2000 yılında TUS'a çalışmak, Başımdan geçen bir olay

Dr. Usame Muhammed
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

2000 yılında TUS'a çalışmak, Başımdan geçen bir olay

Mesaj gönderen Dr. Usame Muhammed » Sal Ağu 07, 2018 9:39 am

1998-99 döneminde korsan VCD satıcısına hekim adayı arkadaşlarla gider iduk. Münafık korsan (ismi bile müstehcen) VCD kopyalamak için bilgisarayında alet var idu. Üst dönemlerden bir interön arkadaş vardı,tus dershanesinin ses kayıtlarını o teğmin ederdi.(derste ses kaydı yapar idi) Ders başına 10 milyon lira alırdı, biz de dershanenin ders notlarını alırdık ol zamanda kitaplar şimdikinden pahalı deyeldi, küçük bir roman boyutlarındaydı,şimdi ansiklopedi gibi olmuş. Neyse,
İnterön arkadaşa 90 milyon lira ödeyip 8 dersin ses kayıt CD'sine anlaştık.CD'ler bende kalacak,bir sidicide çoğalttıracaktım. Fakültenin yakınındaki bir sokaktaki bir iş hanında VCD çoğaltabilen bir dükkan buldum.
Münafık korsan sidiciye ses kaydının CD'sini verdik CD'deki verileri bilgisayara atıverdi. VCD'lerin hacmi geniş değildi. Bir mikrop dersi içun 2 VCD gerekiyordu. Tüm tus derslerinin kaydı 21 VCD alıyor idi. Tabi üstüne hacettepe ders notlarından 3 tekrar daha atıp bulabilirsen teksir şeklinde çoğaltılan çıkmış tus sorularına bakardın. Fakülte vize sınavı soruları dağıtılması gibi teksirle tus sorularını dağıtır inceler iduk. Ne gidiy günler.
Münafık korsan VCD satıcısı bozuk VCD vermiş idu. Onu önce dine uygun olarak kibarca uyardım,tevbe etmesini geri almasını telkin eyledim.Fakat kafir şirk koşmaya devam etti.Dükkanda o sırada kimse yoktu Babama Atama küfretti tezgah yanındaki sopa gibi birşeyi kaldırdı gitmemi emretti ve bunlar Allah'ın gücüne gidiyor dedim, ol zamanda da yüce ALLAH'a küfretti. O andan sonra olanlar oldu. Ben bilincimi tezahürümü yitirdim.Omzumda sert sopayı hissettim ama imanım bu acıyı duymama engel oldu.
Yüce ALLAH'a küfretmek ne demek?
Ellerimle tırnaklarımla bu Yezid korsan cd satısının üzerine çöktüm.Defalarca kafasını yerdeki zemine kakaladım kellesinin yere deve kuşu gibiy girmesini istedim. Korkunç birşekilde acıylan böğürüyordu kafir müşrik. O sırada dükkana birileri girdi çekiştiriyorlar, onları da itip dükkandan hızla uzaklaştım.
Daha sonra Topkapıda başka bir sidici bulduk o adam daha iyi biri idu. Onda çoğalttık dinleduk dersleri....

gianuzzi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gianuzzi » Sal Ağu 07, 2018 10:29 am

Gerçekten çok acıklı bir hikayeymiş gözlerim doldu

Dr. Usame Muhammed
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr. Usame Muhammed » Sal Ağu 07, 2018 8:29 pm

Benim anlattıklarım garip gelebilir.Alay geçtiğimi sanan bazı iyi niyetli insanlar olmuş. Bana özelden yazdılar.
Bu olaylar ne yasık ki gerçekten vuku buldu,eksik bile anlatmış olabilirim. :( :(
Eğer bir yalan varsa çarpılayım ellerim kitlensin bu satırları yazamayayım. Bu olay ayinen böyle vuku bulmuştur keşke olmasaydı. Bana sapık diye yazanlar oldu, ben ALLAH'ın kullarını darbeylemek ister miyum günahtır, dikkat eylenirse olayda önce küfrediyor sonra sopayla bana vuruyor ben de kendimi kaybediyorum. :(
Taciz edilmedikçe çok sakin ve dayak yemeye meyilli gözüken biriyimdir.Bazı arkadaşlarım bana Timsah derlerdi. (gerçi arkadaşım olduklarından emin deyilim,çevremdeki kişiler diyelim)
Hayatta 4 defa kavga etmişimdir,hepsi benzer şekilde sonuçlandı. Kimseye kalıcı bir zarar vermedim :) ,en fazla sidicinin yüzündeki yaralar ödem nedeniyle şişmiş ve eğer hekime başvurduysa iyi bir yara bakımı sayesinde 1-2 hafta içunde geçmiştir O:-) .

Dr. Usame Muhammed
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Dr. Usame Muhammed » Sal Ağu 07, 2018 8:44 pm

Hatta bundan çıkarımla bir nöroruşiji sorusu yapalım:
Yukarıda bahsedilen kahbe sidici darp sonrası geçici bilinç kaybı geçirmiş kafasında kırık oluşmuyor, -gerçi 1999 ocak ayında tomoğrafi olmaz ama- çekilen tomoğrafide kafa kemik hattını geçmeyen ödem saptanıyor, bu durum anatomik ve klinik olarak aşağıdaki durumlardan hangisine en çok benzerdir?
a)Seval hemadom
b)kapput süxanedeum
c)Subdural kanama
d)Epidural kanama
e)Subaraknoid kanama
f)İntradural kanama

Kullanıcı avatarı
drayşegül
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drayşegül » Çrş Ağu 08, 2018 1:50 am

intradermal mi cevap?

Kullanıcı avatarı
Steelheart
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen Steelheart » Çrş Ağu 08, 2018 8:35 am

Dr. Usame Muhammed yazdı:
Sal Ağu 07, 2018 8:44 pm
Hatta bundan çıkarımla bir nöroruşiji sorusu yapalım:
Yukarıda bahsedilen kahbe sidici darp sonrası geçici bilinç kaybı geçirmiş kafasında kırık oluşmuyor, -gerçi 1999 ocak ayında tomoğrafi olmaz ama- çekilen tomoğrafide kafa kemik hattını geçmeyen ödem saptanıyor, bu durum anatomik ve klinik olarak aşağıdaki durumlardan hangisine en çok benzerdir?
a)Seval hemadom
b)kapput süxanedeum
c)Subdural kanama
d)Epidural kanama
e)Subaraknoid kanama
f)İntradural kanama
Cevap Hipoksik anoksik ensefalopati değil mi