ? dilekçenin hemen işleme konmaması, sağlık müdürlüğünün işi ağırdan alması gibi durumlarda ne pozisyon almak gerekir bilginiz var mı hocam ?
Onu yapıyorlar genelde, dilekçenizin takipçisi olun. Evrak kayıt numarasını vs öğrenin. İlgili birimi arayarak ya da bizzat müdürlüğe giderek hızlandırmak gerekebiliyor. Ancak nöbet konusunda bir şey yapılabilir mi emin değilim, istifa kabul edilene kadar çalışmak mecburiyetindeyiz. Müstafi hükmü uygulanabilir.

Şu an benim de masamda dilekçe var, amirin gelmesini bekliyorum. Dilekçeden sonra müdürlükle görüşüp kabul edilmezse de istemediğim bir tercih yaparak ayrılacağımı belirteceğim. Süreci hızlandırabilir diye düşünüyorum.

sütlükahve

Mesaj gönderen sütlükahve » Cum Nis 13, 2018 11:57 am

DHY'de devlet hastanesinden 657den usüle uygun istifa için dilekçe örneği var mıdır? Aradım forumda fakat bulamadım. Örnek dilekçe varsa gönderebilecek olan var mı?

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP

Mesaj gönderen mercq » Cum Nis 13, 2018 3:17 pm

sütlükahve yazdı:
Cum Nis 13, 2018 11:57 am
DHY'de devlet hastanesinden 657den usüle uygun istifa için dilekçe örneği var mıdır? Aradım forumda fakat bulamadım. Örnek dilekçe varsa gönderebilecek olan var mı?
Hocam ekstra bir şeyi yok dhy’nin.

Ben internetteki sıradan 657 dilekçelerine bakıp “Kurumunuzda devlet hizmet yükümlüsü olarak görev yapmaktayım. 657’nin şu ve şu (20 ve 95 olabilir hatırlayamadım) maddelerindeki hükümlere istinaden tüm haklarım saklı kalmak koşuluyla, usulüne uygun olarak, devlet memurluğu görevimden istifa etmek istiyorum.” gibisinden bir şey yazdım.