Tıp Öğrencisi iken Yurttan Atılma Anım (Spot anlatım)

Dr. Usame Muhammed
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Tıp Öğrencisi iken Yurttan Atılma Anım (Spot anlatım)

Mesaj gönderen Dr. Usame Muhammed » Sal Ağu 07, 2018 2:49 pm

Selamunaleykum,
Spot şeklinde öset anlatmak isteyrem:
-Fakülteye başladığım ilk yılda yurtta kalıyordum. Yurt atipik bir pansiyon idi. 4 kişilik odalar vardı.
-Ben zengin bir aileden geliyordum ol nedenle benim kaldığım yurt bile 25 sene evvelin yurtlarına göre lüküs kalırdı.
-Odamda hukuk fakültesine yeni başlayan üç çocuk vardı, yeminlen onlar benden daha çok çalışmışdı ilk yıl, ikinci yılı bilmiyorum çünkü yurttan atıldım.
- Bizim odada tek tıp öğrencisi bendim ve ne yasıkki odada tek namaz kılan kişi ben idum. diğer 3 çocuk da her hafta bir gece hafif sarhoş gelirlerdi, rakı kokarlardı,içerlerdi herhal.
-Bulunduğum yere sabah ezan sesi gelmesi benim için hayati önem arz eder. Sabah ezanı benim içun günün başlangıcıdır, sabah ezanını net bir şekl içinde dinleyemezsem günüm başlayamaz uyanamam depresif bir halda kalır giderum.
- Ne yasıkki çevrede camiler olsa bile camlar açıkken bile ezan sesi boğuk ve duyulmaz şekilde geliyor idu. Allah bilir başka kimler duymak isterdi ezan sesini, etraf birsürü apartuman...
-Usame de semt için uygun olanını düşündü ve önce hoparlorunden az ses çıkan caminin hocasına gitti durumu anlattı lakin hoca sorulanı ve isteteni tam anlayamadı. Ben de diyanete başvurdum, onlar da net bir yanıt vermedi. Nereye gidilceğini de tam anlamamıştım. Muğlak biçimde ortada kalmıştı ve böyle sürmemeliydi.
-Ben de protesto etmek için her sabah ezan vakti uyanıp pencereden ezan okumaya başlamıştım. Okudukça içimi huzur kaplıyordu, Allah'a şükrediyordum.
-Nedense bazı münafıklar beni çekemedi, önce evde kalan alkolik hukuk öğrencileri sonra da yurt müdürüne sokakta bulunan ayyaş ve münafık komşuların şikayeti birleşince birkaç kınama verdiler.
-Kınamalar ve tebligatlar vazgeçtirmedi, ezan'ı İstanbulu işgal etmiş kafir haçlı İngilizler Yunanlar bile susturamamış da siz mi susturcaksınız dedim. Sonuçta yurttan ayrıldım, polise falan şikayet etmişler küçük bir kavga da olmuştu ev arkadaşlarımla... Üstüne yurttan atıldığıma dair belge vs göndermişlerdi.
-Daha sonra tıp fakültesinden 3 arkadaşımla eve çıktım onlardan bir tanesi ataistti bile ama onlarla bir problem olmadı. Zatan ev camiye de yakındı. Hekim arkadaşlar da benimle alay geçmediler. 4 sene aynı evde kaldık. Hekimler candır, toplumdaki en iyi mahlukattırlar.

gianuzzi
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen gianuzzi » Sal Ağu 07, 2018 3:13 pm

Hocam Allah sizden razı olsun gene içimizi nurla doldurdunuz bir parça göz yaşım da akmadı değil.

Selam ve Dua ile kalın.

Kullanıcı avatarı
korfez
VIP
VIP

Mesaj gönderen korfez » Sal Ağu 07, 2018 3:26 pm

Usame kardeş çok çok büyük sorunlar ve eziyetler yaşamışsınız. Yalnız hiç üzülmeyin. Yüce tanrı her şeyi görüyor Bu yolun sonu cennet.

Kullanıcı avatarı
korfez
VIP
VIP

Mesaj gönderen korfez » Sal Ağu 07, 2018 3:32 pm

Mesajı koymak için mizah bölümünü seçmeniz hiç olmamış. Bu bilinçli bir seçim mi? Yoksa tesadüf mü olmuş?

Kullanıcı avatarı
drayşegül
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen drayşegül » Çrş Ağu 08, 2018 1:47 am

Hocam maşallah kulaklarımızın pasını söküyorsunuz her zamanki gibi.

laleww
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen laleww » Prş Eki 04, 2018 5:13 pm

cevaplar aahhahahajs
she’s living in a world, and it's on fire
feeling the catastrophe, but she knows she can fly away

Kullanıcı avatarı
26arifesiyorgunbekci
Kayıtlı Üye
Kayıtlı Üye

Mesaj gönderen 26arifesiyorgunbekci » Prş Eki 04, 2018 5:30 pm

(bkz: don't feed the troll)
Nothing is true, everything is permitted.