bedelli askerlik hakkında

Bu Bölümde Konu Moderatörlüğü Uygulanmaktadır
Kullanıcı avatarı
Doktorumtrak
VIP
VIP

bedelli askerlik hakkında

Mesaj gönderen Doktorumtrak » Çrş Ağu 29, 2018 10:21 pm

eps yazdı:
Çrş Ağu 29, 2018 8:52 pm
Doktorumtrak yazdı:
Prş Tem 19, 2018 4:20 pm
Bedelli yapınca samsunda değil burdur 58. piyade taburunda yapılıyor diye biliyorum 28 gün revirde olmayacak yani doktor olsa da
Bedellide burdur diye kesinlik yok benim ankara cikti, eylul 15 de gidiyorum..
Bu arada 28 degil 21 gun
Yorum yazdığım tarihte 28 gün olarak düşünüldü sonra 21 e indirildi .

Türk Demek Türkçe Demektir;Ne mutlu Türküm Diyene
Mareşal Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP

Mesaj gönderen eps » Prş Ağu 30, 2018 8:56 am

Doktorumtrak yazdı:
Çrş Ağu 29, 2018 10:21 pm
eps yazdı:
Çrş Ağu 29, 2018 8:52 pm
Doktorumtrak yazdı:
Prş Tem 19, 2018 4:20 pm
Bedelli yapınca samsunda değil burdur 58. piyade taburunda yapılıyor diye biliyorum 28 gün revirde olmayacak yani doktor olsa da
Bedellide burdur diye kesinlik yok benim ankara cikti, eylul 15 de gidiyorum..
Bu arada 28 degil 21 gun
Yorum yazdığım tarihte 28 gün olarak düşünüldü sonra 21 e indirildi .
Tarihe dikkat etmedim oncesinde de 28 denilince kendiyle alakasi olmayan kisiler takip etmemistir mantigiyla belirtmek istedim kusura bakmayin...
[*]Alternatif linkler için açıklama: Sitede daha güncelleri bulunabilir, vip dışına çıktığı zaman alternatifler iş görür ve/veya ses kalitesi belki daha iyi olur mantığıyla alternatif yapıyorum. Konu tarihine bakmadan indirmemenizi tavsiye ederim...

drvdtuu
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drvdtuu » Cum Ağu 31, 2018 5:36 pm

eps yazdı:
Çrş Ağu 29, 2018 8:56 pm
drvdtuu yazdı:
Çrş Ağu 29, 2018 5:38 pm
Değerli doktor arkadaşlarım insallah ağustos tusu ile asistan olacagim ,bedelli askerligede başvuracağım önümüzdeki hafta parayı falan yatirdim sanirim celp 3 kasımdan sonraya olacak tus açıklanır tercih falan da yapabiliriz herhalde fakat 21 gün askerlik süresi içinde yerleştiğim yere baslayis yapmam gerekir mi yada ne biliyim birşeyler gecikirde hakkım yanar mı bilgisi olan var mı ?
Biran once yatirmani tavsiye ederim eylulde iki cagri daha olacak ekimde gitmek uzere belki bunlara dahil olursun, ilki aciklandi eylulde gidilecek..
Takip edip gerekli basvuru bildiri vs yaparsan hic bir hakkin yanmaz bu tur cakismalar devlette cozulur ama takip etmelisin. Ornegin benim mahkeme tarihini haber ettim geri cekecekler...
Bu arada hayirli olsun asistanligin
Hocam osym , sağlık bakanlığı ,askerlik şubesi falan her yerle gorustum fakat bilgi verebilen bir kurum olmadı hepsi bilmiyoruz dediler açıkça.işin kötü yanı bedelli başvurusu için tecili de bozdurmak gerekiyormuş onu da yollamış askerlik şubesi.daha başvuru yapmadım hangi tarihte gidilecek tus tercihleri kayıtları ne zaman yapılacak belli değil 2 bilinmeyenli oldu benim iş.bedelli yapmasam da olur artık o noktaya geldim de tecil bozulunca asker kaçağı mı görüneceğim şimdi ben asker kaçağı olunca yerleştiğim yere kayıt falan yaptırabilir miyim ?birde Hocam siz mahkeme tarihini ne için nereye haber ettiniz ?

dusau1
VIP
VIP

Mesaj gönderen dusau1 » Cum Ağu 31, 2018 6:13 pm

bende bedelliye başvuracam ama son günü bekliyorum şubat tusuna denk gelmemek için. Acaba en son yatırsak şubat tusundan sonra çağrılmamız garanti olur mu?

lapaix
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen lapaix » Cum Ağu 31, 2018 6:58 pm

drvdtuu yazdı:
Cum Ağu 31, 2018 5:36 pm

Hocam osym , sağlık bakanlığı ,askerlik şubesi falan her yerle gorustum fakat bilgi verebilen bir kurum olmadı hepsi bilmiyoruz dediler açıkça.işin kötü yanı bedelli başvurusu için tecili de bozdurmak gerekiyormuş onu da yollamış askerlik şubesi.daha başvuru yapmadım hangi tarihte gidilecek tus tercihleri kayıtları ne zaman yapılacak belli değil 2 bilinmeyenli oldu benim iş.bedelli yapmasam da olur artık o noktaya geldim de tecil bozulunca asker kaçağı mı görüneceğim şimdi ben asker kaçağı olunca yerleştiğim yere kayıt falan yaptırabilir miyim ?birde Hocam siz mahkeme tarihini ne için nereye haber ettiniz ?
kaçak görünmüyorsunuz. bedelli başvuru işlemlerini tamamladıktan sonra askerlik durum belgenizde "sınıf ve tertibat bekliyor" yazmaya başlıyor. xx/xx/xxxx tarihine kadar askerlik işlemleri yönünden bir sakıncası yoktur yazıyor.

braddock
VIP
VIP

Mesaj gönderen braddock » Cum Ağu 31, 2018 10:19 pm

Tıp Fakültesinden yeni mezun oldum bu sene ben de bedelliye başvurdum ama ağustos tusu kötü geçtiğinden Şubata da gircem. Bedellinin tusla çakışma olasılığı var mıdır sizce:((?

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP

Mesaj gönderen eps » Cmt Eyl 01, 2018 5:24 am

Ben ilk bedelli celbine ciktim benim edevlette yazan durum belgem bu sekilde: AŞAĞIDA KİMLİĞİ YAZILI YÜKÜMLÜNÜN 01/11/2018 TARİHİNE KADAR ASKERLİK İŞLEMLERİ YÖNÜNDEN BİR SAKINCASI YOKTUR. ERTELEME NEDENİ : SINIFLANDIRILMIŞ YÜKÜMLÜ
Tarih celp cikmadan once daha erkendi biraz daha ötelenmis. Benim mantigimda şu var, birsey cakisti mi git bi cerraha yatis yaptir celbi ertelet kayiti hallet sonra asistanken zaten gidebiliyorsun. 5inde sevk belgesini alacagim ayrintili bi bilgi yazarsa paylasirim. Kayit cakismasi korkusu basvuruyu gec yaparak halledilir cunku celp aciklanacak derken subat tusu dahi gecer bence. Subat tusu vaktine cagirilma denk gelir mi bilmiyorum, ust makamlara ulasilirsa celp tarihleri bellidir diye tahmin ediyorum.. Sevk kagidini alinca daha net yazarim.
(Benim mahkeme olayi isten cikarmayla ilgili, direk mahkemeye basvurdum erken tarihe cektiler)
[*]Alternatif linkler için açıklama: Sitede daha güncelleri bulunabilir, vip dışına çıktığı zaman alternatifler iş görür ve/veya ses kalitesi belki daha iyi olur mantığıyla alternatif yapıyorum. Konu tarihine bakmadan indirmemenizi tavsiye ederim...

bemres
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen bemres » Cmt Eyl 01, 2018 9:58 am

drvdtuu yazdı:
Çrş Ağu 29, 2018 5:38 pm
Değerli doktor arkadaşlarım insallah ağustos tusu ile asistan olacagim ,bedelli askerligede başvuracağım önümüzdeki hafta parayı falan yatirdim sanirim celp 3 kasımdan sonraya olacak tus açıklanır tercih falan da yapabiliriz herhalde fakat 21 gün askerlik süresi içinde yerleştiğim yere baslayis yapmam gerekir mi yada ne biliyim birşeyler gecikirde hakkım yanar mı bilgisi olan var mı ?
Hocam parayı ne kadar geç yatırırsan o kadar geç çağırılacaksın. Başlayışınla celp dönemin çakışırsa askerlik şuben ile görüşüp öncesinde alacağın 2-3 günlük raporu mazeret gösterip sonraki celp döneminde gidebilirsin

bemres
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen bemres » Cmt Eyl 01, 2018 10:07 am

Hocam ösym yök msb falan uğraşırsak işin içinden çıkılamaz. 2 bakanlığın görüşmesi ortak bir yazı çıkarması bunun tebliği bin tane iş. Bir ortadoğu ülkesi olarak yaşadığımız bu süreçte celp dönemini erteleyebilmek rapor ile mümkündür.
Bedelli askerlik tanımlandığı gün itibariyle otobüs yolculuklarında 3 saatte 5 defa yapılan yoklama kaçağı aramaları artık kesilmiş ve dururulmuş olup, 3 kasıma kadar kimse bu durumdan dolayı sıkıntı yaşamayacaktır. Hatta yoklama kaçağı olanların bedelliye başvurmaları halinde üzerilerindeki davalar düşecek ve var olan borçları silinecektir. Tecilini bozduran arkadaş bedelliye başvurmazsa 3 kasımdan sonra ilgili celp döneminde çağrılır mazeretsiz gitmezse asker kaçağı olur. Saygılar

Kullanıcı avatarı
eps
VIP
VIP

Mesaj gönderen eps » Çrş Eyl 05, 2018 9:12 pm

Ankara Etimesguta 15 eylulde gidecek var mi aramizda arkadaslar?