TUS KONUSUNDA MERAK ETTİKLERİNİZ ?

derin-
VIP
VIP

TUS KONUSUNDA SORMAK İSTEDİKLERİNİZ ?

Mesaj gönderen derin- » Cmt May 12, 2018 6:50 pm

Hocam tusdata dahiliye ve pediatri fasiküllerim 2015 yılı. tusa da 3 ay kaldı yeni kitaba geçip geçmemek konusunda çok kararsızım. dahiliyeyi ek notla beraber okuyorum. özellikle pediatri konusunda çok kararsızım. 2018 kitaba geçsem ses kayıtlarını dinleyip yeniden kitabı doldurmam mı gerekir, yoksa kendim kitabı okuyabilir miyim özellikle kalın yazılmış yerlere dikkat ederek.

derin-
VIP
VIP

Mesaj gönderen derin- » Cmt May 12, 2018 8:29 pm

cevap verdiğiniz için teşekkürler. pediatrinin ek notu mevcut değil malesef. ama aynı şekilde devam edeceğim. teşekkürler yeniden.

dr_ariel
VIP
VIP

Mesaj gönderen dr_ariel » Pzr May 13, 2018 6:20 pm

Hocam küçük stajlar için deneme soruları dışında ek soru bankası tavsiye eder misiniz 65 üstü için?

Kullanıcı avatarı
mercq
VIP Plus
VIP Plus
TAG: ice.

Mesaj gönderen mercq » Pzr May 13, 2018 8:15 pm

bigbangtheory yazdı:
Pzr May 13, 2018 7:33 pm
dr_ariel yazdı:
Pzr May 13, 2018 6:20 pm
Hocam küçük stajlar için deneme soruları dışında ek soru bankası tavsiye eder misiniz 65 üstü için?
Küçük Stajlar konusunda extra bir şey öneremiyorum.. Bence kimse de öneremez. O an canları ne isterse , akıllarına ne eserse onu soruyorlar. Hangi konudan soracaklarını geçtim , hangi dersten soru geleceğini bile bilemiyoruz..

Son sınavda 5 - 6 tane pnömotorax sorusu vardı toplamda :) Bi yerden sonra yanlış mı yapıyoruz diye düşünüyor insan..

Kısacası küçük stajlar 5. sınıfı iyi geçirmiş olanların avantajlı olduğu bir kısım.. Tahmin edilebilecek yanları az , süprizlere açık. Ama genelde mantıkla cevabı bulunabilen sorular.. Çok kasmaya gerek yok :) 65 üstü için bile çok şey katmaz.. Onun yerine 1 tekrar daha at , daha faydalı :)
hocam peki bu dershanede anlatılmayan konuları okumak hakkında ne düşünüyorsun? baştan sona bütün kitabı okumalı mı yoksa anlatılmayanları atlamalı mı? ya da belli bir tekrar sayısından sonra mı bakmalı?
the day you stop running is the day that you arrive...

dr_ariel
VIP
VIP

Mesaj gönderen dr_ariel » Pzt May 14, 2018 12:06 am

bigbangtheory yazdı:
Pzr May 13, 2018 7:33 pm
dr_ariel yazdı:
Pzr May 13, 2018 6:20 pm
Küçük Stajlar konusunda extra bir şey öneremiyorum.. Bence kimse de öneremez. O an canları ne isterse , akıllarına ne eserse onu soruyorlar. Hangi konudan soracaklarını geçtim , hangi dersten soru geleceğini bile bilemiyoruz..

Son sınavda 5 - 6 tane pnömotorax sorusu vardı toplamda :) Bi yerden sonra yanlış mı yapıyoruz diye düşünüyor insan..

Kısacası küçük stajlar 5. sınıfı iyi geçirmiş olanların avantajlı olduğu bir kısım.. Tahmin edilebilecek yanları az , süprizlere açık. Ama genelde mantıkla cevabı bulunabilen sorular.. Çok kasmaya gerek yok :) 65 üstü için bile çok şey katmaz.. Onun yerine 1 tekrar daha at , daha faydalı :)
Teşekkür ederim hocam cevabınız için :)

Piyanist
VIP
VIP

Mesaj gönderen Piyanist » Pzt May 14, 2018 7:35 pm

hocam merhaba , bir türlü STS denen illeti geçemiyorum . Bana gereken 48 net ! sürekli 43 45 net bandında yani 50-55 doğru arası kalıyorum. Çok çalışmıyorum bu bir gerçek ama son 3 ayım var ve ben sınavına girdiğim zaman en az 65 dopru yapmak için ne yapmalıyım ? sınava sadece klinikten girdiğimiz için temele dair hiç bir bilgim yok bu yüzden konuları bağdaştırmam biraz zor olsada ezberim kuvetli olduğu için klinikten çoğu ezberlenmemesi gereken yerleri bile ezberliyorum. sizce 65 doğru 3 ayda yapabilmek için benim gibi STS ye giren arkadaşlara ne önerirsiniz ? şimdiden çok teşekkür ederim.

drglabella
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drglabella » Pzt May 14, 2018 8:45 pm

Hocam merhaba
2. kere ses kaydı/offline dinlemeyin demişsiniz ama 1-1.5 sene önce dinlemişsek de geçerli midir bu dediğiniz? Çünkü şimdi kitabı açıyorum okuyorum fakat üzerinden epey bir zaman geçtiği için hatırlamıyorum. Sanki bi kere daha hızlı dinleyip tekrar etsem daha iyi olacak gibi geliyor.

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen bigbangtheory » Cum May 25, 2018 10:58 am

@drglabella Evet öncesinde hızlı bir şekilde dinleyip , not olmadığınız kısımlar varsa doldurun.. Ondan sonra sadece hızlı tekrar + TTS şeklinde devam edin.. Mutlaka deneme çözmeyi de unutmayın..
Unutmak fizyolojik bir süreçtir , tekrar etmemek ise patolojiktir..

merwes
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen merwes » Pzr May 27, 2018 3:50 am

Hocam ydus ve Altun farma tavsiye etmişsiniz ben hepsini aldım ama çok uzunlar çok gözümde büyüyor deneme çözmek daha kolay geliyor sonuçta oraya da ydustan seçilen sorular koymuşlardır diye.bir de derece yapan bi arkadaşım ydustan bir soru yakaladım sadece dedi.siz en azından bakış açısı kazanma açısından önerir misiniz? Altun farma yerine de sadece deneme çözsem yeterli olur mu? Ya da klinik farma için önerebileceğiniz başka kitap var mı?

Kullanıcı avatarı
bigbangtheory
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen bigbangtheory » Pzr May 27, 2018 4:02 am

@merwes YDUS birebir soru da gelebilir , benzeri de gelebilir.. Şuan YDUS çözmeyen TUSİYER kalmadı. Olur da 3 tane gelir ve bakmamış olursanız birden bire 3 soru geriye düşersiniz.. Ben bu riski göze almazdım açıkçası.

Altun Farma gerçekten abartılı soru sayısıyla insanı boğuyor , ancak farklı bakış açısı ile de baya öğretiyor.. Her gün akşam 15 dk çözmekte fayda var. Ne kadar çözebilirseniz artık.. Hem Farma'dan uzaklamamış olursunuz hem de sıkılmamış.

Deneme konusunda da TUSTİME şiddetle öneririm.. Baya baya soru yakalıyorlar , temelde de klinikte de.. YDUS VE Altun'dan daha önce mutlaka TUSTİME son dönem denemeleri diyebilirim hatta.. Vaktiniz kalırsa diğerlerini de çözün tabi
Unutmak fizyolojik bir süreçtir , tekrar etmemek ise patolojiktir..