Yabanci uyruklu doktorlar lutfen yardimci olabilirmi

Moderatör: Doktorumtrak

DrRMSR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Yabanci uyruklu doktorlar lutfen yardimci olabilirmi

Mesaj gönderen DrRMSR » Sal Nis 10, 2018 7:24 pm

Merhaba arkadaslar, yabanci uyruklu olarak YOK'e basvurmak uzereyim. Yabanci uyruklardan istihdam belgesi istiyorlar ve bunu ozel hastaneden almamiz lazimmis iste denklik aldiktan sonra beni ise alicaklar diye yazacakmis bu belgede. Baska bi forumdaki arkadas sagolsun bu belge formalite amacli oldugunu ve ya araci kurumlardan yada ozel hastanelerden isteyebiliriz diye yazmisti. Bugun bir ozel hastaneyle konustum ve vermeye pek yanasmadilar. Daha once kimseye vermemisler ve tam olarak ne oldugunu bilmiyorlardi.

Arkadaslar daha once yok'e basvuru yapanlar yada bilgisi olan varsa lutfen yardimci olabilirmi. Bu belgeyi hangi hastaneden aldiniz? Yada bu belgeyi alabilen araci kurum varmi ismi nedir? Yada aldiginiz belgenin ornegi varsa oda iyi olur ozel hastenelere gosterebilirim en azindan ne istedigimi anlarlar. Turkiyeye yeni yerlestim ve ne yaziki ozel hastanelerde tanidigim yok o yuzden bu belgeyi almakta zorlaniyorum.

Yardimlariniz icin simdiden tessekur ederim.

Kullanıcı avatarı
gokmena
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gokmena » Sal Nis 10, 2018 9:39 pm

Merhaba, belki inanmayacaksınız bu bilgiye ulaşmak 2016 yılında tam 2 ayımı aldı. Mevzuat o zamanlar yeni değişmişti. Telefonla, Bimer, Cimer vs hep kopyala yapıştır cevaplar geliyordu. Şu maddeye göre şu belgeler gerek.. gibi. Bu cevabı alabilmek için Ankara ya gitmek zorunda kaldım. Belge ekte..

Kullanıcı avatarı
gokmena
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gokmena » Sal Nis 10, 2018 9:42 pm

gokmena yazdı:
Sal Nis 10, 2018 9:39 pm
Merhaba, belki inanmayacaksınız bu bilgiye ulaşmak 2016 yılında tam 2 ayımı aldı. Mevzuat o zamanlar yeni değişmişti. Telefonla, Bimer, Cimer vs hep kopyala yapıştır cevaplar geliyordu. Şu maddeye göre şu belgeler gerek.. gibi. Bu cevabı alabilmek için Ankara ya gitmek zorunda kaldım. Belge ekte..
https://yadi.sk/i/o8-LEeGC3UHx5i burada

DrRMSR
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen DrRMSR » Sal Nis 10, 2018 11:11 pm

gokmena yazdı:
Sal Nis 10, 2018 9:42 pm
gokmena yazdı:
Sal Nis 10, 2018 9:39 pm
https://yadi.sk/i/o8-LEeGC3UHx5i burada
Cooook tesekkur ederim belge icin. Vallah haklisiniz gercekten cok ugrastiriyor. Net bi sekilde ne istediklerini yazsalar keske Boyle bosuna zaman kaybi oluyor. Benimle paylastiginiz icin cok tesekkur ederim. Benden sonrada gelenler icin cok buyuk bir yardim olur bu :blush: