Bir Vip Serüveni

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
antituss
VIP

Bir Vip Serüveni

Mesaj gönderen antituss » Pzt Nis 16, 2018 2:17 am

Bu yazımda kendimce sizlere çok içten ve objektif birkaç gerçekten ve yanlış düşünceden çok özetle bahsedecem. Bunları söylerken de aslında kendi kendimi eleştirdiğimi de farkedeceksiniz.

Sanırım birkaç saat oluyor vip olalı . Siteye bir süre önce üye oldum ve vip olma sürecine bizzat şahit oldum . Öncelikle şunu belirtmeliyim ki VİP olmak denen birşey yoktur . VİP olmayı haketmek denen birşey vardır . Özellikle Hak kelimesini seçtim çünkü buna ciddi anlamda özen gösteriliyor.

Nedir bu vip . Ne saçma şeydir . Nasıl vip olabilirim diye araştırırken daha önce vip olan üyelerin paylaşımlarını inceleme fırsatı buldum . Aralarında dershaneye gidemeyenler sıkça vardı. Bunun eksiğini SAMİMİ ve yararlı paylaşımlarla kapatmışlardı. Yani anladığım kadarıyla gerçek hayatta paranı verip dershaneye nasıl gidiyorsan burada da EMEK VERİP EMEK ALIYORSUN.

VİP üyeliğin ne kadar da bencilce olduğunu sert bir şekilde en başta ben eleştirirken aslında sitenin işleyişi ve güvenliği için bir zorunluluk olduğunu ancak farkettim. Şunu sonradan anladım ki VİP üyeliğini bencilce bulmak en başından bencillik oluyormuş . Herkese iyi paylaşımlar .

Kullanıcı avatarı
dgencer202
VIP

Mesaj gönderen dgencer202 » Pzt Nis 16, 2018 12:59 pm

Ben de yeni vip olmuş bir forum üyesi olarak söylemeliyim ki biraz sabretmek gerekiyor, emek olmadan yemek olmaz; siz foruma yeterince katkı sağladıktan sonra her türlü yardımcı olunuyor. 3-5 alternatif link üretip yöneticileri boğmamak gerekiyor - kendim yaptım ordan biliyorum :) -

Elinizde textbook varsa sorun, sitede yoksa gününüzün bir kısmını bu işe ayırıp taratın, pdf yapıp yükleyin, ya da ne bileyim bir sürü şey var yapılacak, foruma katkı verin işte; içerisi cennet zaten. Paylaşılanlar derya deniz, bunları görünce hiçbir şey yapmasanız bile siz de bir şeyler paylaşmaya devam etme ihtiyacı hissediyorsunuz.

hyacaker

Mesaj gönderen hyacaker » Pzt Nis 16, 2018 3:31 pm

Merhaba ben de vip olmak istiyorum istediğiniz istek kitap varsa satın alıp taratabilirim ^_^

Hatta iki üç dört :D kaç tane gerekiyorsa size ne lazımsa alıp taratabilirim ^_^

Dershaneye gitmediğim için ses kaydı veya video konusunda yardımcı olamayacağım ne yazık ki :(

Kullanıcı avatarı
Percy
VIP

Mesaj gönderen Percy » Pzt Nis 16, 2018 4:23 pm

hyacaker yazdı:
Pzt Nis 16, 2018 3:31 pm
Merhaba ben de vip olmak istiyorum istediğiniz istek kitap varsa satın alıp taratabilirim ^_^

Hatta iki üç dört :D kaç tane gerekiyorsa size ne lazımsa alıp taratabilirim ^_^

Dershaneye gitmediğim için ses kaydı veya video konusunda yardımcı olamayacağım ne yazık ki :(
ciddiysen hocam, herkesin tek isteği tustime çözüm bankası sanırım. Temel olsa güzel olur 😂😂

antituss
VIP

Mesaj gönderen antituss » Pzt Nis 16, 2018 7:29 pm

hyacaker yazdı:
Pzt Nis 16, 2018 3:31 pm

Böyle şeylere ihtiyacımız var 👍Samimiyetiniz için ekstra teşekkür ederiz.

Kullanıcı avatarı
dr.tilsim
VIP
İletişim:

Mesaj gönderen dr.tilsim » Pzt Nis 16, 2018 8:27 pm

aklıma ilk gelen 2 ciltlik Klinisyen dahliye 2018 (yeni çıkan) bekliyor herkes elinde olan varsa duyurulur..

Daha evvel bir arkadaşla yaptığımız diyaloğu bırakıyorum konunun altına.. :)
Kendisini aramızda gördüğüm için de sevindim :)

dr.tilsim yazdı:
Sal Nis 10, 2018 4:47 pm

1. ben genel konuştum yazdıklarımı size diye algılamayın. Daha ilk mesajda ne zaman vip olacam diye bekleyen çok üye gelip gidiyor. yahut zaten bizde olanları tekrar paylaşıp isteyen. Burda siz üzerinden bir değerlendirme yapmadım. Hep genellemedir yazdıklarım.

2. sabırla diye ekledim. buraya gelen herkesin isteği bir an önce alacağını alıp alamayacağını görüp gitmek (çok bencil bir duyguyla).

3. burdaki paylaşım yapan siteyi yöneten ilgilenen düzenleyen herkesin başka bir hayatı var paylaşımlarınızı (nöbetleri , dersleri , ailesi , işleri güçleri arasında) değerlendirmeye alıyorlar burdan kimse kar etmediği gibi ekstra zaman harcıyor bazen dönüşler gecikebiliyor ya da henüz yeterli değil diye görebiliyorlar. Çok gözden kaçtığını düşünüyorsanız bir mesajla tüm paylaşım linklerinizi konularınızı toplayıp özel mesaj atın.. muhakkak döneceklerdir (geç de olsa)

4. sabırla ve buna uygun tutumla paylaşımlara devam eden kişiler muhakkak vip olmuştur. Herhangi bir üyeye ya da emektara saygısızlığı kabul etmiyoruz. ve paylaşımdan önce paylaşma kültürü ve ahlakınıda yere serecek yorumları da mimliyoruz. çünkü buraya 1-2 paylaşım koyup vip olduktan sonra ömür billah ketum hali oynayan üyeler oldukça fazla. hatta vip olmadım diye paylaşımlarını dönüp silenler oldu :) bu yüzden belli bir dönem göze çarpan emeğini görene kadar bekliyor olabilir yönetici arkadaşlar.

5. toz pembe değil siz öyle görmüşsünüzdür. sitemiz pespembe :).. İnsanlar vipteki linkleri görmek ve şikayet etmek için de paylaşımda bulunan dersaneler.. emek vermeyi hiç düşünmeyen sömürgen üyeler.. Burdan çalıp başka yerde paylaşarak para kazanmaya çalışan kötü niyetli insanlar arasından hiç kimseyi görmeden çayını içmeden sohbetini bilmeden gbt sorgulaması yapmadan emek-güven ilişkisi ile "aralarına" alıyorlar. Bu konuda az biraz seçiciliği gevşetince ne yazıkki sitedeki paylaşımlar şikayet edilip kaldırılıyor ve emektar olan vip üyeler de faydalanamıyor. Siteyi antitusif yapan en temel varlık alanı sallantıya giriyor.

6. buraya gelen her insanı özellikle tıp fakültesi kazanmış insanların psikolojisini gayet iyi biliyoruz (bizde siz gibiyiz) almak ve çalışmak istiyorsunuz. Bunun kısa yolu var dersanelre 8-10 bin lira para vermek.. Bunun için zaten her türlü reklamı ve subliminali uyguluyorlar size.. Antitusifde ise sanırsam şu felsefe hakim 8-10 bin istemiyoruz. Sadece meslektaşlarına faydanı sitedeki paylaşımlarına yansıtarak sabırla ve emekle göster. Sabrın ve emeğin ölçü birimi yok farkındayım. birinin 100 konusu bir başka üyenin 1 konusu kadar faydalı olabiliyor. o yüzden sizin değilde siteye en çok emeği veren insanların matematiğiyle değerlendirilmeyi uygun görmelisiniz. Ve haklarını yemiyeyim birini vip yaparken ince eleyip sık dokuyorlar. Bu siteyi ve vip alanını düzenleyip devam ettirmek için verdikleri emek bazen üyelerin vip olmak için verdiği emekten fazla oluyor..
Ey, iki adımlık yerküre senin bütün arka bahçelerini gördüm ben!
---
...
ve tam olarak burada sen kadraja girersin
o kadar güzelsin ki nasıl demesem.

https://youtu.be/8A_4h9OBz1A