Antitusif’te Ötekileştirilen Non-Vipler

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
anonim
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Antitusif’te Ötekileştirilen Non-Vipler

Mesaj gönderen anonim » Pzr Nis 15, 2018 11:26 pm

Evet, anlıyoruz sitenin devamı için paylaşım gerekli. Buna teşvik için de vip gerekli.
Ancak vip olmayan üyelerin her başlık açtığında, chat’e yazdığında terslenmesi ve/veya dışlanması üzücü 💔
Daha kucaklayıcı, bütünleştirici, olumlu yaklaşımın herkesi daha olumlu motive edeceğini ve paylaşımları artıracağını düşünüyorum.
Ama ben non-vip bir sefil olduğum için konuyu saygıyla yüce yönetimin görüşüne bırakıyorum.

ebru456
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebru456 » Pzt May 14, 2018 4:49 pm

ewt bende dershaneye gitmiyorum kı ses kaydı alıp getireyim

Kullanıcı avatarı
mrvd91
VIP
VIP

Mesaj gönderen mrvd91 » Pzt May 14, 2018 5:12 pm

ebru456 yazdı:
Pzt May 14, 2018 4:49 pm
hocam sadece ses kaydı yükleyerek vip olunmuyor bunun bir çok yolu var ben de dershaneye gitmiyorum. vip olabilmek için açılan bir başlık var orada eksik kaynaklar yazıyor onlara bakabilirsiniz

daryoosh57
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen daryoosh57 » Pzt May 14, 2018 6:07 pm

ve ne yazık ki yönetimden birisi cevap vermiyor ama sevgili VIP üyeleri her nedense cevap yazmakta .ok hızlılar ve sankı haklarını tecavuz edilmiş gibi hemen cevap yazmaktalar. bende daha önce bir konuda yardım istedim ve bir arkadaş bana "nasıl VIP olunur" diye uzun uzun yazılar yaarak cevap verdi. tabi ki bunu yazmamış ve Ctrl C - Ctrl V tekniği ! kullanarak bana cevap yazma zahmetine girmiş ancak benim sorum site yönetimine idi. Sankı TUS'un yolu VIPlikten geçiyor gibi bir algı yaratma çabası sitede sezilmektedir.

daryoosh57
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen daryoosh57 » Pzt May 14, 2018 6:09 pm

daryoosh57 yazdı:
Pzt May 14, 2018 6:07 pm
ve ne yazık ki yönetimden birisi cevap vermiyor ama sevgili VIP üyeleri her nedense cevap yazmakta .ok hızlılar ve sankı haklarını tecavuz edilmiş gibi hemen cevap yazmaktalar. bende daha önce bir konuda yardım istedim ve bir arkadaş bana "nasıl VIP olunur" diye uzun uzun yazılar yazarak cevap verdi. tabi ki bunu yazmamış ve Ctrl C - Ctrl V tekniği ! kullanarak bana cevap yazma zahmetine girmiş ancak benim sorum site yönetimine idi. Sankı TUS'un yolu VIPlikten geçiyor gibi bir algı yaratma çabası sitede sezilmektedir.

Kullanıcı avatarı
mrvd91
VIP
VIP

Mesaj gönderen mrvd91 » Pzt May 14, 2018 6:20 pm

daryoosh57 yazdı:
Pzt May 14, 2018 6:09 pm
daryoosh57 yazdı:
Pzt May 14, 2018 6:07 pm
ve ne yazık ki yönetimden birisi cevap vermiyor ama sevgili VIP üyeleri her nedense cevap yazmakta .ok hızlılar ve sankı haklarını tecavuz edilmiş gibi hemen cevap yazmaktalar. bende daha önce bir konuda yardım istedim ve bir arkadaş bana "nasıl VIP olunur" diye uzun uzun yazılar yazarak cevap verdi. tabi ki bunu yazmamış ve Ctrl C - Ctrl V tekniği ! kullanarak bana cevap yazma zahmetine girmiş ancak benim sorum site yönetimine idi. Sankı TUS'un yolu VIPlikten geçiyor gibi bir algı yaratma çabası sitede sezilmektedir.
Başlığı gördüğüm için ve yardımcı olabilmek için yazdım. Bu neyin öfkesi böyle anlayamadım. Yöneticilerden cevap istiyorsan onlara özel mesaj at o zaman bu kadar basit

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Pzt May 14, 2018 7:01 pm

anonim yazdı:
Pzr Nis 15, 2018 11:26 pm
Evet, anlıyoruz sitenin devamı için paylaşım gerekli. Buna teşvik için de vip gerekli.
Ancak vip olmayan üyelerin her başlık açtığında, chat’e yazdığında terslenmesi ve/veya dışlanması üzücü 💔
Daha kucaklayıcı, bütünleştirici, olumlu yaklaşımın herkesi daha olumlu motive edeceğini ve paylaşımları artıracağını düşünüyorum.
Ama ben non-vip bir sefil olduğum için konuyu saygıyla yüce yönetimin görüşüne bırakıyorum.
Yanlış anlamayın, aslında sitede o kadar çok anti-vip tipler var ki onlar vip'lerin ve yönetimin ve hatta Vip olmayan üyelerin bile sabrını taşırdı, Vip üyeler bu tipler yüzünden zaman zaman yanlış tasnifler yapabiliyorlar bakın siz de Vip olduğunuz zaman anlayacaksınız ne dediğimi, kaç kişinin şunu atarmısın bunu atarmısın mesajı ile karşılaşacaksınız, paylaşım yaparken üçkağıtçılığa kaçanları göreceksiniz, burada bile yani meslektaşlarımız arasında bile paçozluğun derekesini göreceksiniz, ancak yine de burayı ve buranın amacına hizmet etmeyi seven insanları da göreceksiniz.
o yüzden canınızı çok sıkmayın, sitenin hayrına işler yaparsanız, yaptığınızı düşünüyorsanız da biraz sabırlı olursanız, gerçek site üyesi olan vip üye olursunuz. inşallah herkes olur, ama layığıyla. :)
eğer mesajımı okuduktan sonra hak veriyorsanız dediklerime, başlığı kaldırmanızı rica ediyorum.
Çünki hakikaten bu sitede bahsi en fazla geçen mevzu artık paylaşımlardan çok bu oldu.
Anlayışınızı bekliyorum.

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus
TAG: ice.

Mesaj gönderen mercq » Pzt May 14, 2018 7:15 pm

Bahsettiğiniz terslemeler tamamen yazan üyelerin üslubuyla alakalı.

İnsanlar anlatmaktan aciz değil. Soran herkes sorusuna tatmin edici cevaplar alıyor. Fakat bu işi anlamamakta direten, anlamak işine gelmeyen bir kitle var. Ben dershaneye gitsem burada işim ne, benim vaktim yok yeaaa diye başlayıp akabinde yüksek perdeden konuşuldu mu insanların tepesi atıyor.

Kızmakta haksızlar çünkü hayat onlara toz pembe. Periferde ne nöbet ne hasta, bütün gün etüt salonunda mesai yapan, her hafta sonu dershaneye gidip haftayı beş tekrarla kapatan, hayatı ultra her şey dahil beş yıldız konforunda yaşayan insanlardan bahsediyoruz sonuçta.

Ya şu sitede akronim,mnemonic paylaşarak vip oldu insanlar. Az buçuk da olsa katkı yapan herkes ama herkes vip oluyor. Dershaneye mi gitmiyorsunuz, kitap taratıp paylaşın. Kitap da mı yok? Kendi çıkardığınız özetler olabilir, oluşturduğunuz hafıza notları, kısaltmalar herhangi bir şey olabilir. Yeter ki şuraya az buçuk faydası dokunacak bir şey olsun.

Buranın felsefesi de bu işte, herkesin elindekini doldurduğu bir havuz var ve faydalanabilmenin tek şartı da içine bir şey katmak.

Sadece biraz empati...
the day you stop running is the day that you arrive...

ebru456
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen ebru456 » Pzt May 14, 2018 7:21 pm

mrvd91 yazdı:
Pzt May 14, 2018 5:12 pm
ebru456 yazdı:
hocam sadece ses kaydı yükleyerek vip olunmuyor bunun bir çok yolu var ben de dershaneye gitmiyorum. vip olabilmek için açılan bir başlık var orada eksik kaynaklar yazıyor onlara bakabilirsiniz
vip olmak icin arastırdım o kısımları cookkktannn okudum orada 10 madde var 15 i ses kaydı offlıne. gidip tustime in butun kıtaplarını alıp taratayım mı...sacma yanı ıyı o zaman sız kazanın.herhalde bu da bir eleme yöntemi....

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus
TAG: ice.

Mesaj gönderen mercq » Pzt May 14, 2018 7:34 pm

ebru456 yazdı:
Pzt May 14, 2018 7:21 pm
mrvd91 yazdı:
Pzt May 14, 2018 5:12 pm
ebru456 yazdı:
vip olmak icin arastırdım o kısımları cookkktannn okudum orada 10 madde var 15 i ses kaydı offlıne. gidip tustime in butun kıtaplarını alıp taratayım mı...sacma yanı ıyı o zaman sız kazanın.herhalde bu da bir eleme yöntemi....
biraz anlayarak okusaymışsınız keşke...@bigbangtheory hocam işi gücü bırakmış, "bilal'e anlatır gibi" yazmış ama nafile.

umuyorum ki hiçbir meslektaşım sizin gibilerle aynı iş ortamında çalışmak durumunda kalmaz.

ve tebrikler, elendiniz.
the day you stop running is the day that you arrive...