FELSEFE TAŞI

adilfaziletibilenim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

FELSEFE TAŞI

Mesaj gönderen adilfaziletibilenim » Prş Mar 29, 2018 3:23 pm

kadın vardır kurnazdır..
kurnazlık yaparak kendi menfaatini
ve hazır çıkarlarını kurnazca elde ettiğini sanır.
ama bu tip aklın kurnazı kadınlar
hiç kimseye değil, sadece kendine kurnazlık edendir,

kadın vardır kurnazlık hayran olmuştur ona
gönül sarayının kapısında, aklını,
hep gönlü için kullanmış,
kurnazlık ona hep uzaktan bakmıştır da
yinede yaklaşmamıştır yanına
nerede gönül sarayının kapısından kurnazlığı içeri sokmamış kadın
nerede gönül sarayını kurnazlıkla örtmüş kadın...

ceytacindakicicekben
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ceytacindakicicekben » Cum Mar 30, 2018 3:16 pm

bu dünyada sadece çiçek baş üstünde ve el üstünde taşınır.Herkesin eline çiçek verilmez. Çiçekler dünyamızı güzeleştiren en güzel varlıklardır.Herkes bir çiçeğe sahip olamaz

Kullanıcı avatarı
serseriler_krali
VIP
VIP

Mesaj gönderen serseriler_krali » Cum Mar 30, 2018 3:31 pm

......
En son serseriler_krali tarafından Cum Mar 30, 2018 5:48 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

adilfaziletibilenim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen adilfaziletibilenim » Cum Mar 30, 2018 5:32 pm

Herkesin ruhu kendinindir. Kimse ruhunu bir başka ruhla karıştıramaz. İki kişi buluşabilirler, birbirleriyle konuşabilirler, beraber olabilirler, ama ruhları çiçekler gibidir, her biri kendi bulunduğu yere kök salmıştır, hiçbiri öbürüne varamaz; varmak isterse kökünden kopması gerekir. Bunu da yapamaz. Çiçekler kokularını ve tohumlarını çevreye saçarlar, çünkü birbirlerine ulaşmak isterler; ama bir tohumun konması gereken yere varması için çiçek hiç birşey yapamaz, bu rüzgarın işidir, o nasıl isterse, nerden isterse öylece gelir, eser gider.

Hermann Hesse

adilfaziletibilenim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen adilfaziletibilenim » Cum Mar 30, 2018 5:35 pm

Bize çiçekleri sevdiğini söyleyen birinin, çiçekleri sulamayı unuttuğunu görürsek, onun çiçek ‘sevgisi’ne inanmayız. Sevgi, sevdiğimiz şeyin büyümesi ve yaşaması için gösterdiğimiz özendir.

Erich Fromm

adilfaziletibilenim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen adilfaziletibilenim » Cum Mar 30, 2018 5:37 pm

Kelebeklerin ve arıların arzuladığı bir çiçekle olmak varken, sinekleri cezbeden bir bok parçasıyla olmayın.

Charles Bukowski

flowerkazikyedicaydi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen flowerkazikyedicaydi » Cmt Mar 31, 2018 2:57 pm

devir tilkilerden daha kurnaz olanın diğer tilkiyi ,kurtlardan daha iyi avcı olanın diğer kurtu yemle tuzağa düşürdüğü devir.Tilkiler tilkilerin kurtlar kurtların sofrasında olurmuş

adilfaziletibilenim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen adilfaziletibilenim » Cmt Mar 31, 2018 5:59 pm

ya göründüğüğün gibi ya olduğun gibi görün .Dünyanın gösterişli halleri, yapmacık çıkarcı insanları çekmiyor dikkatimi. Bana bir parça, yüreği güzel, samimi insan lazım. Maksim Gorki

Kullanıcı avatarı
rumour
Onur Üyesi
Onur Üyesi

Mesaj gönderen rumour » Cmt Mar 31, 2018 10:24 pm

Planlamaktan çalışamayanlara gelsin:

“Bir zamanlar, ayaklarının kırkını da müthiş bir hünerle kullanarak çok güzel dans eden bir kırkayak varmış. Ormandaki tüm hayvanlar bu kırkayağın dansını izlemeye gelirler ve her seferinde onun dans edişine hayran kalırlarmış. Ama onun bu dans edişini beğenmeyenler de varmış. Bunlardan biri de kurbağaymış… Ne yapsam da kırkayağın böyle güzel dans etmesini engellesem diye düşünüp duruyormuş. Güzel dans etmiyorsun dese olmazmış. Ben senden daha güzel dans ederim dese hiç olmazmış. Düşünmüş, taşınmış, güzel bir plan hazırlamış. Oturup kırkayağa bir mektup yazıp, göndermiş. “Eşi benzeri olmayan saygıdeğer kırkayak kardeşim! ” diye başlamış mektuba “Sizin benzersiz danslarınızın naçiz bir hayranıyım. Müsaadenizle sizden şunu öğrenmek istiyorum. Nasıl böyle güzel dans edebiliyorsunuz? Acaba önce 13.sol ayağınızı, sonra da 27. sağ ayağınızı atarak mı dansa başlıyorsunuz? Sonra da 11.sağ ayağınızı kaldırıp, 35.sağ ayağınızı mı indiriyorsunuz? ” İmza naçiz hayranınız kurbağa.
Kırkayak mektubu alır almaz nasıl dans ettiğini düşünmeye başlamış. Önce hangi ayağını attığını? Ondan sonra hangi ayağını kaldırdığını… ve sonunda kırkayak dans etmeyi bırakmış…
Bu bize aklın yaratıcılığı nasıl engelleyebileceğini gösteren güzel bir örnek. Bazen kulaklarımızı tıkamalıyız ve isteklerimizi, hayallerimizi yüceltmeliyiz....”

Sofie'nin Dünyası, Jostein Gaarder (Sayfa 499)
UPLOAD İÇİN ÖNERİLEN SİTELER viewtopic.php?f=5&t=514

kazığıbenyedim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen kazığıbenyedim » Pzr Nis 01, 2018 4:34 pm

PARA Deliyi akıllı gibi
Namussuzu namuslu gibi
Hokkabazı siyasetçi gibi
Haini dindar gibi Ors..u bakire gibi
Pezevengi delikanlı gibi GÖSTERİR.

HAKLIYSAN GİDECEKSİN ARKANA BİLE BAKMADAN
DÖNMEKMİ NASİP