Tusta kronikleşenler

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Cipralex
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Tusta kronikleşenler

Mesaj gönderen Cipralex » Sal Haz 12, 2018 5:55 pm

2017 mezunu pratisyen hekimim. İlk tusum da ikincisi de 42. Ağustosa da çalışmadım. Şimdi kalmış 60 gün. Sizce sınava girmeyip şubata mı başlamalıyım😞 sanırım üstümde baya yük hissediyorum ve çalışamıyorum. Nasıl toparlarım bilemiyorum. Sonsuza kadar pratisyen kalacakmışım gibi hissediyorum 😣😢 help!😭

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Sal Haz 12, 2018 6:59 pm

Cipralex yazdı:
Sal Haz 12, 2018 5:55 pm
2017 mezunu pratisyen hekimim. İlk tusum da ikincisi de 42. Ağustosa da çalışmadım. Şimdi kalmış 60 gün. Sizce sınava girmeyip şubata mı başlamalıyım😞 sanırım üstümde baya yük hissediyorum ve çalışamıyorum. Nasıl toparlarım bilemiyorum. Sonsuza kadar pratisyen kalacakmışım gibi hissediyorum 😣😢 help!😭
Hocam bana kalırsa kesin bir karar verin öncelikle, uzmanlaşmak istiyor muyum diye bir sorun? Yanıtlarınız şüphe götürmesin bu aşamada. Eğer ilk soruya cevabınız evet ise, ikinci soru hangi branşı istiyorum olacaktır. Bana kalırsa iki branş arasında bile kalmayın, seçin en istediğinizi, gözünüz büyütmeyin. Hedefiniz net olmalı. Branşınızı da belirledikten sonra nerede yapmak istediğinizi belirleyin. Mesela deyin ki ben izmirde ihtisas yapmak istiyorum. Izmirde ihtisas yapmak istediğiniz bölümün taban puanlarını kontrol edin ve bir puan skalası çıkarın. Affetmeyin hocam. Kurtlar önce avı gözüne kestirir.

Bu aşamaya kadar öncelikle uzman olmak istediğinizi, yapmak istediğiniz branşı, ve nerede asistanlık yapmak istediğinizi, bunlara bağlı olarak da almak istediğiniz puanı belirlediniz.
Artık bi kurtsunuz.

Derhal bu noktada her ders için en ideal çalışma yöntemini hazırlayın. Yöntem derken programı kastetmiyorum, hangi hocayı hangi kitabı hangi offline'ı dinleyeceginizi belirleyin. Tüm dersler için bunu yapın. Kaynaklarınızı temin etmeye başlayın buna göre.

Tüm bunlar hazırlıktı. Bu aşamadan sonra artık bu kaynakları belirlediğiniz puan skalasına göre belli bir ciddiyet ile çalışmalısınız.
Belirlediğiniz puan 65 üstü ise gerekirse istifa etmeyi bile göze almanız gerekebilir.

Not: Belirlediğiniz puana göre kendinize bir tavuk çıkarın. Mesela deyin' ben şu şu puanı ancak 1 yıl çalışarak alabilirim'
Ve tüm planınızı sabır ile 1 yıl sonraki ilk tusa temellendirin.

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Sal Haz 12, 2018 7:03 pm

😂Not kısmında tavuk kelimesi klavyenin azizliği. Bir plan çıkarın olacaktı o. Tavuk değil tavuk mangalda.

sarahgreen
VIP
VIP

Mesaj gönderen sarahgreen » Sal Haz 12, 2018 7:41 pm

dr.alibilici yazdı:
Sal Haz 12, 2018 7:03 pm
😂Not kısmında tavuk kelimesi klavyenin azizliği. Bir plan çıkarın olacaktı o. Tavuk değil tavuk mangalda.
:D Oruçlusun galiba hocam :D

Cipralex
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Cipralex » Sal Haz 12, 2018 7:55 pm

dr.alibilici yazdı:
😂😂😂😂 hocam harikasınız. Kafam karışıktı sanırım bi süredir panik halindeydim🙄 tek tek anlatmışsınız valla çok teşekkür ederim ellerinize sağlık😊 daha netim artık😊

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Sal Haz 12, 2018 8:17 pm

Rica ederim :)

Kullanıcı avatarı
Mentor
Global Moderatör
Global Moderatör

Mesaj gönderen Mentor » Sal Haz 12, 2018 8:18 pm

sarahgreen yazdı:
Sal Haz 12, 2018 7:41 pm
dr.alibilici yazdı:
:D Oruçlusun galiba hocam :D
😂 kafaya vurduğu illa belli ediyor