sınavsız uzmanlığa başlamak ve hayalinizde ki gibi az nöbetle çok rahat asistanlık hayal değil

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
drfinito
VIP
VIP

sınavsız uzmanlığa başlamak ve hayalinizde ki gibi az nöbetle çok rahat asistanlık hayal değil

Mesaj gönderen drfinito » Sal Tem 03, 2018 10:27 pm

arkadaşlar ilginiz beni mutlu etti ben şu an evrak tamalama işleriyle meşgulüm . yazılarıma devam edicem laakiin sizin sorularınızı istiyorum .yazıyı devam ederken bana yol gösterici olacak .lütfen sormaya devam edin aklınızda ne varsa . ister burdan ister özelden

caglar221
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen caglar221 » Sal Tem 03, 2018 11:50 pm

drfinito yazdı:
Sal Tem 03, 2018 10:27 pm
arkadaşlar ilginiz beni mutlu etti ben şu an evrak tamalama işleriyle meşgulüm . yazılarıma devam edicem laakiin sizin sorularınızı istiyorum .yazıyı devam ederken bana yol gösterici olacak .lütfen sormaya devam edin aklınızda ne varsa . ister burdan ister özelden
Peki asistanlık değil de asistanlığını yapıp da uzman olan doktor için de fırsatlar aynı mı yine? Bu ülkelerde rahatça iş bulabiliyor mu?

bruce wayne
VIP
VIP

Mesaj gönderen bruce wayne » Çrş Tem 04, 2018 6:53 am

caglar221 yazdı:
Sal Tem 03, 2018 11:50 pm
drfinito yazdı:
Sal Tem 03, 2018 10:27 pm
Peki asistanlık değil de asistanlığını yapıp da uzman olan doktor için de fırsatlar aynı mı yine? Bu ülkelerde rahatça iş bulabiliyor mu?
aynen hocam türkiye de uzman olup da avrupa da uzmanlığımızı saydırabilme şansımız var mı varsa hangi uzmanlık alanlarında daha rahat bir de eah ile üniversite hastanesinden gitmek arasında fark var mı? aynı şekilde pratisyenken başvururken de denklik almada mezun olunan üniversiteye göre bir farklılık oluyor mu?
bir de maaşlar hakkında bilgi verir misiniz asistanlıkta ve uzman olarak çalışırken en az ne kadar kazanılır
bir de uzman denklik alırsa nerelerden iş başvurusu yapabilir süreç nasıl işler

linpvipen
VIP
VIP

Mesaj gönderen linpvipen » Çrş Tem 04, 2018 11:02 am

Hocam doktorların sözlü bilgi sınavına da tabi tutulduğunu duymuştum, (Kentnisprüfung idi yanlış hatırlamıyorsam) Bu sınavı B2 düzeyiyle geçebilmek mümkün müdür, C1 mi gerekir, Türk meslektaşlarımız bu sınavda tıbbi bilgisini karşı tarafa düzgün bir almanca ile doğru bir şekilde aktarabilme konusunda zorluk yaşıyor mu acaba?

matraxweb
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen matraxweb » Cum Tem 06, 2018 7:08 pm

Merhabalar dahiliye uzmanı olmak üzereyim , eşim ise ingilizce öğretmeni. Avustralya , İsviçre ve Macaristan gibi ülkelerde yaşamak istiyorum. Bu konuda bana ne gibi tavsiyeleriniz olur?

drmozambik
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drmozambik » Cum Tem 06, 2018 10:24 pm

drfinito yazdı:
Pzt Haz 18, 2018 12:46 am
Arkadaşlar hepinize selamlar .
Uzmanlık için farklı yollar arayanlar
Acaba mesleğimi daha rahat ve sakince yapmak istiyorum diyenler .
Evet bu size yol gösterecek bir konu olduğunu düşünüyorum .
Avrupa birliği üye ülkelerden birinde uzmanlık yapabilmek, mesleğini icra etmek belki çok kişinin hayalidir belki de haberi bile olmayanlar vardır aranızda sizinle yeni bir yazı dizisinde bu konuyu irdelemeye çalışacağım ve sorularınıza bilgim dahilinde cevap vermeye çalışacağım
Soru: başka ülkede uzmanlığa gidebilmek için en önemli ilk şart nedir
O ülkenin dilini en az b2 düzeyinde bilmek ilk ve en temel gerekli koşuldur.
Soru: Bize mesleğimizi icra etmemi için hangi ülkeler kapı açmaktadır
İsveç Danimarka. Ve Almanya bu konuda daha rahat tercih edilebilecek ab ülkeleridir.
Soru: peki hangi ülke daha rahat tercih edilebilir
Benim bu konuda size tavsiyem almanya dır. Çünkü hem dilinin önem arzetmesi hem öğrenim kolaylığı , hem de bu kurslarına Türkiye içinde bir çok kişinin ulaşabilmesidir.
Almanya 2012 de çıkardığı yasayla oldukça yüksek miktarda olan doktor açığını kapatmak için biz 3. Dünya ülkelerine kapılarını ardına kadar açtı. ilk zamanlar kapı ardına kadar açıldı .lakin zaman içinde hem Türkiye’den hem de Bulgaristan Romanya gibi Avrupa ülkelerinden yoğun talep gelmesi ile işler ilk zamana göre zorlaştı.
İmkansız mı? elbette hayır, hatta alakası bile yok
Şu anda binlerce Türk doktor her yaştan bu işe baş koymuş durumda bu iş için dayanışma içinde çeşitli gruplar kurarak bu konuda birbirlerine yardımcı olmaktadır
Pratisyen , hali hazırda yüksek puanlı bölümlerde asistanlık yapanlar , uzmanlar ….
Bir sürü insan Almanya’ya göç etmeye başladı bile
50 yaş üstü bu yola baş koyup Almanya’da asistanlığını tamamlayıp uzman olan ve resmen hayata yeniden gelmiş gibi heyecan yaşayan kaç tana tanıdığım var . onların duyguları inanın tarif edilemez
Bu iş o kadar cazip hale geldi ki etrafta bir sürü aracı şirket kuruldu.
Lakin hiç tavsiye etmem kendi başınıza başarabileceğiniz bir iş için kimseye para kaptırmayın lütfen
Soru : sende aracı şirket misin
Kesinlikle hayır amacım herkese yol göstermek ve yardımcı olmak
Ben şu anda Almancayı b2 seviyesine kadar kendi başına çalışmış ve sınavdan da b2 sertifikası almış durumdayım. Denklik için başvuru yaptım.
Daha bu konuda yazacağım çok şey var bunlar ilk bilgilendirme.
Devamı gelecek bir yazı serisinin ilk kıvılcımı 😊
Lütfen bana bu konuda aklınızı ne soru gelirse gelsin sorun. Yazılarımı anlaşılır hale getirmek için bana yol gösterici olacaktır.
HOCAM ALMANCA' YA BAŞLANGIÇ İÇİN ÖNERECEĞİNİZ KAYNAK VİDEO DERS VS NE VAR.SİZ NASIL ÇALIŞTINIZ.BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ.DESTEKLERİNİZFİKİRLERİNİZ NELER HOCAM.BAŞARILAR

drmozambik
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drmozambik » Cum Tem 06, 2018 11:09 pm

phtiruspubis yazdı:
Pzt Haz 18, 2018 2:19 pm
volfram yazdı:
Pzt Haz 18, 2018 1:03 am
almanya artık c1 düzeyi dil istiyor.

bir de türkiye aslında 1. dünya ülkesi.
evet dunya lideri bir ulke.
[/quot
PHTİRUSPUBİS KOD ADLI HOCAM.NİCKNAME'İNİZ ÇOK ORJİNAL :)

nkeskin
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen nkeskin » Cmt Tem 07, 2018 10:42 am

Hocam avusturalya hakkında da bilgi alsak süper olurdu internet bu konuda oldukça sınırlı :(

Kullanıcı avatarı
Eculizumab
VIP
VIP

Mesaj gönderen Eculizumab » Cmt Tem 07, 2018 7:39 pm

nkeskin yazdı:
Cmt Tem 07, 2018 10:42 am
Hocam avusturalya hakkında da bilgi alsak süper olurdu internet bu konuda oldukça sınırlı :(

Avustralya İelts 7 score + Plab test
Путь в один лье начинается с одного шага

Kullanıcı avatarı
serseriler_krali
VIP
VIP

Mesaj gönderen serseriler_krali » Cmt Tem 07, 2018 11:30 pm

Teşekkürler hocam, takip ediyorum