Ahmet altun mu ihsan bagcivan mi

Dreyedr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Ahmet altun mu ihsan bagcivan mi

Mesaj gönderen Dreyedr » Pzr Nis 08, 2018 12:54 pm

Daha once farma calismamis birisi olarak sizce ahmet altun kitabinsan mi ihsan bagcivandan mi calismak daha iyi olur acaba ne onerirsiniz ?

Dreyedr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dreyedr » Pzr Nis 08, 2018 1:00 pm

Hocam sadece tusem farma kitabini tekrar ederken cogunlukla duz yazi oldugu icin uzun surer gibi geliyor. Bu konuda ne dusunuyorsunuz

Dreyedr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dreyedr » Pzr Nis 08, 2018 1:15 pm

Bilgi Bilek Büker yazdı:
Pzr Nis 08, 2018 1:03 pm
Dreyedr yazdı:
Pzr Nis 08, 2018 1:00 pm
Hocam sadece tusem farma kitabini tekrar ederken cogunlukla duz yazi oldugu icin uzun surer gibi geliyor. Bu konuda ne dusunuyorsunuz
ahmet altun kitabını tekrar etmek çok zahmetli oluyor. takip ettiğim ve konuştuğum arkadaşların hiçbiri tekrarlarını istedikleri ölçüde atamadılar o kitaplar. ancak ihsan hoca ile hem kendim hemde diğer arkadaşların çok daha iyi bir sınav performansı çıkardıklarına şahit oldum diyebilirim.

Hocam son olarak ihsan hocanin kitabindan mi yoksa cikarttigi fasilkulden mi calismak iyi olur ?
Bu arada tesekkurler hocam cevaplariniz icinn

itshkilickaya
VIP
VIP

Mesaj gönderen itshkilickaya » Pzr Nis 08, 2018 3:21 pm

ben de herkesin gazıyle diger tum derslerde datayla hazırlanmama rağmen farmada ihsan hoca dinliyorum şu an 7. ses kaydının ortasında başım ağrıdığı için mola verdim biraz açıklayayım.
Olumsuz yanlarıyla başlayayım:
Öncelikle tusemin kitabından takip etmek tam bir işkence arada bir hocanın slaytını açıp bakmak gerekiyor çok eksik var, çok eksik nedeniyle çok yazmak gerektiğinden bir yerden sonra kaptırıp aslında ilerde olan bölümleri de yazmaya basliyorsun hem yoruyor hem vakit kaybettiriyor.
Çok yer atlıyor hoca ilerde var diyip eğer gercekten sadece bahsettigi yerlerse ve farmayı baya yaptırıyorsa böyle efsane tabi ama ben biraz obsesif oldugum için sanırım tekrarda tüm kitabı okuyacağım.
Hoca çıkmış sorulardan pek bahsetmiyor.
Olumlu yanları:
hocanın diksiyonu ve anlatımı mükemmel gerçekten gerek mekanizmayı gerekse spotları iyi veriyor.
hocanın anlatımı hızlı olmadığından %120-150 hatta 200le bile dinlenebiliyor ben 170-180le dinliyorum. Bu da hızlı bitmesini sağlıyor(gerçi baş ağrısından çok sık ara veriyorum ama bu benim kisisel problemim :D )
Hocanın slaytının olması bir açıdan da avantaj ustune not alinmis slayt mevcut sitede ve böylece ses kaydindan sonra bir sey kacirmis miyim diye check ediyorsun hem de tekrar oluyor.

Altun hocayı bilmem herkes çok övdüğü için ihsan hocayı dinledim sadece yeterli de olacaktır diye umuyorum. Altun hocanın kitabı çok uzun özellikle giriş kısmı ama daha cok soru yaptiriyorsa goz korkutacak kadar da uzun degil. Ben üstüne altun soru kitabını çözerek hocanın bakış açısını kapmaya çalışıcam. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Bu arada 5. sınıf öğrencisiyim ve farmakoloji henüz çalıştığım 6. ders hani öyle otör sayılmam vebale girmeyeyim. Son bir şey söyleyeyim Fizyo,anatomi,pato,dahiliye ve pediatri calistim uzak ara en zor ders farma. Herkese kolay gelsin.

Drcczz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drcczz » Pzr Nis 08, 2018 3:59 pm

İkisi de bence iyi hocalar ama tarzları cok farklı. İkisinden de dinledim. Tusdatanın kitabından saglıklı tekrar yapmak çok çok zor. Subat sınavına hazirlanirken ihsan hocanın ses kaydı ve slaytından calistim sadece. 21 net geldi.

Drcczz
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Drcczz » Pzr Nis 08, 2018 4:04 pm

Ama 21 net gelmesinde ahmet altundan dinlememin de illa ki katkısı vardır. Cok temel mekanizmaları cok güzel anlatıyor. İhsan hocanin slaytindan da cok güzel tekrar edilebiliyor.

darkblue
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen darkblue » Pzr Nis 08, 2018 4:07 pm

Altunu bilmiyorum ama ihsan hocanın kitabı tüm sayfalar aynı renk görsel hafıza açısından olumsuz bir durum bence bu

Dreyedr
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dreyedr » Pzr Nis 08, 2018 4:23 pm

Drcczz yazdı:
Pzr Nis 08, 2018 3:59 pm
İkisi de bence iyi hocalar ama tarzları cok farklı. İkisinden de dinledim. Tusdatanın kitabından saglıklı tekrar yapmak çok çok zor. Subat sınavına hazirlanirken ihsan hocanın ses kaydı ve slaytından calistim sadece. 21 net geldi.
Yani data fasikulunden degil de altunun kitabindan takip etmeyi dusunuyorum aslinda ses kaydi olmadan. Ne kadar fark olur acaba bilmiyorum